halus lamp ha ha slot U &&zae&t Resultaten van de groene velden 7 v.-t. Zat. Als U reeds een gebruikt, koopt U dan ook een toch ook altijd de clubavonden poelt allen mee, het is voor a.p.c. Weer vooruitgang. Gelukkig staan we er, althans wat het eerste elftal betreft, iets be ter voor dan een maand geleden. De laatste drie wedstrijden leverden vier punten op en daardoor wisten we ons naast T.O.G. op de competitieladder te slingeren. Alhoewel we er weinig mee op schieten treft ons telkens weer de verbazing van de meeste tegenstan ders als ze geconfronteerd worden met ons spel. En het is waar. Neem bijvoorbeeld die eerste helft tegen D.E.M. Het is toch te gek, dat uit die overweldi gende meerderheid geen enkele goal gepeuterd kon worden. Maar enfin, we hebben alles weer in eigen hand en laten de uitvoering van de plannen gaarne over aan E.C. en spelers. Het tweede. Dit elftal is op een achterstand van vier punten gemanoevreerd. De misstappen hier, zijn, naar onze smaak, te wijten aan een foutieve instelling t.o.v. een eventueel kam pioenschap. Een aantal spelers van dit elftal meende, dat deze eer wel even op de slofjes kon worden be haald. Maar, vrienden, zonder be hoorlijke inspanning komt toch ner gens een beloning tot stand. Nog zijn we niet geheel kansloos, maar dan mag er ook geen puntje meer verloren worden. Overige elftallen. Het derde is er in geslaagd de achterstand tot twee punten tê redu ceren. Wat jammer van die eerste drie wedstrijden. Maar goed, het elf tal werkt. Een eventueel kampioen schap geeft ook recht op het spelen van promotiewedstrijden, zoals de voorzitter in zijn artikel aangeeft. Het vierde zal, als de voortekenen niet bedriegen, ook het seizoen 1959/ 1960 in de reserve eerste klasse moe ten doordrengen. Het aantal nog te spelen wedstrijden zal te klein blij ken om de opgelopen achterstand in te halen. Bij de elftallen 5 t/m Zat. bevinden zich nog enkele kanshebbers. Het vijfde en de Zatten hebben een kleine kans en het zevende mag zich het kampioenschap niet meer laten ont gaan. Gemiddelden. Weer constateren we over de ge hele linie een lichte vooruitgang. Kijk maar: Gemiddelden. Elftal gesp. gem. v.m. VII 9 35—12 1.78 1.60 V 9 31—18 1.44 1.60 II 11 29—17 1.36 1.57 9 43—32 1.33 1.— III 11 32—28 1.27 0.86 IV 13 34—32 0.92 1.11 VIII 6 14—30 0.67 0.50 VI 10 22—28 0.60 0.80 I 11 8—22 0.45 0.14 Totaal 89 248—219 1.09 1.02 Aanmerkelijke terugval derhalve bij II en IV, en III en Zat. in de aanval. VII moet de strijd als eerste kun nen beëindigen. Hebben deze man nen hun feest-intenties al gereed Zo dat ze er t.z.t. mee ter tafel kunnen komen. Voor het derde zijn betere tijden aangebroken. Vier wedstrijden ge speeld, 8 punten, 15 voor en 7 tegen, dat is het resultaat van de maand november. Merkwaardig is vooral de produktiviteit. Bijna 4 goals per wed strijd. Een voorbeeld dat navolging verdient, dunkt mij. De tegenstand van ZSGO-3 op 16 november was heviger dan de uitslag 41 doet vermoeden. In het begin wilde het niet lukken, en zelfs liepen wij een 10 achterstand op. Een fantastisch mooi doelpunt van Bob Van der Bergh, direkt gevolgd door een handig tikje van Paul den Dek ker brachten ons op 21. Na de thee wandelden wij gemakkelijk naar 41. De kleffe veenmassa, waaraan men ten onrechte het predikaat voetbal veld heeft verleend, diende de week daarop in bijna letterlijke zin als ge vechtsterrein. Een wanhopig modde rend derde trachtte op het tweede „veld" St.-Pancratius-2 figuurlijk de genadeslag toe te brengen. Omge keerd trachtte St.-Pancratius dit letterlijk te doen. Daardoor stond de stemming op hetzelfde peil als de wedstrijd. Uitslag 43 na een 41 voorsprong! Himmelhoch jauchzend oder zum Tode betriibt. Onder de glanzende ogen van enige dappere vaders en leider Ton van der Valk overdonder de A.F.C.-3 koploper V.V.A.-3 met 41. Een leuke, sportieve wedstrijd met goed spel van beide kanten. Chris de Looper, uitblinker in de hechte verdediging, kogelde van der tig meter nummer één in de touw tjes. Bob van der Bergh zorgde voor 20, maar toen kregen we het be paald benauwd. Gelukkig zorgde in valler Bertus van Manen (Bram Arnoldus moest helaas met een knie blessure uitvallen beterschap Brameen kwartier na rust voor de beslissing. Zijn sublieme voorzet werd door Hans Rooze vakkundig verwerkt. Dat Rob Duis, na jaren weer van de partij, nog een uitge kookt vierde punt scoorde, was al leen van statistisch belang. Een week later was van dit pracht- spel niets meer over. Hoe slecht het wel was, illustreert de oprechte ver bazing van de scheidsrechter, toen ik hem vertelde dat wij op de tweede plaats stonden. Toch wonnen we, met 32. En dat is ook een kunst! WIBO. Mocht ik in de vorige maandscha- kel een bescheiden opwekking tot het behalen van een kampioenschap plaatsen, deze maandschakel brengt U het bericht dat het er inderdaad 2

Schakels (clubbladen) | 1958 | | pagina 2