Cmig,^atie? Mixed Pickles J. w. Reimann, Stok Kersken's poelt alLen mee, het is voor a.f.c. Optimisme. I u hOUd Jan een beetJe °Ptimisme' maar optimisme moet toch niet te veel gaan lijken op luchthartigheid. Moet u horen: Na 5 wedstrijden zat onze „keurploeg" nou ja, keurploeg nog op z'n eerste winstpunt te wachten, sterker nog, op zn eerste goal. Echt geen situatie om over naar huis te schrijven. Score 0-8. Ik zit zachtjes te snikken, waarop een clubgenoot zei: „Wat zit jij nou verdrietig te doen? Man, we hebben per wedstrijd nog geen twee goals gemiddeld tegen. Er zijn kampioensclubs, die méér tegen hebben." Wat een achterhoede Wel, de achterhoede overlaadde zich met roem en we sneuvelden tegen H.F.C. met 2—9. We hadden toen 1 winst punt uit 7 wedstrijden en een score van 2-17. Mijn zachte snikken werd iets luider. „Hoe nu?" vroeg mij een onthutste clubgenoot. „Ben je met tevreden? De betovering is verbroken, ze kunnen weer goals maken!" Ik hief mijn betraande snuitje op en zweeg maar. Na 11 wedstrijden hadden wij 5 winstpunten en een score van 8-22. De 10de en 11de wedstrijd brachten een ,bril" binnen. Ik kon met geen mogelijkheid enthousiasme opbrengen over onze voorhoede, maar opnieuw kruiste een optimist mijn pad en zei: „Maar kerel vind je het niet prachtig? De tegenpartijen kunnen geen goals meer maken tegen ons." Een en ander doet mij denken aan de oorlog. Toen waren we ook zo optimistisch. Als we op één dag zelf een levensgroot oorlogschip verspeelden, maar we lieten een bom vallen in de wei bij Keulen, dan zeiden we tegen elkander: „Het gaat goed. Keulen is helemaal plat. Maar toen hebben we toch echt moeten leren, hoe we moesten bombarderen voor Keulen werkelijk plat ging, als U begrijpt, wat ik bedoel. Melk. Dat ik ons aller Léo Horn nog eens op een advertentiepagina zou tegenkomen als propagandist voor melk, is iets, dat zelfs mijn journalistieke fantasie te boven gaat. Een halve eeuw geleden was er een populair cabaretliedje, dat ein- digde met de zin: „Dat is bepaald iets nieuws voor Amsterdam." En toen Schaf Scheepens vader werd, brulden de oer- A.F.C.-ers in de oude Karseboom: „En ouwe Schaf een kinderwagen te zien duwen, dat is bepaald iets nieuws voor Amsterdam." Met een kleine variatie zouden we nu kunnen zingen: „En Leo Horn voor melk te horen pleiten, dat is bepaald iets nieuws voor Amsterdam." Als Leo Horn de volgende keer aan de tafel der wijzen komt in het clubhuis en zich een borrel laat brengen, maak ik een foto van hem. Dan ga ik die verkopen aan de Publiciteitsafdeling van Het Bureau Gedistileerd. (U weet wel „Een matig mens is zijn vrijheid waard!") En dan kir ik tegen Leo Horn- „Meneer Horn, mag ik nu geen B-brigadiertje worden? Ik drink altijd Liter B per dag." Diner. Nu ik dit schrijf Staat de 64ste verjaardag van A.F.C. voor de deur en dus ook het jaardiner. Ik heb alweer mede lijden mei de lieden, die „over de uitnodigingen gaan" zoals dat heet, want die doen het tóch nooit goed, hoe ze er ook over piekeren. Nu heb ik zelf óók wel eens aan tafel gedacht: Verroest, hebben ze Jantje uitgenodigd, nou, dan hadden ze Pietje ook wel mogen vragen maar hoe de grenslijnen dan wél getrokken moeten worden, zou ik ook met durven zeggen. Zouden we niet twee diners kunnen organiseren? „Hè ja" - hoor ik Chris Oolders al zeggen - „we hebben ook nóóit eens wat." Het ene diner zou dan moeten worden georganiseerd door „de Zilveren Ploeg" waarvan deel uitmaken de A.F.C.-ers, die minstens 25 jaar lid zijn. Die mogen zich dus echt wel reünisten noemen. Daar zouden dan ook kunnen aanzitten bestuursleden, ereleden en leden van verdienste, die dan niet allemaal 25 jaar lid zijn. maar toch een dergelijke status hebben, dat zij zeker voor een dergelijke bijeenkomst zouden moeten worden uitgenodigd. En dan kan A.F.C. op de clubverjaardag een clubdiner organiseren, waaraan elk seniorlid kan deelnemen. Wat denken de heren er van? U neemt uw inboedel geheel of gedeeltelij'k mee? De zorgen daarvan kunt U aan ons overlaten. Vereenigde Expeditiebedrijven N.V. Afd. Internationale verhuizingen O.Z. Voorburgwal 157-159, A'dam Tel. 66771 (7 lijnen) Verpakkingen, uitvoerformallteiten, douanebehandeling. Speciale verpakking voor overzee Verzendingen naar alle werelddelen

Schakels (clubbladen) | 1959 | | pagina 10