Van de brug No. 5 1 ©it is de Schakel, die komt hinden, ©e oude club aan d' oude vrinden. Redacteur: J.Tj. Steensma, 2e v.d. Helststraat SO. Amsterdam, telefoon 718567 Administrateur: O. J. v.d. Heul. Hobbemalcade 1 15 3. Amsterdam-Z, tel. 714194 Typografie: Drukkerij Joh. Meijer Zoon. Kanaalstraat 132. Telefoon 80710. Amsterdam-W. 37e Jaargang December 1958 De competitie. De extra krachts inspanning heeft deze maand I tot resultaat ge- had dat het eerste ongeslagen is ge bleven. Bravo jon gens, jullie hebt onder zware druk gespeeld en je er kranig doorgesla gen. Met wat meer schotvaardigheid zou zelfs het maximum aantal pun ten zijn behaald. Een eresaluut aan achterhoede en middenline, die sinds de vorige Schakel geen enkel doel punt toestonden! Nu nog een paar doelpunten per wedstrijd van de voorhoede! Er wordt heus niet slecht gevoetbald. Onze tegenstanders van de laatste weken zijn er steeds maar weer verbaasd over dat wij met zo'n elftal onderaan staan. Om een basis van vergelijking te hebben ben ik zondag j.l. eens gaan kijken naar Blauw-WitM.V.V. en D.W.S.-A— Fortuna. En ik moet zeggen dat onze amateurs het dan in vergelijking niet slecht doen. Hoe het ook zij: wij heb ben nu de achterstand van vier pun ten op nummer vóórlaatst ingehaald. Het eerste moet zich nu gereed ma ken voor de opmars, wat nog veel moeilijker zal zijn, want onze naaste concurrenten zijn nu gewaarschuwd. Met eensgezindheid, wilskracht en rust, wanneer zich een goede kans op een doelpunt voordoet, moet dit lukken. Wat weldadig aandoet is het medeleven van d.e gehele vereniging met ons eerste. Zoals altijd is er aan adviezen en critiek doch ze ker in sterk opbouwende zin geen gebrek. Dit is een bewijs te meer dat A.F.C. leeft en zal blijven leven! Jongens van het eerste veel succes bij jullie zware taak. Jullie weet, dat de gehele club achter je staat. Voor elftalcommissie en trainer van Dam is het ook een zware tijd. En het mag dan ook wel eens gezegd worden, hoe wij dit vele werk waarderen. Geluk kig zijn er nog mensen in A.F.C. die dit kunnen en willen opbrengen. Het tweede elftal is van slag af. Twee nederlagen hebben de kans op een kampioenschap wel heel klein gemaakt. Op papier een sterk elftal, doch mentaal zwak. Overschat men eigen capaciteiten niet te veel en is men niet te spoedig teleurgesteld? Dit elftal mist m.i. een vaste, sterke leider, zoals Jaap van Nek dat ver leden jaar zo uitstekend deed en het dit jaar wéér zou hebben gedaan, als ziekte hem dat niet had verhinderd. Kom jongens, toont dat je kerels bent, kanker niet en win alle vol gende wedstrijden. Jullie zijn daartoe zeker in staat. Het derde daarentegen krijgt er hoe langer hoe meer plezier in en staat nog slechts twee punten van de kop. Wat misschien nog niet ieder een weet is dat het derde elftal ook kan promoveren, ondanks het feit dat het tweede eveneens in de Reserve 3de Klasse speelt. Jongens, moge dit nog een extra aansporing zijn om je beste beentje voor te zetten. Good Luck Het vierde speelt met wisselend succes. Een aardig elftal, dat echter dit jaar vermoedelijk geen grote rol speelt. Het vijfde en zevende hebben goede kansen op de titel. Moge hun enthou siasme ook verder succes hebben. De jeugd doet het over vrijwel de gehele linie best. Al moeten wij daar bij wel bedenken, dat sommige elf tallen laag zijn ingedeeld. Summa summarumer is zeker reden tot tevredenheid. Als nu het eerste minstens zo doorgaat als deze maand, en het tweede zijn leven be tert, dan kunnen wij straks in alle opgewektheid onze 64ste verjaardag vieren. Onze nestor Jacques van Ooy is thans ook aan zijn andere oog ge opereerd, gelukkig opnieuw met gunstig resultaat. Wij rekenen zeker op je bij het jaardiner, Jacques! Arie Mets moet enige weken rust houden, doch maakt het gelukkig goed. Ook Sieg Kinsbergen is weer aan het ziekbed gekluisterd. Al die zenuw slopende wedstrijden van A.F.C. doen geloof ik de leden geen goed! Aan alle zieken, ook de niet genoemden, mijn allerbeste wensen voor spoedige beterschap. Jacqie Kohier hebben wij deze maand veel in ons midden gehad; dat was fijn jongen! En dan is al weer een jaar bijna voorbij, een jaar van vreugde en leed, waarin enigen ons ontvielen, waarin anderen in onze gelederen traden en wij vragen ons af wat 1959 ons bren gen zal. Daar ik op 1 januari niet in Uw midden kan zijn, wens ik alle A.F.C.'ers en hun gezinnen vóór alles Gezondheid en daarbij Geluk en als het kan een beetje Voorspoed. Moge het ook onze goede oude club, met Uw aller steun, in het Nieuwe Jaar wèl gaan. G. H. H. KAPPELHOFF.

Schakels (clubbladen) | 1958 | | pagina 1