Resultaten van de groene velden De Zatten HET VIERDE GEDEGRADEERD BequnstiQinq v&n onz6 AÖV6Rt)66Rö6RS, houCvt ö6 schAksl in stianö Het is zover, het seizoen 1957/1958 is achter de rug. Weliswaar is mij vandaag nog niet bekend of mijn goede vierde de dans heeft weten te ontspringen, maar elders in dit blad zult U dit te weten kunnen komen. Het tweede elftal kon de zo nood zakelijke bekroning van de promotie niet ten uitvoer leggen. Regelmatig en verdiend werd het onderspit gedol ven tegen D.E.M. 2 uit Beverwijk, die zich als goede voetbalmakkers ontpopten. Na de uitwedstrijd, die met een behoorlijke mazzel in een 44 ge lijkspel eindigde hadden de optimisten onder ons nog hoop. Thuis gingen we met 31 kansloos voor de bijl. Bij het begin van dit seizoen zag ik drie taken voor ons liggen, t.w. de promoties van het eerste, het tweede en het vijfde elftal. Het tweede is er het naast aan toe ge weest. Geen van deze drie taken zijn dus vervuld. Volgend seizoen er maar weer tegenaan dus. De zatten zijn wel gepromoveerd. Alhoewel dit nu niet direct echt no dig- was, heeft deze promotie toch nut en kan in de verre toekomst zelfs veel nut hebben. Enfin, wij mogen U een plezierige zomer wensen en voor het laatst dit seizoen Uw aandacht vragen voor de aanvoeders, die nog wat te schrij ven wisten. Hier is het laatste verslag van het Derde elftal. Op 18 mei speelde A.F.C. 3 tegen T.O.G. 2, ook deze wedstrijd verloren wij. Door verschillende misgrepen in de achterhoede stonden wij niet de rust al met 3—0 achter T.O.G. 2 vocht voor zijn laatste kampioenskans en speelde zeer fanatiek en een beetje hard. Na rust ging het bij ons veel beter en werd het snel 3-2 door 2 mooie doelpunten van Daan Perton. Vlak voor tijd maakte T.O.G. 42 door een snelle uitval en met deze nederlaag was het seizoen voor ons afgelopen. Nog even een statistische terug blik op de competitie A.F.C. 3 speel de 20 wedstrijden won er 9, speelde 4 gelijk en verloor er 7 en haalde 20 punten, een gemiddelde van 1 precies dus. Wij maakten 55 doelpunten en er werden er 47 tegen ons gemaakt dit is per wedstrijd van 2,752,35. In de eindstand bezetten wij de vierde plaats achter De Spartaan, T.O.G. en R.K. A.V.I.C. In de 20 gespeelde wedstrijden die wij speelden hadden wij 52 spelers nodig. Slechts 6 spelers speelden meer dan de helft van de wedstrijden mee n.l. Vogel en Schroder (17), Vrees wijk (15), Reddering (13) en Ohm en Perton (12). Doelpunten werden door 16 ver schillende spelers gemaakt: Duco Ohm was topscorer met 18 goals; Mathieu Vreeswijk was tweede met 10 en Daan Perton derde met 6. Het elftal heeft twee aanvoerders gehad n.l. Duco Ohm tot iets over de helft van het seizoen, die daarna naar het Vierde en Tweede verhuis de en voor de rest ondergetekende die het seizoen dus afmaakte aan gezien een elftal nu eenmaal een aanvoerder nodig heeft. Ik wens alle lezers een prettige vacantie en tot het volgend seizoen. CHRIS SCHRODER. De eerste van de twee wedstrijden tegen Zaandijk is door ons met 53 gewonnen. Aanvankelijk zag het er niet naar uit dat we zo snel aan een voorsprong zouden komen. Maar voor de rust stonden wij met 20 voor. (Helaas is het mij ontgaan wie de doelpunten gemaakt hebben, maar hopelijk, wordt het mij niet kwalijk genomen). Na de rust kon Zaandijk door een penalty de achter stand verkleinen 21. Weer kwamen we tot doelpunten 2x, 41. En weer met een penalty kon Zaandijk scoren 42. En na dat we 52 gemaakt hadden, kon de tegenpartij in de laatste minuten de stand nog op 53 brengen. Ik hoop U van de laatste wedstrijd wederom tegen Zaandijk ook goed nieuws te brengen, want dat betekent tevens het behoud van A.F.C. IV. De wedstrijd tegen Meteoor ligt me beter in 't geheugen. Deze wed strijd eindigde in een gelijk spel 11, waarmee een kostbaar puntje werd binnengehaald. Met wind tegen start ten we met goede aanvallen en wisten doordat de keeper de bal liet glippen, door Wil v. d. Smagt de leiding te nemen 10. Na de rust wind mee, dus dat zat wel goed, maar het liep anders uit. Door een aarzeling in de verdediging kon de Meteoor de stand in evenwicht brengen en daar bleef het bij. HENK HUISMAN. Zoals U al in het artikel van onze voorzitter hebt kunnen lezen, heeft ons vierde niet kunnen zegevieren over Zaandijk. In een matige wedstrijd, welke alleszins hoopvol voor ons begon, scoorden wij na een half uur een doelpunt. Evenwel 2 minuten voor rust maakte Zaandijk gelijk. In deze stand kwam ook na de rust geen verandering. Aangezien een gelijk spel voor Zaandijk vol doende was, betekende dit de degra datie van ons vierde elftal. Een wed strijd welke bewees, dat wij inder daad tot de zwakste van deze af deling behoorden. Een elftal dat met weinig overtuiging speelde tegen een tegenpartij, die beter voetbalde. Een wedstrijd die wij ook sportief bezien maar zo spoedig mogelijk moeten vergeten. Laten wij het komend seizoen trachten het verloren gegane terrein te heroveren, zodat het vierde elftal wederom tot een der K.N.V.B.-elftal- len zal kunnen behoren. J. M. Aannemende, dat U elders en eer der in dit nummer reeds op de hoogte gesteld bent van het feit, dat dit elftal noeste en, het mag hier nog wel eens even gezegd, technisch knappe spelers bezit, kampioen is geworden, rest ons slechts U deel genoot te maken van onze vreugde. Dan begin ik met een beetje ge schiedenis. In 1947 vatten Otto van Rijn, Kick Sierhuis en. enige anderen het idee op om deel te nemen aan de zaterdagcompetitie van de A.V.B. Steeds werd de tweede plaats of daaromtrent ingenomen en U kunt zich voorstellen hoe groot het plezier van de initiatiefnemers, die nog deel uitmaken van de vaste kern van het elftal, is, nu eindelijk een klasse hoger kan worden gespeeld. Het moet mogelijk zijn, en dan kom ik aan een droombeeld van enigen onzer, met een zaterdagelftal in de K.N.V.B. te spelen. Weliswaar schei den ons nog een paar treedjes van deze bovenste sport op de ladder, maar toch, als het zou gelukken een aantal jongere, enthousiaste spelers voor dit elftal te winnen, is een en ander lang niet onmogelijk. Maar goed, quien sabe? Overigens is ons kampioenschap gevierd, vrienden. Het begon met een opwekkende brief van onze kapitein, Cor Kerker, die maar vast op de overwinning vooruit liep en ons waarschuwde, dat het die bewuste zaterdag wel een uurtje later zou kunnen worden. En laat-ie nou gelijk krijgen. Op beide punten. De wedstrijd zelf, tegen Megiho, was eigenlijk al gauw beslist. Na 10 minuten was de stand 40 in ons voordeel. Er werd dit eerste half uur spel van de allerhoogste kwaliteit op de grasmat gelegd. Natuurlijk, vlug is anders, maar wat wil men? Enfin we wonnen met 81. Doordat het gezelschap in ons Clubhuis nogal heterogeen was, kwam pas na een half uurtje, toen we in een grote kring midden op het tweede veld waren gaan zitten, de stemming erin. Ooggetuigen, die vanuit de clubhuisvensters de zaak gade sloe gen, verzekerden mij later, dat ons

Schakels (clubbladen) | 1958 | | pagina 3