i ülaighall De Jeugd De Zotten Dames- en boerenschoenen Bequnstiqinq van onze aöveRteeRöeRS, houöt öe schakel in stanö naar uitziet dat het zover gaat ko men. De „club van vreemde mannen" waagt het zelfs in haar onderbewust zijn reeds plannen te koesteren tot het bouwen van een feestje. Wie zijn deze „vreemde mannen" zult U nu graag willen weten. Al licht, want als er straks iemand aan U vraagt: „Wie leidt het algemeen gemiddelde (1,78), moet U toch wel vlot kunnen antwoorden: „7". Wie? Een Rus. Nog nooit in Rusland ge weest, maar als een ware Spoetnik in trainingspak te velde gaand. Een huisvader. Die met 43 winters achter zijn naam vlot langs de lijn snelt, voorzetten geeft om van te smullen (Ja E.Cen zijn zoon trouw bij iedere winst patates-frites beloofd. Een statisticus. Met altijd pijn in z'n baard, en immer modder in zijn navel (dat heb ik niet zo goed be grepen, maar het zit hem in de „slidings" zo hij mij verzekerde). Een „kleintje". Die het liefst te laat, maar terwille van de goede orde nog altijd op tijd komt. (Nou ja, op tijd is natuurlijk anders Een „babbelaartje"(zonder commentaar) in de goal. en nog een stel lieden, die trachten van dit heterogeen gezel schap een homogeen onderonsje te maken, waarin zij wonderwel zijn geslaagd. Want hoe waren de resul taten: R.K. A.V.I.C.A.F.C. 1—3 A.F.C.A'zwaluwen 30 S.g.A.—A.F.C. 05 A.F.C.—Roda 3—1 Derhalve werden aan ons punten totaal van 8 nog eens 8 punten toe gevoegd, zodat we thans 16 punten behaalden uit 9 wedstrijden. Onze doelcijfers kwamen van 21— 10 op 35—12. En weet U nu wat het vreemde isgoed voetbal spelen we niet, en toch winnen we steeds. Soms zelfs wel eens overtuigend. Hoe dat komt? Omdat het zevende is uitgegroeid tot een vrienden-entre-nous, dat zon- dag's het veld ingaatom te win nen. Mopperen kunnen we niet, daar voor spelen we in een zevende elf tal, doch het wisselen van gedachten is vrij. En daar schuilt naar mijn idee het hele geheim. Tot slot nog 3 dingen: 1. Donald won de wedstrijd tegen R.K. A.V.I.C. 2. De big-match tegen Roda, die ons op afstand bracht, was een uiterst sportieve. 3. In deze wedstrijd bleek de 35ste goal de mooiste van het seizoen. Voor de rest mannen: nog even volhouden hè!!!! Tot ziens. R. Men kan veel van dit elftal zeg gen, zowel in ontkennende als in be vestigende zin, maar men zal nooit kunnen ontkennen, dat dit team van voor het merendeel oudere senioren werkt voor een goed resultaat van begin tot einde. Uitgezonderd dan die knapen, die om de zoveel tijd even een blaasje nodig hebben. Komt U maar eens overtuigen. Overigens gaat het ons goed. Twee van de drie in het begin geleden nederlagen werden intussen gewro ken. Het noemen van de namen der tegenstrevers heeft weinig zin daar de buitenstaander deze namen toch onmiddellijk zou vergeten. Deze voor U vreemde namen "staan echter bij voorbeeld voor HollandiaKatten burg, Amsterdamse Kininefabriek en de Rijkspostspaarbank. Op de elders in dit nummer afge drukte stand zult U kunnen zien, dat de Zatten een klein kansje heb ben. We zullen proberen er een grote van te maken. U hoort er nog wel van. De vele aanmeldingen van nieuwe liefhebbers geven aanleiding tot de gedachte om volgend jaar met twee Zaterdag-teams uit te komen. Hier over lijkt mij het laatste woord ech ter nog niet gesproken. Het aloude, onmisbare instituut der veteranen vraagt dringend om nieuw bloed. Maar goed, we zien nog wel. JAN TJALLING. De competitie. gesp. punten gem. Jun. B 3 10 19 1,90 B 2 9 17 1,89 B 5 7 11 1-57 A 2 10 15 1,50 B 1 10 15 - 1,50 B 6 7 10 1,43 A 1 8 8 1,00 B 4 8 7 0,88 B 7 9 4 0,44 Deze stand is bijgewerkt t/m zon dag 7 december j.l. Totaal-resultaat derhalve; 78 ge speeld en 106 punten behaald! De B 2 en 3 zijn in hun afdelingen goede kanshebbers voor het kam pioenschap geworden. Tijdens de be langrijke wedstrijden, waarbij de tegenstand uiteraard het grootst is, dient dan echter voor de volle hon derd procent gespeeld te worden en daarbij kan van conversatie in het veld, zoals tijdens de laatste wed strijden, zeker geen sprake zijn, B 2- ers! De A 2 en B 5 zijn in hun com petities danig gaan meetellen. Met hetzelfde elan kunnen ook deze elf tallen tot de „mogelijken" behoren! De B 1 verloren ook de thuiswed strijd van Ajax B 2 en staan nu teveel achter om nog tot de eerste plaats door te dringen. En jullie ver telden mij nog wel voor de aanvang van de competitie dat de Jeugdcom missie jullie te laag ingedeeld had.... Doorzetten tijdens de resterende wed strijden, jongens, opdat met een tweede plaats jullie woorden althans niet geheel onwaar zijn geweest. De A 1 en B 4 blijven de midden moot houden. Van de A een beetje teleurstellend in de tweede klasse; van de B 4 daarentegen zeker geen slecht resultaat. Met wat meer zelf vertrouwen tegen tegenstanders, waarvan gedacht wordt dat ze ster ker spelen dan wij en de balans zal zelfs in ons voordeel uitslaan. De B 6 en 7 wachten vermoedelijk reeds op de hergroepering, waarbij dus B 6 in de hoogste groep en B 7 in de lagere afdeling van de Zaterdag middag-competities zullen geraken. Vooral van B 6 verwachten wij dan óók goede resultaten! Training. De Heer M. Duinker meldde zich aan om op woensdagmiddag bij de training te assisteren, hetgeen uiter aard heel welkom was. Dank voor de aanbieding, Martin! Zolang de gesteldheid van de vel den het toelaat, vindt de training normaal doorgang. Profiteert daar VQoral van. Bij de Junioren A b.v. zou de belangstelling zeker groter kunnen zijn: A 1 speelt nog lang niet volmaakt en A 2 dient zich voor te bereiden op de zware en belangrijke wedstrijden tegen de concurrenten. De kïenmiddag werd een eclatant succes, dankzij b.v. pachter Bakker (versiering, pop, flesje, etc.), het Nesenberend suiker patent, het fruit-schip van Wigge- mansen, het accordeonspel van kam pioen Nuisker en de vele spontane Speciaal adres voor NIC. LELOUX ZEILSTRAAT 46 TEL. 715356 SCHELDESTRAAT 8 TEL. 713870 3

Schakels (clubbladen) | 1958 | | pagina 3