B 4 poeLt aLLen mee, het is voor a.f.c. De A 1 wisselen aardige wedstrij den met zeer matige af. Een belang rijk punt lijkt mij de training. De op komst blijft aardig, doch het enthou siasme om op snelheid te trainen is nihil. En snelheid hebben de meeste spelers juist nodig om de kwalificatie „betere speler" te bereiken. De A 2 herstelden zich enigszins. Tegen K.B.V. 2 werd b.v. gelijkge speeld. Dit team staat met 9 uit 5 bovenaan. Jongens, een bewijs dat wij zeer zeker mee kunnen tellen. Afgesproken dat wij dat dan ook gaan doen? De B 1 zijn volop in de running gekomen door een nederlaag van Ajax 2, het elftal waartegen wij zo'n ongelukkige nederlaag leden. De Jeugdcommissie rekent erop, dat jullie op de thans ingeslagen weg zullen voortgaan. De laatste wed strijd werd, na een 10 achterstand, prachtig met 111 gewonnen. De naaste concurrenten van B 2 zijn: Rivalen 2 en Aalsmeer. Van dit laatste elftal wonnen wij reeds 1 keer. De Junioren B 2 vormen een zeer aardig elftal, mede dankzij een bezielende Heer Kingsbergen langs de lijn. B 3 is ook nog ongeslagen. Tegen Swift 4 werd gelijkgespeeld en dit elftal staat met 9 uit 5 op de tweede plaats met N.F.C. 4 (8 uit 5) op de derde. Denken jullie erom, dat jullie het doelpunten maken tijdens de af keuringsperiode niet mogen verle ren! De B 4 hebben de smaak nog steeds niet goed te pakken. Dit elftal is echter in een zeer zware afdeling ingedeeld met de sterkste teams van alle grote Amsterdamse verenigin gen voor jongens van 12 jaar. Hans Loonstijn, de aanvoerder, zal U van zijn moeilijkheden wel iets meer ver tellen. Als de B 5 wat meer vechtlust mee naar het veld nemen, zullen zij beslist een nog beter gemiddelde krijgen dan zij nu reeds bezitten. Want in dit elftal zitten ook heel wat voetballers, die het wel zullen leren Onze zaterdagmiddag-elftallen B 6 en 7 waren enkele weken zeer ge dupeerd door de keuring van spelers op zaterdagmiddag. Als er iets min der gepraat en wat harder gewerkt werd, zouden de overwinningen „van zelf" komen. Uit het bovenstaande blijkt over duidelijk, dat alle jeugdelftallen Uw belangstelling ten volle verdienen. Mogen wij dan ook het publiek uit nodigen eens bij Junioren-wedstrijden aanwezig te zijn? De Welpen. Reeds voorspelde ik, dat de slechte weersgesteldheid spoedig roet in het eten zou gaan gooien. Hoewel de week-ends vaak vrij goed zijn, maakt de regenval in de loop van de week de velden veelal slecht bespeelbaar. De komende weken houden wij echter nog vol met een programma te pu bliceren. Voorlopig zijn vier teams opgesteld. Mochten er geen spelers meer bij komen, dan zullen er meer dan twee wedstrijden tussen alle teams gespeeld worden. De welpen wedstrijd tegen H.F.C. verloren wij met 30. Niet zo verwonderlijk daar onze jongens nog haast niet gespeeld hadden. Van d,e returnmatch ver wachten wij dan ook beslist een beter resultaat. Training. Verschillende trainers zullen in de toekomst de spelers, die naast hun A.F.C.-shirt geen wit shirt bij zich hebben, niet aan de oefeningen laten deelnemen. Het is ons niet duidelijk waarom hierop zo vele malen ge wezen moet worden. Kienmiddag. Dit evenement is gesteld op 6 de- sember a.s. zoals altijd zal het dan wel een gezellige drukte in ons Club huis zijn. De Jeugdcommissie stelt zich voor om 2.uur precies te beginnen, teneinde de zekerheid te verkrijgen, dat de jongens nog voor het invallen van de duisternis naar huis kunnen gaan. Alle Junioren A en B en Welpen zijn welkom en wij hopen, dat allen met een prijsje naar huis zullen gaan. Aan de kien- meesters zal het niet liggen, want dat zijn „keien", n.l. de Heren Bak ker, Boskamp, Bouwens, Ohm en Schooneveldt! Reeds mochten wij voor de organi satie van vele A.F.C.-ers en Ouders medewerking ontvangen. Voor deze steun zijn wij ten zeerste erkentelijk. Tot hen die dit over het hoofd zagen: De Jeugdcommissie heeft de zaak nog niet rond Ons eerste elftal. Hoewel ons eerste elftal de laatste maanden niet zo gemakkelijk aan een overwinning kan komen, wil ik toch even een regeltje aan dit elftal wij den. Jongens, waarmede ik speciaal de Junioren en Welpen bedoel, jullie als spelers vinden belangstelling voor jullie spel heel aangenaam. Hoe ouder je wordt, hoe beter je gaat spelen, destemeer zal de belangstel ling stijgen. Aan aanmoedigingen trekt iedere speler zich op. Zullen wij afspreken, dat wij de eerstkomen de maanden eens niet meer de wed strijden in het Stadion gaan bezoe ken, doch die van ons eigen eerste? Een tiental jongens zie ik regelma tig bij thuis- en uitwedstrijden van ons eerste. Laat dit aantal de hon derd ver overschrijden en laten wij onze spelers aanmoedigen (op be schaafde wijze en niet het tegenover gestelde: tegen de tegenstander!). Ik ben ervan overtuigd, dat de spelers van het eerste jullie en ons maar vooral zichzelf zullen belonen met een overwinningenreeks! Weten we het nog? We hebben een A, we heb ben een F, we hebben een C: A.F.C.! Ik reken op de spelers van ons eerste, maar ook op onze jeugdspe lers! H. VAN TEUNENBROEK. We zijn dan al op weg naar het tweede deel van de competitie en uw B 4 heeft nog maar één wed strijd gewonnen. Men heeft er twee verloren en één gelijk gespeeld. We zitten in een sterke afdeling met o.a. Ajax, Blauw-wit, Volewijckers enz... Nu, we zijn dan met een voor ieder een onbekende leider (voor ons elf tal dan) de competitie ingestapt. Nu dan, onze eerste wedstrijd tegen D.C.G. werd met 40 verloren. Dit was te wijten aan het niet terug komen van de binnenspelers en het luie verzet van de halfspelers, aldus de heer Van Dijk. De volgende wedstrijd zou gaan te gen Zeeburgia. Men trad fris het veld in en na de aftrap werd al bijna door A.F.C. gescoord. Door een misver stand tussen spil en keeper kwamen we met 10 achter te staan. Maar ons doel werd door een uiterst goede keeper, Woutje Amesz, verdedigd en na de rust kwam de vorm van Hans Vlaanderen boven alles uit. Edward Janus kreeg een bal, zwenkte naar links en gaf een voorzet, waar de rustige Frank Leonhard de keeper het nakijken gaf. Dit gebeurde één minuut voor het einde. Een juichende groep A.F.C.-ers ging na een wel verdiend gelijkspel, van het veld af. De wedstrijd tegen Blauw-wit werd afgelast en zo konden we dus de vol gende week tegen Watergraafsmeer fris als een hoentje aantreden. En de hele ploeg was weer kompleet, zodat na één minuut, door goed samenwer ken, de stand al 10 in ons voordeel was. Het was een boogballetje van onze middenvoor Frank Leonhard. We bleven, al was het op een mod- derveld, in de aanval. De vleugels, de rechter gevormd door een 'wel zeer goed op dreef zijnde Karlo Pie pers en Hein van Waesberge, de lin er door een snel duo, Edward Janus en de zeer snelle linksbuiten Frank Redering, hadden in Henk Komduur een goede leider. 2—0 werd het door Hein. Hans Vlaanderen redde op zijn beurt een keer en Rob Lasschier zwoegde als een paard. Zodoende werd het in de tweede helft 40 door twee doelpun ten van Hein v. Waesberge. De wedstrijd tegen D.W.S. (A) verliep teleurstellend en we verloren met 21. Twee wedstrijden tegen Ajax en Volewijckers werden afge last. Jongens, de ploegsfeer zit erin, maar we moeten wat meer aandacht aan de training besteden. Onder lei ding van de heer Van Dijk gaat het de volgende wedstrijd beslist beter, als we er maar voor vechten. HANS LOONSTIJN. 6

Schakels (clubbladen) | 1958 | | pagina 6