K roone Datjes (2) D.E.M.-A.F.C. Adviseurs voor rWoninginrichting Kantoren Vergaderzalen 8 poelt allen mee, het is voor a.f.e. Motivering. Zo we hebben weer een paginaatje over. Mooie gelegenheid om verschillen de zaakjes nog even te bespreken. Dat is toch maar een fijn voorrecht van een redacteur. Hij mag lekker na de cor rectie nog een pagina vullen. Misschien interesseert een en ander U zelfs. Pisces. In deze periode zijn veel A.F.C.-ers jarig geweest. In andere artikelen in dit blad is reeds een gedeelte der jarigen gememoreerd. Maar voorts feliciteerden wij nog Jan, Jan en Jan's dochter en Cor en Ben en lid van verdienste Max. Wie er bij was en eraan gedacht heeft werd goed bedeeld. Ongetwijfeld was nog menig A.F.C.-er jarig; helaas ik hoorde er niet van. Ondanks dat, onze gelukwensen. Steunpilaar. Kapitein Rob (neen, neen, wij bedoelen die van het zevende) maakte ons er op opmerkzaam, dat één zijner medestrijders in de wedstrijd tegen A.W.V. een ernstige blessure opliep. Jan Muntinga is zelfs 's-maandags nog aan het werk gegaan. Later schreef de dokter hem toch bedrust voor. Wij hopen, dat Jan weer gauw van zijn hersenschudding zal zijn hersteld. Kanttekening (I). Ook wij zijn er met J. W. van over tuigd, dat een eigen toneel- of revue gezelschap geslaagde feestavonden zal kunnen garanderen. Toevallig circuleer den de laatste tijd geruchten over de oprichting van een dergelijk troepje in A.F.C. Ongeregelde diensten en gymnastiek zouden de realisering enigszins in de weg staan. Overigens kan het „boven de achttien" voor de laatste feestavond geen practisch bezwaar geweest zijn. Bij vorige gelegen heden mochten wij niet meer dan 3 of 4 jeugdleden begroeten. Kanttekening (II). Waarom zouden we de gelegenheid niet te baat nemen om Henk van Teu- nenbroek even te „pakken". U gaat toch ook mee naar Beverwijk? Vertrek 12.40 uur Nassaukade hoek Overtoom f. 3,50 retour Gereisd wordt per bus Swift maakte tegen onze B 3 een vreemd doelpunt, zo schrijft hij. Dat moet wel zo zijn. Een doelpunt, dat in staat blijkt een 1—0 voorsprong in een 2—1 achterstand om te zetten is vreemd, laten we wel wezen. Een basket achter ons keepertje? Zatten. Ondanks Kakie's zeer breedvoerige be schrijving van der Zatten koppen, bleef U tot dus verre onkundig van de presta ties van dit elftal. Nu dan, ze hebben vaak gewonnen. Echter een recente nederlaag (2—0 tegen Povac) schakelde hen uit voor het kam pioenschap. Hoe denkt U zich hun blikken? Juist. Bespiegelend. Welpenvoetbal. Zoals U allen wellicht weet, vindt des woensdagmiddags de training onzer hope plaats. Onze hope, dat zijn de junioren en de welpen. De laatstgenoemden ple gen hun wedstrijden te spelen op zater dagmiddag. De ploegen dragen de namen van dieren, geïnspireerd op de begin letter van de naam van hun leider. Zo zijn er de Beren, de Apen, de Ossen etc. etc. De jeugdcommissie zocht al lang naar een gelegenheid om aan een en ander eens wat extra luister bij te zetten. Een der leden van deze commissie, daartoe in staat door een uitgebreide kring van relaties, kwam dezer dagen met een lumineus ideetje naar voren. Aanstaande woensdag over een week kan dit plan tot uitvoering komen. Op deze middag zal zo tussen half zes en zes uur de plechtige overdracht plaatsvinden van een, althans naar onze smaak, groots geschenk. (U zult onze Herman misschien bezig hebben gezien met hamers en zagen enz. Welnu hier volgt de verklaring): Het eerdergenoemde lid van de jeugd commissie gaat op het (ook reeds eerder-) genoemde tijdstip overhandigen aan voor zitter Kappelhoff (en zulks ten over staan van de gehele Jeugdcommissie en het gehele Bestuur) een paar echte leeuwenwelpen. Als symbool van het welpenvoetbal, dat ook in A.F.C. zo'n grote vlucht heeft genomen. Wij wekken de A.F.C.-ers op hierbij aanwezig te zijn. Wij nemen aan, dat de ouders onzer (voetballende) welpen geen opwekking nodig hebben. Training. Op 28 maart opent Ad Zegers weer het seizoen aan de Brasem. Inliggende folder verstrekt U alle gewenste inlich tingen. Misschien iets voor A.C.C.-ers om te trainen voor de komend kegelavond? J. T. S. DANK. VToor de vele bewijzen van belangstel- ling op mijn 75ste geboortedag van de zijde van A.F.C.'s Ereleden en „een ploeg" A.F.C.-vrienden en vriendinnen, zeg ik hierbij heel hartelijk dank. 't Was voor mij een groot voorrecht deze feestdag temidden van mijn gezin en omringd door A.F.C.-vrienden in een goede gezondheid te hebben mogen her denken. Dat we ook nog over het „nie tige" clubje met slechts „drie letters" fijne herinneringen hebben opgehaald, spreekt haast van zelf. PEET SCHEEPENS. Overtoom 75-77-79 - Amsterdam - Telefoon 80368-89978

Schakels (clubbladen) | 1959 | | pagina 8