Van de Bonden Verjaardag BeGunstiqinq van onze aöveRtee,R6eRS, houöt 6e sctiAkel in stanó Het lijkt mij nuttig, ten behoeve van elftalcommissieleden, captains van de diverse elftallen en andere belangheb benden, de PROMOTIE- en DEGRA DATIEREGELING voor het seizoen 1958—1959 van de Sectie AMATEURS, te publiceren. 2e klasse District West I afd. A. en B. De kampioenen spelen in een groep van vier een gehele competitie 0111 twee plaatsen in de le klasse. Tezamen dus met West II. Degradatie: de nummers laatst van de 2e klasse A en B degraderen automatisch naar de 3e klasse. Reserve 3e klasse A tot en met H. Promotie: De kampioenen van de afd. A en B, C en D, E en F, G en H spelen een gehele competitie om één plaats in de Reserve 2e klasse. Degradatie: de nummers laatst van de reserve 3e klasse A tot en met H degraderen automatisch naar de Afde lingen. Promotie- en Degradatieregeling van de Afd. Amsterdam. Reserve le klasse, 4 afdelingen. De kampioenen spelen voor zover no dig om 3 plaatsen in Ae K.N.V.B. Indien meer dan één der kampioenen niet pro motiegerechtigd is, spelen de nrs. 2 der betrokken afdelingen om zoveel plaatsen, als nodig om tot 3 promotiegerechtigde elftallen te komen. De Nrs. laatst en voorlaatst degraderen naar de reserve 2e klasse. Reserve 2e klasse, 8 afdelingen. De kampioenen promoveren naar de reserve le klasse. De nrs. laatst degraderen naar de reserve 3e klasse. De nrs. voorlaatst spelen om 3 plaat sen in de reserve 2e klasse. Reserve 3e klasse, 13 afdelingen. De kampioenen promoveren naar de reserve 2e klasse. Om de reserve 3e klasse op 16 afde lingen te brengen zal dit jaar geen degradatie plaats vinden. Reserve 4e klasse. De kampioenen promoveren naar de reserve 3e klasse. Promotie- en Degradatieregeling Zater dagmiddagcompetitie afd. Amsterdam. De kampioenen 2e klasse A, B en C en eventueel de nrs 2 met het hoogst aantal punten van deze drie afdelingen, nodig om het aantal le klassers op totaal 24 elftallen te houden (afhankelijk van de degradatie uit de K.N.V.B. Zater dagmiddagcompetitie) promoveren naai de le klasse. De nrs. laatst van A, B en C degrade ren naar de 3e klasse. Leeftijdsgrenzen voor Jeugdafdelingen. In de competitie junioren A mogen uitkomen spelers, die op 1 september 1958 de leeftijd van 15 jaar wel, doch de leeftijd van 18 jaar nog niet hebben bereikt. In de competitie junioren B mogen uitkomen spelers, die de leeftijd van 12 jaar wel, doch op 1 September 1958 de leeftijd van 15 jaar nog niet hebben bereikt. In de competitie Junioren B 4e klasse mogen uitkomen spelers, die de leeftijd van 12 jaar wel, doch op 1 september 1958 de leeftijd van 13 jaar nog niet hebben bereikt. Enkele nuttige wenken van de Spelregel en Protestcommissie. De aanvoerder (dus niet een bestuurslid) moet zich binnen vijf minuten na afloop van de wedstrijd bij de scheidsrechter vervoegen om te zeggen, dat hij wenst te protesteren onder nauwkeurige op gave van het feit, of de feiten, waartegen zijn protest gaat. De aanvoerder heeft te zorgen, dat bij de indiening van het protest tegenwoor dig is de aanvoerder of een speler van de tegenpartij. Zou deze weigeren mede te gaan, dan moet dit door de aanvoer der onmiddellijk aan de scheidsrechter worden medegedeeld. De aanvoerder kan een protest ook indienen in de rust of tijdens de wedstrijd, indien daartoe ge legenheid bestaat. Doch ook dan heeft hij ervoor te zorgen, dat de aanvoerder of een speler van de tegenpartij op zijn verzoek daarbij tegenwoordig is. Daarna moet de vereniging een schrif telijk protest in tweevoud bij het Bonds- bureau indienen met een uitvoerige om schrijving van de toedracht der feiten, die moeten overeenstemmen met het door de aanvoerder mondeling ingediende protest. Uierbij vermelde men: datum, terrein en uitslag van de wedstrijd, bovendien naam en adres van de scheidsrechter en de grensrechters, indien deze door de K.N.V.B. zijn aangesteld. Binnen 3 maal 24 uren na de dag van de wedstrijd moet dit schrijven in het bezit van het bondsbureau zijn. Na bovenstaande zult U begrijpen, hoe belangrijk het is, indien een aanvoerder een protest bij de scheidsrechter heeft ingediend, onverwijld het Bestuur hier van in kennis te stellen. Een te laat ingediend protest (schrifte lijk) wordt eenvoudig ter zijde gelegd. Men wordt verzocht van bovenstaande goede nota te nemen. VAN TEUNEN BROEK Sr. I Vn gevolge van een afspraak tussen drukker Jan Meijer en Uw redacteur heeft laatstgenoemde de gelegenheid U op zeer korte termijn iets te vertellen van A.F.C.'s verjaardag. Nu we dit schrij ven hebben nog wel niet alle kwalijke dampen hun uitwerking op hoofd en handen verloren, maar een verslagje zul len we U niet onthouden. Toen we elkaar op 1 januari spraken was de verjaardag reeds hét onderwerp van gesprek. Nog zoveel nachtjes slapen en dan mogen we onze feestkledij aan: trekken. Eerst hadden we echter nog de z.g. Oudejaarsavond. Oudejaarsavond. De pers- en propagandacommissie, die af en toe de regelrechte allures van een feestcommissie heeft, had, zoals dat heet, geen kosten gespaard om de aanwezigen een mooi programmaatje voor te scho telen. Maar toen we om half elf nog maar met zijn tienen zaten, hebben we de artisten onverrichterzake naar huis moe ten laten gaan. Vooral tegenover Dolf Fris, onze huisgoochelaar, hebben we duizend verontschuldigingen gemaakt en hij is niet eens kwaad weggegaan. Ondervinden dergelijke evenementen ook al de moordende concurrentie van de televisie? Zijn er andere oorzaken? In ieder geval was het niet ongezel lig en om twaalf uur, na de gongslagen van Joop Bakker, kon voorzitter Kappel- hoff zijn verjaardagsrede toch nog af steken ten overstaan van een gehoor van ongeveer 35 mensen. De kus van het jaar werd gegeven aan alle aanwezige dames, zodat er op dit punt geen schele ogen konden ontstaan. 19 januari. Na de welkome rustdag togen we dan om zes uur naar het Apollo-Paviljoen. En na een paar gezellige uurtjes werden we door de kersverse tafelpraeses, Willy Brusse, om half negen aan tafel geroepen. Daar wachtte al direct een verrassing, want genoemde president had gemeend er goed aan te doen het, natuurlijk in de franse taal gestelde, menu te doen vergezellen van een breedvoerige uitleg. Van de turbot a la lanterne rouge hebben we alleen de turbot opgegeten. De rode lantaarn is met luid gejoel de zaal uitgejaagd. Fijntjes, niet? En zo symbolisch. Na de welkomstwoorden van de tafel president was voorzitter Kappelhoff be gonnen met een uitvoerig exposé van de huidige stand van zaken. Dick de Baare, namens A.C.C., en Chiel van Driel, namens A.B.C., felici teerden moeder A.F.C. en verheugden zich in de nauwe samenwerking, die wordt gedemonstreerd om het grote doel, de Stichting „Goed Genoeg" te realiseren. A.F.C.'s nestor Jacques van Ooij was blij ook weer aanwezig te mogen zijn en verklaarde vertrouwen in de toekomst te hebben, evenals erelid Dick Bessem. Nobelprijs. Ties Gerrits en Piet van der Velden Erdbrink deelden de Nobelprijs. Laatst genoemde verbleef in het buitenland. Ties dankte geroerd voor de hem be toonde eer. Het door hem gekozen ge schenk was zeer origineel. Een zee hondenvel, dat moet beletten, dat hij van de heuvel afglijdt. Gek, dat hij dat wil beletten. Wij per soonlijk hebben het altijd zo fijn ge vonden J. T. S. 11

Schakels (clubbladen) | 1959 | | pagina 11