V/an de brug rj Au <Dit is de Sciiafeei, die komt binden, (De oude club aan d' oude vrinden. Redacteur: J.Tj. Steensma. 2e v.d. Helststraat 50, Amsterdam, telefoon 718567 Administrateur: O.J. v.d. Heul. Hobbemakade 115 3. Amsterdam-Z. tel. 714194 Typografie: Drukkerij joh. Meijer Zoon. Kanaalstraat .32. Telefoon 807i0. Amsterdam-W. 37e JaargangJanuari 1959 Konden wij het vorig jaar gewa gen van een opgaan- r de lijn op sportief I gebied, zodat het jaar 1958 hoopvol begonnen werd, wij kunnen helaas niet zeggen, dat deze lijn zich ononderbroken heeft voortgezet. De gemiste promotie van het 2de, de on gelukkige degradatie van het 4de en de bijzonder slechte resultaten van het 1ste in de aanvang der competitie, betekenen evenzovele lelijke knakken in die lijn. Maar er waren ook hoogtepunten: het kampioenschap van het 2de, de toer naar St. Brieuc, de opening van onze nieuwe overdekte tribune, het wmnen van de AROL-beker en tenslotte mogen wij daarbij ook tellen het feit dat ons eerste elftal in de laatste drie competitie wedstrijden ongeslagen bleef. Alles bijeen genomen een jaar dat in de eerste helft veelbelovend was, welke belofte na de „rust" van het zomerseizoen niet werd ingelost. En nu met goede moed het 65ste jaar van onze oude club tegemoet. Het moet een jaar worden van energieke sportieve inspanning, want aan het einde van dat jaar wacht de club - gelukkig - geen Dreespensioen, doch begint onze verhui zing naar het nieuwe complex waar over ik U binnenkort wat meer hoop te mogen vertellen in het verschiet je komen. Zoals een mens die iets in zijn leven wil bereiken, moet beginnen zich een doel te stellen en dat welbewust na te streven (anders loopt hij grote kans dat hij de ladder die hij moet bestijgen niet eens ziet staan), zo moet ook een vereniging dat doen. Als dat doel zou ik willen zien: BIJ ONZE VERHUIZING DIENT HET 1STE EERSTEKLASSER, HET VIERDE RESERVE SDE KLASSER TE ZIJN. Een hele opgaaf, waarvan de verwezenlijking echter mogelijk moet zijn, indien de gehele vereniging mede werkt. Proficiat. Aan alle leden, adspirant-leden en dona teurs bied ik mijn hartelijke gelukwensen aan met de herdenking van onze 64ste verjaardag. Moge onze geliefde oude club een goed jaar tegemoet gaan! De A.F.C.-Nobelprijs. Zoals U allen zult weten is dit een jaarlijkse, door ons ere lid J. G. M. Bosch (Gé, voor zijn vele vrienden), die wij helaas nooit meer in ons midden zien, beschikbaar gestelde prijs, welke wordt uitgereikt aan het lid (of aan meer dan één lid), dat (die) naar het oordeel van het bestuur, in het betrokken jaar, of in een reeks van jaren, een uitzonder lijke prestatie heeft (hebben) geleverd. Jaarlijks voor het eerst in 1929 wordt de prijs op de dag waarop A.F.C.'s ver jaardag wordt gevierd, tijdens het jaar diner aan de winnaar(s) uitgereikt. Dit geschiedt door de voorzitter, die tijdens zijn speech de aanwezigen zo lang moge lijk in onzekerheid tracht te houden, wie de gelukkige(n) is (zijn). Het instellen van die prijs is eén van de vele goede gedachten geweest die Gé Bosch voor zijn club heeft gehad. Wij zijn hem daarvoor nog steeds uiterst dankbaar. Met goedvinden van de schenker werd de Nobelprijs dit jaar, zoals raker is voorgekomen, uitgereikt aan twee leden, t.w. aan de heren T. Gerrits, die reeds verschillende jaren met grote animo op woensdagavonden de A.I.C.-jeugd traint en P. van der Velden Erdbrink, die, hoe wel niet meer een van de allerjongsten, vele jaren lang, de controle op de leden (die daarvan zelden gediend zijn, zodat dit met recht een amateur-hondenbaan is!) aan de „poort" uitoefent bij de thuiswedstrijden van ons eerste. Het doet het bestuur veel genoegen, dat wij beide heren thans een klein blijk van onze grote erkentelijkheid hebben mogen ge ven, voor het vele en belangrijke werk dat zij uit liefde voor hun club op zo uitnemende wijze verrichten. Ties en Piet, van ganser harte proficiat, met deze welverdiende onderscheiding. De ziekenboeg. Arie Mets, Sieg Kinsbergen en Jo Doele- man zijn gelukkig weer grotendeels her steld. Onze vriend Lo Brunt wensen wij van ganser harte het allerbeste; gelukkig luiden de berichten gunstig. Okkie Thierbach Met ontsteltenis vernamen wij uit het .Kraaiennieuws" dat onze goede vriend Okkie, vele A.F.C.'ers bekend uit de vete- ranenwedstrijden, op 2 januari plotseling is overleden. Een groot verlies voor H.B.S., dat deze oude trouwe, altijd vriendelijke en kalme figuur moeilijk zal kunnen missen. Ook de A.F.C. ers die hem gekend hebben, zullen hem niet vergeten. Beste Okkie, rust zacht. G. H. H. KAPPELHOFF.

Schakels (clubbladen) | 1959 | | pagina 1