Nieuwjaarswens '59 van Thomasvaer en Pieternel Bequnstiqinq van onze aöveRteeRöeRS, houöt öe schakel in stanö Der traditie getrouw werd op 1 januari de Nieuw jaars-reünie gehouden. Bijna 150 leden hadden, voor het merendeel met hunne dames, de schreden naar de Wandelweg gericht. En ons gezellige clubhuis was door smaakvolle versiering, zo mogelijk nog ge zelliger. Met spanning werd gewacht op het moment, dat Jaap a Cohen het optreden van Thomasvaer en Pieter nel zou aankondigen. Net als verleden jaar brachten Tonny a Cohen en Jan Snelleman de wens over het voetlicht. De begeleiding was gelegd in de, deze mid dag wel wat klamme, handen van Jan Steensma. Te ongeveer half zes kwam Thomasvaer de trap op. Maar was hij het eigenlijk wel; in de rechterhand droeg hij een helder wit licht uitstralende lantaarn. Hij begon aldus: Zoals Diogenes, de wijsgeer, loop ik met mijn [lantaren rond. Kijk ik spiedend langs de lijnen, of ik er soms [mensen vond! Tevens kijk ik naar het eerste; wanneer zij nu winst gaan boeken Want een match die wordt gewonnen moet 'k met 'n lantaren zoeken! Met de voorkant van deez lichtbak Zo U ziet [schijnt hij hier wit Wil 'k het eerste team belichten 'k Weet niet hoe [het daarmee zit! Jonge, jonge, ik ben zeker, dat de ploeg zijn best [wel doet. Op dit moment draait Thomasvaer de lantaarn om. De achterkant geeft een rood licht. T. vervolgt: Maar ik hoop echt voor ons allen dat je 'm zo niet [dragen moet! Want om 't rooie licht te torsen, is voor onze club [te zwaar! Hoe komen we uit d' impasse? 't Is als koffiedik zo [klaar! Hierna komt onder luid applaus Pieternel de glazen deuren binnen en zij richt onmiddellijk het woord tot haar echtgenoot: Zeg eens even, Tomasvaartje, heb je weer iets [uitgedacht? Jij Diógenes? Wees wijzer! Zover heb je 't niet [gebracht! Jij zal in een ton gaan wonen? Matig zijn met [spijs en drank? Jij die altijd optimist bent? Schei toch uit met [je gejank! T. Pieternel, je hebt gelijk hoor 'k ben nog [nooit zo down geweest Maar ik zie geen enkele dokter die ons eerste [team geneest! P. Vraag het eens aan dokter Stallmann, [die heeft wel een medicijn Dat die goeie dokter Hofstee ausgerechnet weg [moet zijn! T. Er is al zoveel gedokterd door een ieder, [tot en met! Een chirurg moet er maar komen, die er eens [het mes inzet! P. Tom, het moet wel beter worden! Ik vind jou [een defaitist Die 't vertrouwen in de jongens en in onze [leiding mist! Je weet, elk begin is moeilijk maak je toch [niet daad'lijk dik! Laat de moed niet zo gauw zakken! Eind goed, [al goed, dat zeg ik! T. Nou, daar gaat dan de lantaren, 'k wil dat [kreng ook nooit meer zien! Brandgevaar. Daar Pieternel hem op het hart drukte de kaars toch vooral uit te blazen, kwam Thomasvaer op het begrotingstekort. Hij vertrouwt echter, dat Jo Hurwits, wel een middel zal vinden om dit te dekken. Overigens vertrouwt hij het Bestuur niet helemaal, want hij verdenkt het ervan achterbaks een potje op te bouwen met het oog op de verhuizing, Pieternel is het met het Bestuur eens: Laat 't bestuur 't. maar goed bewaren, want het [is een prachtig doel! T. Ja, die pool van A.F.C.-ers 'k dacht dat dat [wel beter kon! Of ze zijn te laks, de slrs, of men geeft niet [om een ton! P. Zeg, die pool, heb ik vernomen, wordt nu een [regeringszaak.' T. Iedereen kan dan meespelen Nederland, pool dan maar raak! P. Dan heeft Lo Brunt niets te vrezen gaat hij niet de bajes in Eigenaardig land, ons landje, al zeg ik t met [tegenzin! Eerst was poolen zeer verderf'lijk, schreeuwden velen moord en brand, En straks wordt, door alle mensen, vrij gepoold [in landsverband! T. Toch zijn er voor de moneten, heel wat kapers [op de kust Omdat men van zo'n vet hapje graag een lekker [kluifje lust! Vele instellingen, bonden, liggen wakend op de [loer Om wat voetbal straks bijeen brengt en dat is [niet zo een toer. Want het is al vaak gebleken, als je maar goed [peut'ren kan, Dat je heel dikwijls je zin krijgt: 't is ook hier: zeg er wat van! P. Ik ben ook ergens bang voor: als de staat 't in [handen heeft, Dat die in de voetbal-toto niet de hoogste [prijzen geeft! T. Denk je dat er minder meedoen? P. Oh nee, hoor, geen sprake van! Maar ik denk dat de regering 't niet zo [mak'lijk klaren zal! Kijk, de bond doet het heel zuinig en met eigen [personeel, Maar de overheid, mijn jongen, nou die doet [iets: weet ik veel! Eerst een directeur natuurlijk, dan een onder directeur Dan een vierhonderd adjuncten en en opper [controleur! Die heeft vijftienduizend helpers over 't hele [land verspreid En voor dat we 't eigenlijk weten, ben je d' helft [van 't poolgeld kwijt! Als bij Lo Brunt, voor de hoofdprijs je meer dan [een ton toeviel, 3

Schakels (clubbladen) | 1959 | | pagina 5