Bequnstiqtnq van onze aöveRteeRöeRs, houöt öe schakel in stanö T. Piet Heimig, 50 jaren lid van onze A.F.C. Die werd geridderd om dit feit: dat was me 'n [jubilé! Piet zei een hartig woord terug wat kan die [kearel praten, Als hij op een vergaad'ring spreekt, hebt je 't gauw in de gaten! P. Bert Kalsbeek speelde 25 jaar voor de [rood-zwarten Nog 25 jaar als 't kan, dat wensen we van [harte! T. Lid van verdienste werden nog: de Granje en [Ger Stallmann. Ze deden 't werk voor onze club op hun [terrein steeds knal man! P. Dick Bessem werd weer erelid, nu van Olympia Nu zit hij op een race-fiets Gerrit Schulte [ach terna! T. Mutaties waren in 't bestuur: dag ouwen [welkom nieuwen, Doe maar je best voor A.F.C., wij komen wel [met grieven! P. Veel leden zijn weer heengegaan; veel liefs is [ons ontvallen! W' herdenken ze, met eerbied hier, verheft V [even allen! Stilte. Nadat alle aanwezigen in gedachten gedurende enige minuten hebben verwijld bij deze vrienden, herneemt Pieternel het woord. Het leven gaat door, menig A.F.C.-gezin werd door de ooievaar bezocht. In dit verband is het niet gek, dat Nel aan haar zorgenkind denkt, n.l. ons eerste elftal. Toch ziet man en vrouw de toestand niet zó donker in. want ze zingen. AANMOEDIGINGSLIED (Melodie: „Melody d'Amour) I. P. De toestand is benard Maar ga je straks van start, Toon dan na een poos, 't Is niet hopeloos! T. Al sta je onderaan, 't Zal gauw beter gaan! Want in het nieuwe jaar Speel je het zeker klaar! P. Smoor daad'lijk elk gemor! Denk maar excelsior! REFREIN Samen: Jongens, houdt maar moed, vt Leed is spoedig geleden, Houd je hoofd toch koel, Üchiet maar op het doel! Gaat het eenmaal goed, Zijn we zeker tevreden, Dan wordt er geen woord Van kritiek gehoord! II. T. Laat varen dat getalm, Al is de erepalm nu niet weggelegd Het dient hier gezegd: P. We klaren het nog wel, 't Ligt niet aan het spel, Een beetje felle strijd, Wat meer activiteit T. Ontspring dus gauw de dans, Grijp maar je scoringskans! REFREIN. Zo tussen de bedrijven zijn we al in december be land. Er werd tweemaal gekiend. Eerst door de jeugd en een paar weken later door de ouderen. Thomasvaer blijkt het niet eens te zijn met het feit, dat alle jeugdleden met een prijs naar huis gingen: „Ik heb de jeugd zeer lief, maar allen altijd winst, dat maakt ze onsportief" en juist in A.F.C. is het nodig verlies sportief te kunnen dragen. Maar goed, zand er over. We komen aan de Goede Wensen. T We wensen alle zieken, heel spoedig beterschap: Kom gauw op de tribune, of sta weer op de trap! P. 't Bestuur willen we wensen: heel weinig narigheid En voor negenenvijftig een dot sportieve strijd! T. We wensen onze Schakel en onze beste Jan Dat hij de pickles van W. weer goed [verdragen kan! P. We wensen de commissies: heel veel pleizier [in 't werk Want dat maakt onze goeie club, gezellig, groot [en sterk! T. En voor de Stichting „Goed genoeg" een veldje [om te zoenen, Geschikt voor heel veel spel en sport en massa's [hampioenen! P. Voor A.C.C., een pracht seizoen, een toeloop [niet te stug, En als het kan, ook dit jaar weer de oude roem [terug! T. Voor A.B.C. wensen wij hier: een echt mooi [jubeljaar. Ook veel sportief genoegen en promoveren [maar! Na nog veel succes te hebben toegewenst aan de poolcommissie en aan Siem de Waal met zijn trainings fonds buigt ons zo populaire tweetal, zoals de traditie het voorschrijft, drie maal en spreekt samen de vol gende woorden uit: En voor d' A.F.C.-ers met elkaar Veel heil en zegen in het Nieuwe Jaar. Besluit. En deze heilwens besluit dan weer hét evenement van deze en iedere Nieuwjaarsdag. Tijdens het luid opklinkende applaus komt secretaris Wim van Teunen- broek naar het toneeltje en betuigt het kwartet zijn hulde. Deze hulde laat hij namens het dankbare A.F.C.-bestuur vergezeld gaan van een concreet blijk van waardering. Het applaus duurt nog enige tijd voort, maar als het eenmaal geluwd is, eindigt het officiële gedeelte van deze dag. We zijn niet direct naar huis gegaan. J. T. S.

Schakels (clubbladen) | 1959 | | pagina 9