f Marshall Kien On dit et datjes (Dames- en Herenschoenen I /tA* '-*v C. van Peperzeel poelt aLLen mee, het is voor a.p.c. Speciaal adres voor NIC. LELOUX ZEILSTRAAT 46 TEL. 715356 SCHELDESTRAAT 8 TEL. 713870 1Z ien, Kien. Dat hébben er deze keer -"■"-nog meer kunnen roepen dan vorig jaar. Dank zij de goede zorgen van de clubavondcommissie was de prijzentafel nog groter dan anders. De edele schenkers van deze kostbaar heden verdienen onze dank. Het festijn was al weer vroeg begon nen. Vele van ons hadden gebruik ge maakt van de gelegenheid, geboden door Joop Bakker, vooraf een schotel boere- kool te nuttigen. Dat kostte wel wat, maar bood het voordeel, dat meteen een goede plaats kon worden ingenomen. Zo tegen achten bleek deze tactiek niet geheel onjuist. Honderd en zestig aanwezigen gordden zich ten strijde. De organiserende commissie bracht veel variatie in het kienmeesterschap. We zagen de Heren Arnold Bos, Jan Snelle- man, Igor' Sheutzoff, Henne Boskamp en Chiel van Driel op de keukenstoel ver schijnen. Karei Nesenberend opende de rij, geloof ik. Vooral Chiel deed het zeer snel, wat toch niet weg nam, dat eerst tegen twaalven een einde kwam aan het festijn. In zijn sluitingswoordje memoreerde de tweede voorzitter het feit, dat Joop Doeleman (ook lid van de clubavond commissie) wegens verblijf in het zieken huis, niet aanwezig kon zijn. Zijn werkzaamheden op deze avond werden overgenomen door Arnold Bos. Als gast werd geassisteerd door Mevrouw Wies je Bouwmeester, wie daarvoor na tuurlijk dank werd gebracht. Daar Cees Bouwens, Henne Boskamp en Willem Stenvert o.a. tot de winnaars behoorden, behoeft geen verband te worden gelegd tussen het bezit van voet balcapaciteiten en het geluk. Dat was voor de niet-prijswinnaars een, zij het schrale, troost. J. T. S. Voor al uw loodgieterswerk naar Loodgietersbedrijl v/h W. Gelderland Aanleg van gas en waterleiding, douches, fornuizen, etc. Valckeniersstraat 35, tel. 745220 Privé: Geulstraat 8 tel. 735065 /"knze terreinknecht, Herman, die altijd op de kienavond assisteert in de keuken en dan intussen aan het kienen deelneemt, kon dit deze keer niet doen. Hij moest deze avond aangifte doen van de diefstal van zijn dochters fiets en verbleef daartoe lange tijd op het politie bureau. Enige A.F.C.-ers, gesteund door onze pachter, staken de koppen en de beurzen bij elkaar en aldus kon Herman toch verblijd worden met een heerlijke kip. Standenbord. Wij verzuimden bij een vorige gelegen heid het grote aandeel van Chris Schro der in de wederopstanding van dit on misbare meubelstuk te vermelden. Zo dan. Vacantie. Er zijn in Nederland en dus ook bij ons hoe langer hoe meer mensen, die de voorkeur geven aan een wintersport- vacantie i.p.v. zich des zomers uit te putten door in de hete zon met ballen te gooien of zich te laten bruin bakken. Bijzonder is dit niet en vermelding volgt dan ook zelden. Gé en Sonja Burger zijn anders. Die geven de voorkeur aan een zomersport- vacantie in de winter. Dezer dagen ver trokken zij voor een maand naar Curasao. We hebben hen veel genoegen gewenst en we hopen, dat Sonja daar volledig herstel van gezondheid zal vin den. Feest. Zoals reeds eerder vernield, vindt op 7 februari het jaarfeest plaats. Het be kende journalistencabaret „Persvers" treedt op en vanaf twaalf uur speelt voor ons een ensemble van bekende radiomusici onder leiding van Tonny Helweg. De tombola, waarvoor U lootjes ook kunt bestellen, is deze keer zeer welvoor zien. Mooie hoofdprijzen en vele kleine re. Bestelt kaarten (ad 3.— per stuk) en loten bij Jan Meijer, telefoon 80710, en Jan Steensma, telefoon 718567. A pro pos de loten kosten 0.50 per drie No.'s Kaarten kunnen slechts besteld worden voor personen boven 18 jaar. Nieuwjaarsreünie. Tegen drieën begon het clubhuis zich al te bevolken. Het genoegen, elkaar reeds vroeg in het Nieuwe Jaar voor spoed toe te wensen, lieten slechts wei nigen zich ontnemen en aklus wendden ongeveer 160 AF.C.-ers het hoofd naar het toneeltje toen tweede-voorzitter Steensma de middag opende met enige toepasselijke woorden. Ook las hij enkele gelukwensen voor van leden, die deze bijeenkomst niet konden bijwonen; Voor zitter Kappelhoff uit Celerina penning meester Hurwits uit Oostenrijk, Frans Heineman uit Bagdad, Frits ten Hope uit Dar es Salaam en erelid Arie Mets uit Amsterdam waren met hun gedach ten bij ons. Aan de Nieuwjaarswens, welke elders in dit blad is opgenomen, was een wed strijdje gekoppeld. Na de voordracht werd de aanwezigen gevraagd een briefje in te leveren waarop vermeld het aantal malen, dat het wqprd A.F.C. in de wens voorkwam. Bep Quint was daar het beste in. Het aantal was 14. Een der (overigens jon gere) Bestuursleden meende zelfs 250 maal deze lettercombinatie te hebben beluisterd. A.C.C. In de vorige Schakel werd van de hand van onze zeer gewaardeerde voorganger en huidige medewerker een overzichtje van de prestaties van A.C.C. en de A.C.C.-ers geplaatst. Deze gegevens wa ren voor het merendeel geput uit „Cricket", het bondsorgaan van de K.N.C.B. Helaas vergat de samensteller van het overzicht in dit bondsorgaan de naam van Jan Bregman op te nemen, die met zijn persoonlijk gemiddelde van 28.20 de zesde plaats op de battinglijst zou heb ben ingenomen. Jiddish. Bijna had het misverstand tussen die stomerij-eigenaar in Tel Aviv en zijn klanten navolging gekregen ten nadele van één onzer zeer gewaardeerde deel nemers aan het jaardiner. Die ondernemer had op zijn fabriek doen schilderen: „Ja, Ja, wij schtomen voor niks". En Jo Wijnand schreef aan de tafelpresident: „Nee, ik zal niet kome." Wanbegrip was hun deel. J. T. S. 12

Schakels (clubbladen) | 1959 | | pagina 12