f Marshall Algemene (herfst)v/ergadering'5S i RUIM VIJF MILLE TEKORT C. van Peperzeel dijkwerkers vóór! dames- en Herenschoenen poelt allen mee, het is voor A.f.c. Op 29 oktober j.l. werd de statutair voorgeschreven helfstvergadering gehouden. Wellicht door de aange kondigde belangrijkheid i.v.m. des penningmeesters begroting werd deze bijeenkomst door veel leden bezocht. Na de openingsrede van voorzitter Kappelhoff kwam als een der agenda punten de verkiezing van een tweede secretaris ter tafel. De huidige functionnaris, Loek Volkers, gaat de .komende jaren meermalen voor langere tijd naar het buitenland en dus moest een nieuwe man zijn plaats gaan vervullen. Deze vergadering koos bij enkele candidaatstelling Gerard van Poor ten. En toen kwam het. De begroting. Vijf duizend gulden tekort. Dat is de harde waarheid, welke ons door penningmeester Hurwits in uitzicht werd gesteld. Vanuit de vergadering werd een aantal vragen gesteld en suggesties gedaan om enerzijds de uitgaven te verminderen en anders- zijds de inkomsten te verhogen. Het Bestuur zal alle aandacht aan een en ander besteden. Het voornaamste woord kwam van Siem de Waal, die voorstelde het al oude trainingsfonds weer in ere te herstellen. Met genoegen nam voorzitter Kappelhoff deze suggestie over en daar Siem de Waal zelf zich bereid verklaarde de organisatie van dit fonds op zich te nemen geloven wij, dat een belangrijke som zal kunnen worden verworven. Voor al uw loodgieterswerk naar Loodgietersbedrijf v/h W. Gelderland Aanleg van gas en waterleiding, douches, fornuizen, etc. Valckeniersstraat 35, tel. 745220 Privé: Geulstraat 8 tel. 735065 Rondvraag. Het spreekt vanzelf, dat de ver gadering belangstelling toonde voor de slechte prestaties van het eerste elftal. Al gauw ontspon zich een discus sie, waarbij duidelijk kwam vast te staan, dat de prestaties van het eerste elftal weliswaar van buitenaf kunnen worden beïnvloed, maar het zijn en blijven toch de prestaties van het eerste elftal. Uit de kring der spelers kwam desondanks de wens naar voren een verandering in de samenstelling der E.C. aan te brengen i.v.m. een ster ker wordend gebrek aan vertrouwen. De vergadering was, na ongeveer twee uren durende debatten, accoord met dit voornemen. Na deze stemming verklaarde Dick Disselkoen zich onder deze om standigheden bereid de opengevallen plaats in te nemen. Geen Film. De in uitzicht gestelde vertoning van door Loes Stallmann en Gé Burger opgenomen films in en over A.F.C. vond wegens het wel zeer late uur helaas niet plaats en moet nu wachten op een andere gelegenheid. Nadat de Heer Galavazi aan de voorzitter een compliment had ge maakt met betrekking tot de leiding van deze moeilijke vergadering sloot de laatste de bijeenkomst met een opwekking aan de leden om het eerste elftal in deze benarde tijd te blijven steunen. J. T. S. Speel goed voetbaldan komt men naar Uw spel kijken TARTUFFE (sprekende over amateurs) IVoem mij één clubéén v' ereniging die zó veel weet te bieden. Wijs mij één plekéén stapelplaats van zó veel wijze lieden. Zeg mijwaar elders in dit land zijn zó veel brains aanwezig onder een schedeldak zó hoog ze edelhard en pezig. Waar vindt men zó veel koopmanschap en zó veel inspiratie. Gewiekstheiddurf en dadendrang en ook improvisatie. Waar nemen de inventies tot altoos epn grootse vlucht en wordt het breinhet intellect zó intensief bevrucht. Speciaal adres voor NIC. LELOUX ZEILSTRAAT 46 TEL. 715356 SCHELDESTRAAT 8 TEL. 713870 Waar wordt een zetelmocht er eens een vacature komen achter de groene tafelweer zó schielijk ingenomen door een die minstens even mooi t bestuurlijk lied kan zingen. Voor elke vacature tien al staan ze niet te dringen. Waar is maar Waarom zou ik hier nog langer uitentreuren over de leiding die 'k bedoel en die u kent gaan zeuren. Die is PERFECTen waar het daar zo fraai mee is gesteld vraag ik mij af of al die lof nu ook den speler geldt. Zolang niet ieder spelpnd lid kent zijn „verdammte" plicht en elke competitieweek niet bergen werk verricht zó lang zal good old A.F.C. niet kunnen promoveren. Nee erger zal de oudste club van Mokum degraderen. Dat blijft niet bij het eerste team zo'n collaps zet zich voort. En dat terwijl EEN NAAM VERPLICHT want A.F.C. behoort krachtens zijn naamkrachtens zijn faam in d'OPPERSTE REGIONEN Een club met zo'n verleden laat zich zo maar niet onttronen. Een club met zo'n historie laat zich niet ter slachtbank leiden. Zelfs niet in de bij voetbal thans zo commerciële tijden. Die vechtstaat paldie gaat er voor'! Want wat ons mag bedreigen: „Achter de dijk", die vóór ons ligt daar gloeit en gloort het nieuwe licht Zó sterk, dat ben 'k goed ingelicht we daar versterking krijgen. B. S. LE MARCHÉ. 2

Schakels (clubbladen) | 1958 | | pagina 2