j.h. esseR BRugman Stijlvolle Algemene Vergadering Si COMMISSIONNAIR IN EFFECTEN igarenmagazgn poeLt allen mee, het is voor a.p.c. /"kok A.F.C. ondervindt de concur- rentie van de televisie. Niet zo zeer op het groene veld dan wel bij vergaderingen e.d. Toen deze vergadering moest aan vangen telden we 37 neuzen. Om kwart over negen speechten de sprekers voor 65 luisteraars. Toch opende voorzitter Kappelhoff om ongeveer half negen de bijeen komst. Zijn woorden gaven uitdruk king aan vreugdiger gevoelens dan verleden jaar. Het eerste bij de bovensten, drie kampioenselftallen, dat kan er mee door. Bij A.F.C. zit ten nu eenmaal altijd donkere randjes aan de zilveren wolken; het tweede kon de promotiewedstrijden niet tot een goed einde brengen. Eervolle benoemingen. Piet Heimig werd benoemd tot A.F.C.-Ridder, als verdiende beloning voor zijn vijftigjarig lidmaatschap. En niet zo maar een gewoon lid is hij. Luistert eens naar zijn enthou siaste verhalen en gij zult aangesto ken worden. Gerrit Stallmann bedankte als Be stuurslid, let wel wij zetten expres niet „nam afscheid", en werd be noemd tot Lid van Verdienste. Zijn jarenlang aanvoerderschap van het eerste elftal met zijn grote ver diensten als bestuurder gaven daar alle aanleiding toe. Marcel de Granje meende na vijf tien jaar als jeugdcommissielid werk zaam te zijn geweest zijn plaats te moeten overreiken aan een jongere man. Vele, nu oudere spelers, heb ben onder zijn leiding hun eerste wedstrijden in de roodzwarte kleuren gespeeld. Ook zijn benoeming tot Lid van Verdienste is welverdiend. Alhoewel hier van een eervolle be noeming geen sprake is, meen ik in deze reeks toch te mogen gewagen van de uitreiking van een geschenk aan Bertus Kalsbeek, die 25 jaar achtereen deelgenomen heeft aan de zondagcompetitie in de A.F.C.-kleu- ren. In zijn jonge jaren in de hoge regionen en nu enige tijd in de A.V.B.-elf tallen. Huldigingen. Drie kampioenselftallen hebben wij na dit seizoen in ons midden, wij zeiden het hierboven reeds. Achter eenvolgens werden zij gehuldigd en door voorzitter Kappelhoff toepasse lijk toegesproken. Aanvoerder Benny Roode nam de oorkonden en de Gou den Boeken voor zijn elftal in ont vangst. Het tweede elftal was, mis schien door de teleurstelling, niet voltallig aanwezig, toen Rein Akker man voor de groene tafel moest ver schijnen. Cor Kerker daarentegen zag zich gesteund door bijna het ge hele Zaterdagelftal bij zijn antwoord op de huldigingsspeech. Jaarverslagen. De verslagen van de secretaris en de penningmeester, waarvan de voor lezing tezamen een uur vergde, wer den met grote belangstelling be luisterd. De eerste kon een enigszins vrolijke toon aanheffen, maar het tweede moet ons tot ernstige bezin ning aanmanen. Een tekort van ruim 3000,moet allerwege aan leiding geven tot de allergrootste zuinigheid. En hier kan door iedere A.F.C.-er iets worden verricht. Mogen wij enige tips verstrekken? a. Advertenties voor Schakel en Bulletin b. Steun aan Cor van Peperzeel, die toezegde de vrijwillige con trole te willen organiseren; c. Wedstrijdformulieren op de juiste wijze invullen, zodat boeten worden vermeden; d. Zuinig omspringen met het materiaal, dus ook met de rui ten van het clubhuis en ook met het interieur van de kleed gelegenheid op het derde veld. Rondvraag. Als altijd kwamen bij dit punt de tongen los en alhoewel de voorzitter met het oog op het late uur om be perking verzocht werd toch menig interessant punt aangesneden. Siem de Waal gaf de stoot tot de bijlegging van een conflictje, dat was gerezen tussen de Heer Wijnand en Uw redacteur. Na een toelichting van Jo Wijnand en nadat de voorzitter en Ben Eiserman hun licht over deze affaire lieten schijnen, werden de handen weer gedrukt en was de vrede getekend. Een lang debat ontstond over de door Chiel van Driel opgeworpen (Vervolg Van de Brug) Ik zou een beroep willen doen op degenen die ook een steentje (mag gerust een kei zijn) willen bijdragen om deze toer te doen slagen hun penningske te storten op mijn reke ning bij de Amsterdamsche Bank, Beethovenstraat. Postgironummer van bedoeld bijkantoor van de A.B. is 340918. U weet zelf wel dat het aantal leden op wie een dergelijk be roep kan worden gedaan niet zo héél groot is. Als U nu óók nog voelt dat U bij die bedoelde kleine groep be hoort, dan ben ik waar ik wezen wil. Stortingen gaarne vóór 5 juli i.v.m. mijn vacantie. Wie snel geeft, geeft dubbel! (mag U desnoods ook letterlijk opvatten). Bij voorbaat har telijk dank. Joop Gilkens f. Op 18 juni is na een lang, blijmoe dig gedragen, lijden heengegaan ons lid de heer J. H. Gilkens. Zijn vrien delijke persoonlijkheid op wie nim mer een vergeefs beroep werd gedaan om onze bridgewedstrijden te leiden en dat geschiedde dan steeds op voortreffelijke en innemende wijze zullen wij nu voor altijd moeten mis sen. Onze innige deelneming gaat uit naar Mevrouw Gilkens en haar kin deren, voor wie de laatste twee jaren gedurende Joop's lange ziekte reeds zo bijzonder zwaar zijn geweest. Beste Joop, rust in vrede. Tenslotte wens ik alle A.F.C.-ers en hun gezinnen een heel prettige vacantie toe, als het kan met een beetje meer mooi weer dan wij tot nu toe deze zomer weer voorgescho teld krijgen. Tot ziens bij de opening van de overdekte en bij de AROL 1958. G. H. H. KAPPELHOFF. vraag met betrekking tot de naar zijn smaak onverenigbaarheid van de functies bestuurslid clubblad redacteur. Een pijling der meningen in deze vergadering vergemakkelijkt de be spreking in het Bestuur over dit punt. Het was reeds bijna één uur toen erelid Galavazi in een enthousiaste rede het Bestuur en de voorzitter dankte voor het beleid en de leiding van deze vergadering en dit college alle mogelijke succes toewenste. J. T. S. heRenqRaeht 92 TEL. 41864-42864, BEURS 41057 Amstelveenseweg 294 Telefoon 727842 2

Schakels (clubbladen) | 1958 | | pagina 2