Resultaten van de groene velden 3 4 HERSTEL VAN HET DERDE n vin Bequnstiqinq van onze aöveRteeRÖeRS, houöt öe schakel in stanö Tja mensen, daar zitten we nou. Ons eerste team staat geheid onderaan, met (op dit ogenblik) een achterstand van vier punten op de naaste concurrenten. Dat had toch werkelijk wel niemand onzer kunnen denken, toen we de A R.O.L.-Beker zagen overgaan van de handen van de voorzitter in die van captain Henne Boskamp. Enfin, wat ik er hier van zou kun nen zeggen is reeds door iedere A.F.C.-er gezegd. Ons past slechts vertrouwen in de spelers en vertrou wen in de elftalcommissie. Twee aspectjes zou ik toch even willen onderstrepen. Ten eerste staat Henne er wat zijn verslag betreft iets beter voor dan vorige maand, nu hij althans èèn winstpunt kan mel den en ten tweede staan we nog be trekkelijk vroeg in het seizoen. Er zijn nog dertien wedstrijden te spe len, jongens. Ga vrij van enige druk het veld in. Nog kan er van alles aan gedaan worden. Toch voldoening. Het merkwaardige is, dat alle overige elftallen het van redelijk tot zeer goed doen. Er bevindt zich zelfs een aantal, ja echt een aantal, zeer dicht in de buurt van de bovenste plaats of zelfs er op. Het tweede, het vijfde en het ze vende zijn serieuze kanspaarden en in de jeugdafdelingen worden ook bovenste plaatsen door A.F.C.-elftal- len bezet. In het volgende nummer gaan we de standen weer eens publiceren en ik hoop en vertrouw, dat deze dan mijn hierboven geuite woorden niet zullen logenstraffen. Het derde deed op de drie neder lagen even zovele overwinningen vol gen en het vierde wordt hierna uit voerig door de captain onder de loupe genomen. Van de beide overige elftallen, het achtste en de Zatten, valt weinig te vermelden, dat indruk op U zou ma ken. Of het moest zijn, dat zeker de Zatten veel plezier aan hun sport beleven, maar dat is wellicht reeds bekend. Gemiddelden. Vergeleken bij vorige maand, valt in het algemeen een aanmerkelijke verbetering te constateren en daar krijgen we een fijne smaak van in de mond. Dat bittere bijsmaakje verdwijnt pas, wanneer we het ge middelde van het eerste elftal in de buurt van de één zien prijken. Daar van kan echter pas in de Januari- Schakel sprake zijn. Elftal gesp. v.t. gem. VII 5 209 1.60 V 5 20—13 1.60 7 20— 8 1.57 IV 9 26—21 1.11 Zat 6 25—23 1.— Hl 7 17—21 0.86 VI 5 13—14 0.80 4 8—22 0.50 i 7 2—18 0.14 Totaal 55 151—149 1.02 Tot. (v.m.) 33 83—99 0.79 In de ranglijst zelf is weinig ver anderd. Slechts het derde elftal wist zich één plaatsje omhoog te werken. En nu aandacht voor de mannen, die zich iedere zondag weer omkle den om in regen en modder de pun tjes binnen te halen. De aanvoerders verhalen van hun prestaties. Zonder eigendunk vaart niemand wel. Het veel aplomb verkondigde ik vorige maand „wij spreken elkaar nader". En ziedaar, niet alleen spre ken wij elkaar weer, wij kunnen dit bovendien doen met een opgewekt gezicht. Uw derde heeft zich her steld. Na drie ongelukkige nederla gen nu drie glorieuze overwinningen. Helaas is ons dat succes naar het hoofd gestegen. Met 6 punten uit 6 wedstrijden ga je toch minstens over kampioenschappen praten, of niet? Op 19 oktober overmeesterden wij met een jong en mentaal sterk elftal een stug T.I.W. 2. Het scoreverloop geeft de spanning voldoende weer: 1_0 (voor T.I.W.)1—1, 2—1, 2—2, rust, 3—2, 3—3, 3—4, 44, 4—5, einde. Rob van Schaick speelde als midvoor een prima partij, en maakte evenals Daan Perton twee doelpun ten. De week daarop gaven wij op ons eerste veld een voetbaldemonstratie, welke blijkbaar niet door de spelers van het eerste is aanschouwd. Y-boys 2 ging met 40 door de stevige knieën. Wederom scoorde Daan tweemaal. De verdediging hield na de rust verbeten stand. Zondag 2 november was het stil op onze velden. Maar de enkele aan wezigen keken met verbazing naar een bijzonder pittige en spannende partij voetbal, waarbij A.P.C. 3 zich tot het uiterste weerde tegen een sterk J.O.S. 2 (koploper). Hans Rooze en Eddie Blöte schoten ons (naar zij zelf zeggen) beheerst op 20. Na de rust verwoede storm lopen van J.O.S.maar verder dan èèn toevalstreffer kwamen zij niet. Dat betekende een rondje soep van de heer Eiserman. Een week later was het tijdens de wedstrijd al soep. Nico Vondeling, onze steun en toeverlaat, was weg gepromoveerd, en de voorhoede miste doortastendheid en geluk. Een te leurstellende nederlaag met 32. Uitblinker was Mathieu Vreeswijk. Tot slot nog dit. Op het ogenblik zijn er meer spelers voor het derde en vierde beschikbaar dan er plaat sen zijn Er zal dus een soort roule ring moeten geschieden, die voor de betrokkenen natuurlijk onaangenaam is. Wanneer wij echter allemaal mee werken (and why not?), hoeft deze kwestie bepaald geen probleem te worden. WIBO. Om met de deur in huis te vallen: tien punten uit negen wedstrijden. Dit jaar is het vierde gestart met de gedachte, naar de K.N.V.B. terug te keren. Vooral onze leider. Eiserman zou dat zeer op prijs weten te stel len. Iedereen was vol goede moed. Het elftal heeft een zeer lage gemid delde leeftijd, zelfs de laagste van de senioren. Het begin was goed. Zes punten uit de eerste vier wedstrijden. Toen twee opeenvolgende nederlagen tegen Ajax en Arsenal en kort geleden een derde tegen N.F.C. uit in Bovenkerk, waar, naar men daar zei, nog nooit een A.F.C.-team gewonnen heeft. Wij zijn nu naar de middenmoot af gezakt, en staan een vier punten achter op nummer twee, terwijl Ajax met volle zeilen op het kampioen schap afgaat. De tweede plaats is echter al voldoende om promotie wedstrijden te spelen, daar Ajax niet promoveren mag. Zodoende zullen wij er iets aan moeten doen. Met dit team kunnen wij beslist hoge ogen gooien. In de vorige Schakel werd zeer vriendelijk gezegd, dat er in het vierde goed gevoetbald zou worden. Als captain mag ik dit met enige trots bevestigen. Alle aanvallen gaan over de vleugels, waar de snelle buitenspelers v. d. Smagt en Sinot wel raad weten met de toegespeelde ballen, terwijl er voor de goal voort durend gevaarlijke momenten zijn door Hartog, Bos, Van Schaick, niet te vergeten de kanthalf de Graaf en ondergetekende. In de achterhoede staan drie backsKuggelijn, Muys en van Manen. Omdat drie backs te Veel van het goede betekent hebben Wij Bertus een trui laten kopen en die probeert nu het doel schoon te houden, wat hem lang niet gek af gaat. In de middenlinie staan de ras- paardjes Würster, Huisman (ver kocht aan het tweede), Vreeswijk, niet welwillend afgestaan aan het derde, de Graaf, voor geen geld weg te krijgen, en als laatste de jongste aankoop Hurkmans. Ik ontken ten zeerste dat dit Wim van der Hurk is, die onder een andere naam weer lid geworden is van onze voetbalclub. Langs de lijn heb ik als grensrechter kunnen aantreffen Martin Duinker, Johan de Bie, de Heer Eiserman en 3

Schakels (clubbladen) | 1958 | | pagina 3