halus lamp ha-fta slot U fr&zaefit Van allerlei W?- Als U reeds een gebruikt, koopt U dan ook een toch ook altijd de clubavonden BequnstiQinq van onze aöveRteeRÓeRS, houöt 6e schakel in stanó Het speet mij de vorige keer in de Schakel geen artikel te vinden van onze laatste Veteranenvergadering, een teken dat het nieuwe Bestuur nog niet „in" is. Deze keer was er niet zo'n grote op komst, slechts 16 man waren tegen woordig, doch het deed aan onze vreug de geen afbreuk. Het was eigenlijk een „groot gebeuren", want het Veteranen- Bestuur trad in zijn geheel af, niet uit protest, maar omdat nu eenmaal de tijd gekomen was dat anderen de leiding ter hand nemen; het aftredende stel is pl.m. 16 jaar aan bod geweest. En was het nu niet heerlijk aan te horen hoe op zijn eigen humoristische wijze Arie Waayer als penningmeester verslag uitbracht en zeide na 16 jaar een saldo in de kas te hebben en dat dit bestuur er heus niet „zoveel beter" van geworden was. Hijzelf heeft er bijvoorbeeld slechts een eenvou dig buitenhuis bij Scherpenzeel van kun nen overhouden: zijn Veteranen-Voor zitter is niet verder gekomen dan diens 3e etage, zijn Secretaris rijdt nog steeds op de fiets en onze vorige Veteranen- Voorzitter geniet zijn A.O.W.-pensioen omdat de veteranenclubbaten dit nood zakelijk maken. Dat zijn kostelijke hu moristische momenten en nog extia als dan Jacq. Kohier het woord vraagt (of neemt) en op zijn eigen waardige wijze duidelijk maakt welke belangrijke rol hij speelt als Veteranengrensrechter (die in het veld slechts weinig stappen verzet) en daardoor het recht heeft „dat ge zamenlijk aftreden van bet-Veteranen Bestuur te critiseren", door b.v. te zeggen dat Voorzitter Van Nek de boel genekt heeft, Max de Bruyn het wel bruin met de Veteranen heeft gemaakt penning meester Arie Waayer 16 jaar de boel heeft laten waaien en secretaris Bon- kink(g) helemaal geen goede koning is en het heel onbegrijpelijk is, dat „deze man" zolang het secretariaat op „be lachelijke" wijze heeft gevoerd. Zulke woorden trekt een Arie Waayer zich dan aan en geeft het gehele gezel schap een rondje, waarop Arie dan bij het proosten laat volgen „dat nu het kassaldo natuurlijk 50.— lager is' Het was alles weer heerlijk woordenspel, waarbij wij wel een beetje de aanwezig heid misten van lieden als Ties Gerrits en Jo Wijnand, die met hun geestige, scherpe, weldoordachte opmerkingen alle lachers op hun hand krijgen en Be- stuur en Voorzitter wel eens een zwaar moment brengen. Ben Eiserman was die avond „de red- dende engel", want hij vond het onjuist dat het gehele Bestuur heenging en dat is geen goed amabassadeurswerk. De 4 aftredende Bestuursleden werden na een geestrijk debat tot „ere-leden van de Veteranen" benoemd, d.w.z. dat zij nu in het vervolg vrije toegang hebben tot alle Veteranenwedstrijden, zo nu en dan mogen meegaan op reis en niet hun hand op hun portemonnaie hoeven hou den en voor Bestuursvergaderingen dei- oudjes zullen worden uitgenodigd met de bedoeling de kosten van het nieuwe Bestuur te verlichten. Uit de bus kwa men Tonnie Glas als Voorzitter, Karei Nesenberend als Secretaris en jan de Vries als Penningmeester. Moge het hun gegeven zijn de Veteranen, die werkelijk aan aderverkalking begonnen te lijden tot nieuw leven te brengen. Succes Mijne Heren. Het tweede. Het moet mij van het hart, dat het resultaat tot dusverre allerbedroevendst is en dat in zulk een lage klasse als de Reserve 3e klasse. Als wij de geschiedenis nagaan zijn er zeer roemruchte tijden geweest, in het bijzonder in de Reserve le klasse uit de Amateursdagen van wel eer. Het is bijna onbegrijpelijk, dat wij er niet in slagen weer hogerop te komen. Ergens moet er een „missing link" zijn in onze organisatie, en wel speciaal bij de desbetreffende jeugd. Als men de op stellingen beziet, dan staat er een elftal dat met vlag en wimpel aan de top moet kunnen komen, doch de resultaten wijzen anders uit en de bijna beslissen de wedstrijd tegen S.D.W. 2 uit was een grote teleurstelling. Er zal moeten wor den gestreefd naar grote homogeniteit, naar goede vriendschap, begrip en respect voor elkander en voor de leiding, die in overleg met trainer en E.C. streeft naar een maximum prestatie. Dit seizoen biedt weinig kans meer op de bovenste plaats, doch A.F.C. dient zich te beraden en te zorgen dat met zoveel spelersmateriaal volgend jaar weer een beter resultaat valt te boeken. Ik wil zeker niet ontkennen dat het over plaatsen van het drietal Paul Meijer, Nico Vondeling en Joop Link een forse aderlating voor het 2e is geweest(en ook het overnemen van I'im Bakker in het le, hetgeen nog niet is kunnen blijken door vorst en sneeuw maar daar staat tegenover dat er net evenveel waardevolle krachten voor terug zijn gekomen. Spelers aan jullie het bewijs te leve ren rood-zwart weer hogerop te kunnen brengen. Belangstelling. En ten slotte nog het volgende: een woord van bijzondere dankbaarheid past wel aan Voorzitter Kappelhoff voor de tijd en aandacht, die hij heeft weten op te brengen om de vele zieken het afgelopen jaar op te zoeken en een uurtje of zo aangenaam voor hen te verpozen. Hein Timmerman en ik had den daar een gesprek over hoe uit Be- stuurs- Commissie-, Veteranen- en Zaterdagmiddagelftal-kringen en door Ere-leden zo'n enorme belangstelling werd betoond en uit spelerskringen, waarin wij beiden juist toch vrij veel verkeren en verkeerd hebben in het ge heel niet, terwijl anderszijds juist de spelers bij verlovingen, huwelijk etc. ook veel belangstelling ondervinden. Wij zijn echter tot de conclusie gekomen, dat wij zelf tussen pl.m. 15 en 35 jaar precies zo waren en eigenlijk een zekere schroom hadden ouderen op te zoeken. Toch was onze gevolgtrekking, dat het helemaal niet kwaad zou zijn als in de toekomst onder de jongeren een aan voerder, of een actief speler(tje) het initiatief neemt om zulk een oudere even een teken van belangstelling te geven door een telefoontje, een bezoekje of een elftalgroet, met een mededeling over een goedgespeelde wedstrijd of over een slecht resultaat etc. Zoiets doet de man, die tijdelijk uitgeschakeld is veel goed. v. N.

Schakels (clubbladen) | 1959 | | pagina 3