Van Cs j.h. esseR De jeugd Qeen rweuu/s van de (altijd) groene velden BLOEMEN VAN BAERLESTRAAT 39, TEL, 720140 COMMISSIONNAIR IN EFFECTEN poeLt Allen mee, het is voor A.f.c. TJegen en sneeuw doen onze en ander- mans velden zielig terneder liggen. Nu gaan we dan op 25 januari weer met frisse moed beginnen. Althans als aan de ongunstige invloeden der aloude weer goden paal en perk wordt gesteld. Om niet geheel te verstijven wordt er toch regelmatig getraind, nu zelfs bin nenshuis en op 11 januari werd een partijtje gespeeld tussen het eerste en het tweede. In de rulle sneeuw. Gezien de omstandigheden kan van deze wedstrijd alleen maar gezegd wor den dat de spiertjes weer eens werden losgemaakt. Neen, toch valt er nog iets te vermelden. Het eerste maakte zes goals. Intussen geeft de gedwongen rust ons de gelegenheid de positie der verschil lende elftallen even sumier onder de loupe te nemen. Van de drie K.N.V.B.-elftallen staat het derde er het beste voor, alhoewel er veel kapers op de kust zijn. E.V.C., J.O.S., T.O.G. en V.V.A. dienen echt wel alle door ons te worden verslagen om een mooi einde van de competitie te kunnen bewerkstelligen. De stand van het eerste verschijnt iedere A.F.C.-er regelmatig in zijn droom; daar behoeft weinig van gezegd te wor den. Het tweede elftal staat vier punten op de leider S.D.W. achter en speelt niet meer tegen dit elftal. De grote opgave hier is dus: alle wedstrijden winnen. De bevolking van dit elftal kan zich naar mijn smaak alleen al voor de goede naam geen nederlagen veroorloven. Afdelingselftallen. Op het vierde mogen we het volgend jaar pas hopen. We gaan zelfs verder en zouden de kapitein en zijn mannen op het gevaar van degradatie willen wijzen. De beide ondersten gaan namelijk naai de tweede klasse. Het vijfde kan alles nog als het wil. De achterstand op de leider is klein ge noeg om een volledig ,,er voor gaan" te mogen eisen. Wilskracht en koel verstand zullen het hier kunnen doen. Van het zesde hebben wij niet terug. In dit elftal treffen wij makkers aan als Henk de Groot, Rob de Jong, Wirn Sten- vert en anderen. Je zou toch zeggen hè? De positie komt echter in het geheel niet met de capaciteiten van dit elftal over een. Ligt hier wellicht een psychologisch taakje voor E.C. en aanvoerder? En dan nu ons paradepaard. Hebben een aantal elftallen nog een kans op de bovenste plaats, dit elftal bezet deze plaats reeds. Wat moet je er dan verder van zeggen? Dat het de goede invloed van Lous is, misschien? Werkt dit elftal daarom als paarden? Zijn er andere in vloeden? Dient dan niet onmiddellijk een bijeenkomst van aanvoerders en E.C. plaats te vinden? Dan krijgt Rob Mole naar de hele avond het woord en de anderen maar luisteren en opsteken. Respect. Het moet je lot maar zijn om in het laagste elftal van een vereniging te worden opgesteld. Alle afschrijvingen, alle absenties zonder bericht, alle im provisaties vinden hun weerslag in jouw team. En als je dan toch elke zondag doorknokt voor een goed resultaat en dat zelfs af en toe nog behaalt ook, dan verdien je het respect van je gehele vereniging. Bravo A.F.C.-ers van het achtste. De Zatten staan drie of vijf punten (de meest tegenstrijdige berichten cir culeren hieromtrent) achter op de lei ders. Toch dienen ze vol te houden want de tweede plaats zou ook wel eens recht op promotie kunnen geven. En ondanks het feit, dat de leut eigenlijk een beetje op de voorgrond staat bij deze mannen, willen ze "toch wel graag weer een trapje hoger. Denk alleen eens even aan de prestatie op zichzelf. In twee jaar van de derde naar de eerste klas. Goede wensen. Deze Schakel staat nog in het teken van de jaarwisseling met al de vreugde, die daaraan verbonden pleegt te zijn. Wij eindigen dit overzichtje met alle spelers het beste en veel succes toe te wensen. Dat mag nog wel, lijkt ons zo. J. T. S. edurende de afgelopen maand kon- den wij niet tot voetballen komen. De eerste maand dus, dat geen der elf tallen verliespunten leed. Overigens dient de afkeuringsperiode niet te lang te duren, want dan zou ons tournooi wel eens in de verdrukking kunnen komen. Wij hebben n.l. toestemming verzocht ons A.F.C.-Juniorentournooi op 19 april BELANGRIJKE ADRESSEN. Voorz.: G. H. H. Kappelhoff, Beethovenstraat 3A, Tel. 792363 Secr.: E. W. v. Teunenbroek, W. de Withstraat 36, Tel. 85411 Penn.m.: J. Hurwits, Tel. 35064 2e secr.: G. v. Poorten, Jacob Obrechtstraat 23, Tel. 794749 E.G. secr.: C. Kerker, Joh. Ver- hulststraat 190, Tel. 720685 Comm. A secr.: W. A. van Oort, Uiterwaardenstr. 314, Tel. 791356 Jeugdcomm. secr.: P. Vaal, Leg- meerplein 14, Tel. 81411 Clubhuis: Tel. 790617 Contributie: gironummer 241002 Trainingsfonds: gironummer 85086 1959 te kunnen organiseren, in de hoop dat de diverse competities dan nagenoeg afgewerkt zouden zijn. Er resten nog drie maanden, zodat het weer nog genoeg kansen krijgt te ver beteren. De welpen zullen nog wel enige tijd op non-actief moeten blijven. Dat is niet zo erg, want moddervoetbal is niet de prettigste manier om tot sportbeoefening te komen. Het is U toch bekend dat de welpen stop reeds een half jaar geleden werd opgeheven? Echter worden alle jongelui die zich aanmelden aan een selectie onderworpen. Of vertrouwt de redacteur het woordje alle soms niet? (Zolang ik je versta, vertrouw ik je. Red.). Feestavond. Ook dit jaar zal weer een grote A.F.C.- feestavond gehouden worden in het Minerva-Paviljoen en wel op zaterdag 7 februari a.s. In tegenstelling tot vorige jaren echter slechts voor personen boven 18 jaar. De jeugd kan echter toch bij dragen tot het succes van deze avond. Evenals vorig jaar worden weer loten voor een tombola ten bate van het Trainingsfonds verkocht, prijs 0.50 (per 3 kansen). Zij, die loten willen ko pen voor zichzelf of voor doorverkoop aan ouders, kennissen, of vrienden gelie ven zich te melden bij de Heer H. Th. Pielage, van Ostadestraat 320. Voor de jongen, die het grootste aantal loten aan de man gebracht heeft, zal een aardig prijsje ter beschikbaar gesteld worden". Nu er toch niet gevoetbald wordt, reke nen wij op grote activiteit! H. VAN TEUNENBROEK. heRenqRACht 92 TEL. 418ó4 - 428Ó4, BEURS 41C57 2

Schakels (clubbladen) | 1959 | | pagina 2