Var* de brug ©it is de Scftafee?, die komt binden ©e oude club aan d'oude vrinden 37e Jaargang RedacteurJ.Tj. Steensma, 2e v.d. Helststraat 50, Amsterdam, telefoon 718567 Administrateur: O.J. v.d. Heul. Hobbemakade 1 15 3. Amsterdam - Z. tel. 714194 Typografie: Drukkerij Job. Meijer Zoon. Kanaalstraat 132. Telefoon 80710. Amsterdam W. Maart 1959 No- 8 van Nigtevegt en ondergetekende, waar bij wij steeds een stapje verder komen. Het is nog te vroeg om in details te tre den, doch wanneer U weet dat de finan ciële opzet tussen 300.000.— en 350.000- ligt, dan zult U begrijpen dat een en ander veel hoofdbrekens kost. Maar alle zestien leden van de Stichting geloven rotsvast in de mogelijkheid ons doel te bereiken. Wij zijn allen enthou siast en zien als hèt belangrijkste voor alle afdelingen: een nieuwe, waardige omgeving voor de oudste club van Am sterdam én voor A.C.C. en A.B.G. in een nieuw stadsdeel, onmiddellijk aansluitend aan dat deel van Amsterdam waar het merendeel onzer leden woont. Wij hopen dit enthousiame binnenkort over alle leden te kunnen uitdragen, doch de daartoe nodige stappen kunnen eerst worden ondernomen wanneer de plannen een meer definitieve vorm zullen hebben gekregen. Nog enige tijd geduld dus, s.v.p. Mijlpalen. Ons aller vriend, oud-voorzitter en ere lid Nico Holtzappel bereikte op 25 febr. j.l. de zes kruisjes en werd op clubavond op passende wijze in het zonnetje gezet. Op 15 maart werd ook Harry Stumpf 60 jaar (wie zou het hem aanzien?). 10 maart bereikte een andere oud-voorzitter en erelid, Arie Mets, de 65-jarige leeftijd en met hem en zijn trouwe echtgenote verheugen wij ons allen buitengewoon in zijn herstel. Alle jubilarissen ook vanaf deze plaats heel hartelijk gelukgewenst en nog tal van goede jaren met hun gezinnen èn met A.F.C. Tenslotte be haalde Ania Leeser, Rolfs echtgenote, de Meestertitel. Aan Mr. Anita Leesei onze hulde en welgemeende felicitaties. G. H. H. KAPPELHOFF. Met blijdschap mo gen we constate ren dat het herstel van het eerste elftal zich heeft voortgezet en dat ook het tweede en vooral het derde deze maand prima resultaten hebben behaald. Onze eerste drie elftallen speelden sinds de verschijning van de vorige Schakel 10 wedstrijden; zij wonnen er 7 en speelden driemaal gelijk, leden dus in vier weken geen enkele nederlaag! Een resultaat waar- voor ik mijn handtekening wil zetten voor het verdere bestaan van onze club. Wij zijn dus tevreden, maar natuurlijk niet voldaan Tevreden, omdat het de gradatiegevaar voor ons eerste nu zo goed als geweken is, het tweede zich goed heeft hersteld van zijn inzinking en het derde zijn kans behoudt op het kampioenschap, waarbij dan alle ver dere wedstrijden gewonnen moeten wor den, w.o. de zeer lastige uitwedstrijd te gen „lijstaanvoerder" J.O.S. 2. Op het belang van dit kampioenschap behoel ik nauwelijks meer te wijzen .Wil onze club opklimmen, dan dienen de reserves hoger te spelen dan in de Res. 3de klasse. Maar daarover praten we straks wel. Eerst kampioen worden, jongens van het derde. Bij alle grootse plannen die wij koesteren in verband met onze verhuizing vormen promoties en kam pioenschappen een prachtige stimulans. Good luck, jongens! Niet voldaan schreef ik hierboven. En wel omdat na de prima wedstrijd van ons eerste tegen H.R.C. in Den Heidei, het spel tegen Schoten tegenviel. Was er weer iets van te grote zelfverzekerdheid in de ploeg gevaren? Een feit is, dat Schoten veel minder kansen kreeg, maar die resoluut benutte, terwijl wij weer enkele malen aanleiding hadden met onze handen naar het hoofd te grijpen. Toegegeven dat de keeper van Schoten buitengewoon fraai werk verrichte en twee „zekere" doelpunten voorkwam en dat het zeer zware veld hoge eisen stelde aan de spelers. Maar juist op zon veld is kort spel uit den boze en dat begreep Schoten beter dan wij. Verheugend was het slotoffensief waartoe Henne Boskamp met succes zijn mannen opriep, waardoor nog juist bijtijds de gelijkmaker kon wor den gescoord door Nico Vondeling, onze Enschedese Amsterdammer, die zich ge lukkig bij ons zeer op zijn gemak voelt. Er resten ons nu nog zes wedstrijden, waarin onze jongens vrijuit kunnen spe len. Zij moeten die zien als een voorbe reiding voor het volgende seizoen. Nu reeds dient die te beginnen, want in het jaar waarin A.F.C. 65 jaar wordt moet ons elftal een plaats innemen, de club waardig. Oprichting Stichting „Goed Genoeg". 11 april a.s. wordt een gedenkwaardige dag voor onze oude club. Dan wordt namelijk „Goed Genoeg" officieel opge richt, ten overstaan van notaris N. M. Posch. Reeds een paar jaar is belangrijk voorbereidend werk verricht door de af gevaardigden van onze vier verenigingen. Speciaal de laatste maanden werd druk vergaderd en wekelijks vinden bespre kingen plaats tussen Dick Bessem, Gerard

Schakels (clubbladen) | 1959 | | pagina 1