Mixed Pickles poelt allen mee, het is voor a.f.c. (vervolg) ten naasten bij gezegd zal zijn. En dan hebben zij volkomen gelijk, want Stadion-directeuren zijn niet verantwoordelijk voor de afwerking van de competitie, maar wel voor de kapitalen, die in de Stadions gestoken zijn. De gemeente-ambte naren die het toezicht hebben over de gemeentelijke terreinen zijn evenmin verantwoordelijk voor de „standenlijstjes", maar voor een zo goed mogelijk gebruik van hetgeen met geld van de belastingbetalers tot stand kwam. Al deze func tionarissen moeten op hun post en op grond van hun verantwoordelijkheid goede „rentmeesters" zijn. Wat de K.N.V.B. aangaat: het is altijd moeilijk een beslissing over terreinen te nemen in een overigens klein land, waar het op de ene plaats 10 graden kan vriezen bij dichte mist, terwijl het op een andere plaats 3 graden kan dooien bij opklaringen. Maar de K.N.V.B. is wél verantwoordelijk voor een zo goed en zo eerlijk mogelijk verloop van de competities en dan kan men beter het gehele programma opschuiven dan riskeren, dat de ene club op een gegeven moment vier wedstrijden meer heeft gespeeld dan de andere. Waarom kan dan bijvoorbeeld in Engeland of in België wél doorgespeeld worden? Die landen hebben ook een slecht klimaat. Jawel, maar de bodemgesteldheid is daar toch heel anders. Het gaat hierbij menen wij niet om de licha melijke conditie van de spelers (een Nederlandse voetballer, die serieus traint behoeft heus niet onder te doen voor zijn Belgische of Engelse collega) maar om de situatie van de terreinen. Die zal in met name het westen van Nederland altijd slechter zijn dan in België en Engeland en daarom moet men hier veel voorzichtiger met de terreinen zijn. Zoals een goed rentmeester betaamt. De schrijver dezer rubriek blijft dit seizoen fouten maken met de eerste en tweede klassers. Daar heb ik de vorige maal geschreven over de „tweede klassers Quick, H.B.S. en V.U.C.". Dit had moeten zijn: de eerste klasser Quick en de tweede klassers H.B.S. en V.U.C. Voorzitter Kappelhoff heeft het over „besneeuwde velden, die roet in het eten gooien" en wint daarmede de prijs voor de schoonste beeldspraak in de vaderlandse journalistiek. En weet U, wat het beste béwijs is voor de populariteit van Leo Horn? Dat de helft van de verhalen, die over hem in omloop zijn, niet waar zijn. Personalia. J. W. een oude professor die iedere dag langs de bedden op ziekenzaal ging zag niemand of niets geen patient die er lag geen kaart die aan voeteneind hing gaat 't goed, gaat het goed luidt de vraag voor zich heen aan een bed waar patient is ontslagen ja, ook aan de kachel 't is jaren geleen hoort de zaal „gaat 't goed" plechtig vragen een hoofdzuster volgt met een chef de clinique de prof aan het hoofd van de stoet schrijdt plechtig voorbij vraagt naar het fysiek niet tettert, gaat 't goed gaat het goed wij zijn geen professor nog steeds niet verward en toch: afc gaat het goed? wie eenmaal, wie eens met aafcee ging van start herhaalt deze vraag wijl hij moet B. S. Ie M. 6

Schakels (clubbladen) | 1959 | | pagina 6