poelr allen mee, het is voor a.p.c. Krijg je dan, als het je meeloopt, zo een acht of [negen milles! Thomasvaer gelooft, dat het wel mee zal vallen, maar hij maakt zich wel veel zorgen voor zijn goede vriend Wim Staats, want de toto komt natuurlijk voor zijn nering in de plaats. Dat begrijpt Pieternel niet, hoor maar: P. Zeg eens Tom, ben je aan 't malen? Man, hoe [kom je daar toch bij 7Je zult zien het zal een klap zijn voor het spel [Staatsloterij! PWat een mop' 't is om te gillen! Niemand weet [wat je bedoelt! T. 't Is een woordspeling mijn Nellie, heb je dat [nu niet gevoeld? Kennelijk vindt Thomasvaer het nu tijd worden voor wat afwisseling, want hij stelt voor het volgende liedje aan te heffen: 1 JANUARI-LIED. (Melodie: „Dans der Boerinnekes) REFREIN: P. T. P. T. I januari zijn we bij elkander We gaan nog niet naar huis, Er heerst weer feestgedruis! De ene roddelt lekker van de ander We gaan nog niet naar huis, Want moeder is niet thuis Samen: Het jonge goed zit knus bij elkaar, Meestal daar waar Henne staat! En aan de tafel ver in de hoek, Daar zit de Roeterstraat! 1 januari zijn we bij elkander, We gaan nog niet naar huis, Er heerst weer feestgedruis! De ene roddelt lekker van de ander, We gaan nog niet naar huis, Want. moeder is niet thuis! I. P. 't Nieuwe jaar is weer in En achtenvijftig ging! En wat er allemaal gebeurde Is herinnering! We nemen ons nu allen Het allerbeste voor! Hoe of dat uit zal vallen Is niet te zeggen, hoor! 't land REFREIN II. T. Wat gebeurd is, is gebeurd, Dat komt niet meer terug! Een jaar gaat in een zucht voorbij, Wat leven we toch vlug! P. Je wenst elkaar het beste, Staat met je handje klaar! Dat is een mooie geste Maar leef er dan ook naar! REFREIN Goede Volgorde. Na dit eerste liedje stelt Pieternel voor de geschie denis van 1958 chronologisch te behandelen. Daar gaat-ie: T. Dat is waar, maar er is eigenlijk niet zo heel [veel gebeurd Of ik moet weer door gaan zagen: 't veld was [weer eens afgekeurd! P. Maar je moet toch memoreren hoe 't ons elftal [is vergaan! En dat heeft er, in het voorjaartoch niet zo [slecht voor gestaan! T. Dat kunnen we laten rusten; 't elftal bleef het prachtig doen; Even hadden we d'illusie maar 't werd toch [geen kampioen. PLaat ons bij 't begin beginnen daar is zo [een wens toch voor Door 't verscheiden van Lou Woudstra, ging de [nieuwjaarswens niet door! T. Die werd daarom uitgesproken op 't oudjaar [van A.F.C. 't Was niet makklijk voor ons beide, maar we [deden 't, alletwee Voor Cor Peperzeel, mijn hulde, hij zat toen [aan het klavier, Hij speelde voor ons de liedjes en hij deed het met pleizier! P. Wij liepen, bij elke wedstrijd, toch wel wat ver boren rond, Omdat, ja, hoe moet 'k het zeggen, niemand [echt zijn plaatsje vond! T. Voor de lui daar bij keep smiling en de mensen [op de trap, Was dat niet zo erg bezwaarlijk; maar het was [beslist geen grap. Voor hen die de overdekte steeds als vaste zit plaats kozen Was 't funest en bovendien zaten ze niet erg [op rozen! P. Maar nu er, ginds op ons speelveld onze nieuwe [is verrezen Wordt die, door de vaste ploeg, heel uitbundig [hoog geprezen! 16 augustus werd 't juweel officieel in gebruik [gesteld Ons erelid, vriend Jacques van Ooy was op die [dag de grote held! Hij deed het werklijk „what you call" het was [een feestdag voor ons allen De plechtigheid, door hem verricht, is uitermate [goed bevallen! Het werk der Ballast Maatschappij, was goed, [solied en fraai, Directie en de ingenieurs die fiksten dat maar [haai! T. Loes Stallmann heeft de zaak gefilmd we logen [aan de fles Er kwam een vlag van A.C.C., A.B.C., H.B.S.! Toen was de plechtigheid gedaan en stond op ons terrein, Een pracht tribune, van beton, die er beslist [mocht zijn! P. We zitten daar op ons gemak! TGemak? Dat 's overdreven! Als ik het spel van 't eerste zie zit ik gewoon [te beven! P. Maar Tom, je zit er toch wel fijn? Alleen hard [op de duur! Want er is in de laatste tijd geen zitkussen [te huur! 6

Schakels (clubbladen) | 1959 | | pagina 6