Resultaten van de groene velden 1 7 poelt AlLen mee, het is voor a.f.c. TjDders in dit clubblad zult U de rang- lijst der gemiddelden zien opgeno men. En daaruit zult U de conclusie moeten trekken, dat we niet slecht boe ren. Vooral de laatste tijd niet. De K.N.V.B.-ers doen het niet slecht. Met Uw aller belangstelling moeten het eerste en het derde het doel kunnen bereiken. Het eerste elftal heeft nu 8 verliespunten minder dan nummer laatst en het derde twee verliespunten meer dan nummer één. Waarbij dient aange tekend, dat deze nummer één, d.i. J.O.S. 2, nog opgezocht moet worden. Gezien de versterking van dit elftal en het daardoor ten toon gespreide voet bal kunnen wij vertrouwen hebben in Bob Wildeboer en zijn makkers. Het vierde en het tweede hebben hun wegen weer geplaveid met overwinnin gen. Dat is verheugend. Alleen, waarom nu niet wat eerder? Kampioenen. Behalve het derde hebben ook de elf tallen 5, 7 en zaterdag reële kansen. Vooral liet zevende mag niet meer mis tasten, lijkt ons. Kapiteins en spelers, er wordt op jullie gerekend en reken er op jullie beurt ge rust op, dat het clubhuis graag kam pioensfuifjes binnen zijn muren ziet. Er is enthousiasme voor nodig en concentratie. Breng het op. A.F.C. H.M.S. Hercules T.O.G. 16-11 15-10 15- 8 17- 5 Sinds de laatste Schakel behaalden we twee punten uit drie wedstijden. Met 7—1 werd T.O.G. verslagen en in het hoge noorden wisten we H.R.C. een ge lijkspel af te dwingen. Wellicht leest U in de Sportkroniek de mooie verslagen van Enno Crabbendam. Weliswaar be treft het steeds een samenvatting van een paar zondagen, maar de belangstel ling voor de amateurs stijgt en daar zijn we blij om. Tegen T.O.G. is het een eigenaardige wedstrijd geweest. Twee A.F.C.-ers heb ben op psychologische momenten grootse daden verricht. Al heel in het begin van de wedstrijd hield Hubert met een soort Prikkebeen-beweging zijn doel schoon en in de tweede helft scoorde Tonny Beek man met een ver schot onze derde goal en gaf daarmee gelijk de genadeklap aan onze blauw-witte stadgenoten, waarvan de achterhoede nu ontstellende steken liet vallen. Dat onze voorhoede nu eindelijk eens een aantal van de geboden kansen wist te benutten geeft vertrouwen. De wedstrijd tegen H.R.C. was een kamp met wisselende beelden. Achteraf hadden we misschien de beide punten nog moeten pakken, maar och, één puntje ging toch mee en daarom waren we al blij. j g J.O.S. 2 A.F.C. 3 E.V.C. 2 T.O.G. 2 14-22 15-22 15-18 15-17 Uw derde is in vele opzichten een merkwaardig elftal. Het heeft dit seizoen nog nimmer de punten gedeeld; het wint de laatste tijd met voor A.F.C.-begrippen verbijsterende cijfers; het kent een uit stekende sfeer en speelt bovendien in telligent, doeltreffend voetbal. Wat wilt U nog meer? Uitslagen? Hier komen ze; 22 februari: A.F.C. 3—Zee- burgia 4 12-1; 1 maart: Z.S.G.O 3- A.F.C. 3 0—8; 8 maart: St. Pan- cratius 2—A.F.C. 3 2—4. Ons aantal doelpunten vóór daalt met vier tegelijk per wedstrijd. We hopen deze noodlottige neiging echter tijdig te kunnen onderdrukken. Na een lange winterslaap was Zeebur- gia 4 onze eerste tegenstander. Dankzij de conditie van de voorhoedespelers (de trouwste trainingbezoekers van A.F.C.!) werd Zeeburgia voor rust overklast; ruststand 5—0. Wij zeiden reeds, dat het derde een vreemd elftal is. Het grote aantal nieuwsgierigen dat zich rondom de kleffe modderpoel had geschaard, zag in het eerste kwartier na rust een kramp achtig verdedigend A.F.C. tegen een oppermachtig Zeeburgia. „Hoeveel staat 't hier?" was dan de benauwde vraag. „Acht—nul? „Voor Zeeburgia?" „Nee, voor A.F.C.!" U hebt dat misschien niet zo gezien, maar 't was een schoolvoorbeeld van tactisch inzicht. De Zeeburgia-spil was nl. op tien meter zeker twee meter lang zamer dan onze voorhoedespelers. Elke uitval was raak. Eerlijkheidshalve dient vermeld te worden dat we nog een tijdje met tien man speelden zonder dat dit enige invloed op onze scoringsdrift had. Nadat Jan Hopster, de „ziel" van de aanval; het veld had verlaten, schoten wij nog drie maal raak. Hans Rooze werd topscorer met zes goals. Met de borst vooruit gingen we naar Z.S.G.O. 3. Fraai verdeelden wij de doel punten: vier vóór, vier na de rust. Vol gens de heer Van Dam was dit onvol doende. De week daarop kregen wij het moei lijker. St. Pancratius had drie wedstrijden achter elkaar gewonnen en wilde daar een traditie van maken. Bovendien ligt het veld zo ver van de bus, dat elke tegenstander op de knieën aankomt. A.F.C. stelde echter een pendeldienst in, en had daardoor nog tijd voor klaver jassen. In gevaar zijn we niet geweest. Wel liep de aanval wat stroef, maar de 4—2 eindscore is uitsluitend het gevolg van minder gelukkige momenten in de achterhoede. Door deze resultaten bereikten wij de top, waar J.O.S. 2 zo eenzaam troonde. U ziet, er zit nog van alles in. Laten we hopen dat het er ook uitkomt. WIBO. Z.S.G.O. 4 12-18 A.F.C. 5 11-17 Schellingwoude 2 11—15 Animo 2 11—11 Na een grote rustperiode kwamen wij eindelijk op de mooie morgen van de 21ste februari weer eens aan de slag. Wij bleken geen slechte winterslaap ge had te hebben, want wij wonnen met 6—1 van S.D.Z. De zondag daarop echter tegen Animo, dat maar met negen man stond, werd erbarmelijk slecht gespeeld. Alleen als de doelverdediger van Animo uit zijn doel was gegaan, was het voor onze voorhoede misschien mogelijk ge weest een doelpunt te maken. Want, met alleen nog deze vóór hen, mislukte dit minstens wel 10 keer. Desondanks won nen wij nog op het nippertje met 2—1. De volgende zondag moesten wij aan treden tegen Schellingwoude 2. Deze wedstrijd was zeer belangrijk, daar wij beide met 1 punt achterstand op Z.S.G.O., op de tweede plaats stonden. Op een zeer zwaar veld is dit een zeer aardige, span nende wedstrijd geweest en is er door ons elftal flink voor gevochten. Dat deze wedstrijd dan ook op een 33 stand ein- digde, na dat wij met 20 achtergestaan hadden, vond ik wel verdiend. Gaarne vermeld ik nog 2 mooie doelpunten van Daan Perton. Ook nog gaarne een extra pluim voor Ton de Haan, die ondanks dat hij 's morgens voor niets met het 4de elftal naar de Velserweg geweest was, nog bereid was met ons mee te gaan, terwijl er geen enkele zekerheid was dat hij mee kon spelen!! Een goed voorbeeld voor de jongeren!! Indien ik momenteel goed geïnfor meerd ben dan delen wij de eerste plaats met Schellingwoude en hebben wij de kans om kampioen te worden dus nog in eigen hand. U kunt er daarom ook van overtuigd zijn dat het 5de elftal in de laatste wedstrijden voor 100% zal vechten om dit te bereiken. (Zie stand hierboven, Red.) NIC. LELOUX. A.F.C. 10 9 0 1 18 38—13 K.B.V. 12 7 1 4 15 52-25 Roda 9 7 0 2 14 36-14 Als U net zo handelt met Uw „uit nodiging" tot het insturen van Uw kopij als ik, dan geeft dit telkens weer te elfder ure een verrukkelijk A.F.C.- avondje.... alléén. Wedstrijdverslagen kunnen door de weersgesteldheid immers wel eens spaarzaam zijn; op het laatste ogenblik grijp je dan een paar oude jaargangen en snuffelt naar kopij. Al gauw vergeet je het doel en wan neer de klok zuinig wordt met haar sprekende-tijd-indicatie besef je, dat er toch iets op papier dient te komen. Nu trof het niet dat ik juist het juni-nummer van 1947 (no. 11) open sloeg. „Tjonge" dacht ik „wat hadden die schakellieden het toen moeilijk. Maartoch niet aardig van ze zo'n stukkie".

Schakels (clubbladen) | 1959 | | pagina 2