poelt allen mee, het is voor a.f.c. LIED VAN HET TWEEDE (Melodie: „Ricordate Marcellino) 1. T. We hebben allemaal een paardje En daarop rijden we graag stok! D' ene die houdt van een klaartje D' ander lust liever een grok! P. Maar Jaap van Nek houdt van het tweede Daar kan hij eenmaal niets aan doen En hij is niet eer tevreden dan zijn tweede [ikampioen T. Ook wil hij graag promoveren De jongens zijn echt verrukt! P. Blijf hei maar altijd proberen Want 't is nog wel eens meer gelukt! REFREIN: Samen: Met het tweedemet het tweede, Daar dweept Jaap van Nek steeds mede, 't Was ook keurig wat ze deden, Want een tweede, wat een tweede! II. P. Bij elke club draait 't om het eerste Maar Jaap van Nek is niet te trots, Die dient het tweede ten zeerste, Dat staat zo vast als een rots! T. Hij lacht steeds glim als zij het lappen Hij stimuleert de hele ploeg, Hij sluit heel vaak weddenschappen, Nooit zijn z'm actief genoeg! P. Hij geeft ze het zelfvertrouwen Dat men niet ontberen kan Hij blijft op de jongens bouwen En hij plukt er de vruchten van! REFREIN In voorbeeldige samenwerking gaat het verder met de A.F.C.-historie van 1958. P. Het tweede is niet gepromoveerd 't is of [zoiets niet mag Al hebben we geeifi woord gezegd, 't was toch [een tegenslag! Maar als nu zo het tweede is? Hoe moet dan 't [eerste zijn Daarvan had de vereniging gelukkig ook geen [pijn! En toen 't seizoen gesloten was, natuurlijk [rijk'lijk laat, Dacht voorzitter Henk Kappelhof: het gaat de [club niet kwaad! T. Het eerste ging zowaar op toer een toertje [wel is waar, Maar 't was toch naar het buitenland en goed [deden ze 't daar! Die voetbalclub uit Amsterdam, moet iets [bijzonders wezen, Daar van kan j' in een franse krant mooie [verslagen lezen! P. Vol goede moed teruggekeerd, vlak voor de [Arolbeker, Waren we van een goede plaats ook half en half [wel zeker! Wat in geen jaren is gebeurd (Nog één keer in [ons leven We werden één, Henk Kappelhof mocht ons de [beker geven! T. Dat wij het tot de eerste plaats dit jaar hebben [gebracht, Werd druk gevierd door A.F.C. tot heel diep [in de nacht! Wat waren onze jongens goed! Hoera voor 't [winning team! Al was de strijd des morgens pet, des 's middags [was 't subliem! P. En toen de competitie kwam, was 't enkel [zonneschijn! Es war viel zu schön gewesen jedoch 's hat nicht [sollen sein! T. De jongens speelden maar een sof; wat was dat [hier en ginder! En dacht je dat 't niet slechter kon, werd het [nog altijd minder! D' elftalcommissie is maar pet, dat zal ik je [vertellen, Ik vind die lui niet eens in staat een elftal op [te stellen! P. Van voetbal heb 'k niet veel verstand, dat 's [algemeen bekend Maar jij bent toch wel werkelijk enorm [inconsequent! Wanneer de jongens winnen, hebben zij het gedaan Maar is het mis dan wrijft men dat [d' elftalcommissie aan! T. Waarachtig, Nel, je hebt gelijk, daar wringt [eig'lijk de schoen: Als 't team geen enkele schutter heeft, kan zij [daar niets aan doen! Dan Charles Lungen in zijn tijd, die kon zo [lekker scoren! Dit jaar was 't vijftig jaar geleen, dat Charles [werd geboren! Nog vele jaren goede vriend, j' hebt Abram nu [gezien En stuur ons asjeblieft een cheque: goed voor [een goal of tien! P. 3 mei, betrok bij 't monument een trouwe [schaar de wacht En daar werden door Kappelhof de doden weer [herdacht. Gevoelvol en in grootse stijl, heeft hij het woord [gedaan En na de plechtigheid zijn wij weer stil naar [huis gegaan. T. Het jeugdtoernooi van A.F.C. was, als van ouds, [weer knal. Er werd gestreden om een prijs, maar wij [wonnen geen bal! P. De veteranen van Aafcee gingen ook aan 't [toernooien Daar konden onze ouwe lui geen hoge ogen [gooien! De gasten gaven we de eer: die wonnen onze prijzen Toen werd er danig feest gevierd met dranken [en met spijzen. Wat er dat weekend is gebeurd? Ik zal mijn [mond maar houen; Want het zou een deceptie zijn voor kind'ren [en voor vrouwen!

Schakels (clubbladen) | 1959 | | pagina 8