V/an de brug Juni 1958 No. ll ©it is de Schakel, die komt binden, ©e oude club aan d'oude vrinden. 36e Jaargang Redacteur: J.Tj. Steensma. 2e v.d. Helststraat 50, Amsterdam, telefoon 718567 Administrateur: O. J. v.d. Heul, Hobbemakade 1 15 3. Amsterdam-Z. tel. 714194 Typografie: Drukkerij Joh. Meijer Zoon. Kanaalstraat 132. Telefoon 80710. Amsterdam W. Een goed seizoen met een slecht slot zo zal het af gelopen jaar in de I AFC.-geschiedenis geboekstaafd wor den. Een jaar waarin een op gaande lijn gecon stateerd mocht worden, waarin drie kampioenschappen werden be haald, maar dat ons nochtans geen promotie bracht voor het tweede, doch wèl degradatie voor het vierde. Ondanks alle goede wil en vol doende capaciteiten blijken onze spelers minder in staat dan andere ploegen om zich met enthousiame en volle overgave tweemaal drie kwar tier in de strijd te werpen. Hadden wij verleden jaar een zwak seizoen, toch konden wij na afloop tevreden constateren dat onze kopploegen zich gehandhaafd hadden, terwijl dit jaar het vierde van de K.N.V.B. naar de afd. Amsterdam degradeert. Uitein delijk dus geen reden tot verheuge nis. Overigens is ons vierde vrij zeker het slachtoffer geworden van het zeer onregelmatig verloop der com petitie, waaraan overigens de compe titieleider, de heer Geurts, volmaakt onschuldig is. Zaandijk heeft het aan haar bar slechte terrein, dat de af gelopen winter constant werd afge keurd, waarschijnlijk te danken dat de laatste plaats op het nippertje kon worden ontlopen, want op een tijd stip dat de voetbalcompetitie al lang beëindigd had behoren te zijn, speel de dit elftal nog met de moed der wanhoop wedstrijden tegen ploegen die bij de uitslag niet het minste be lang meer hadden en een gewillig slachtoffer werden. Tegen het onregelmatig verloop van de competitie hebben wij een krachtig protest ingediend. Of het helpen zal? En thans genoeg over het afge lopen voetbalseizoen. De Algemene Vergadering De algemene vergadering van 12 juni jl. leverde veel discussie op, zo dat het een „latertje" werd. Eerst om halfeen klonk de laatste hamer slag. Zonder iets te willen afdoen aan het recht van ieder lid om op de algemene vergadering vragen te stellen, geloof ik toch dat de be sprekingen aanmerkelijk bekort zou den kunnen worden, indien de leden buiten de vergadering het bestuur om inlichtingen verzochten. Bij ver schil van inzicht kan dan altijd de a.v. nog worden aangegrepen om een bepaald standpunt uiteen te zet ten. Mag ik dit eens in overweging geven, want het is mij wel gebleken, dat het merendeel der leden op lang durige discussies geen prijs stelt. De nieuwe overdekte. Als de algemene vergadering nog enkele uren langer had geduurd, had den wij de aanvang van de werk zaamheden voor de nieuwe tribune kunnen meemaken! De bouw vordert vlug en onvoorziene omstandigheden voorbehouden zal de tribune half augustus gereed zijn. Onze toer De toer naar St. Brieuc is thans nagenoeg in kannen en kruiken. Ver trek vermoedelijk zondagmorgen 24 augustus (öf zaterdag 23; dit wordt nog nader vastgesteld). Maandag wedstrijd te St. Brieuc. Dinsdag-wed strijd te Perros. Woensdag, uitstapje in Bretagne. Donderdag, wedstrijd te St. Cast. Vrijdag vertrek naar Amsterdam met excursie naar de Mont St. Michel. Vrijdagavond aankomst Parijs. Zater dag aankomst Amsterdam. Deelneming van een voldoend aan tal spelers staat vast, terwijl zich reeds een zevental supporters hebben aangemeld. Er is echter voldoende plaats in de luxueuse bus voor nog een tiental personen. Gegadigden ge lieven zich omgaand met mij in ver binding te stellen, in elk geval vóór 5 juli a.s. De kosten van bus, logies en maaltijden bedragen voor de sup porters pl.m. 225.per persoon, dat is belangrijk minder dan U alleen aan benzine en olie kwijt bent indien U met eigen auto gaat. Alle supporters worden hierbij uit genodigd maandag 7 juli om 9 uur op clubavond aanwezig te zijn, waar nadere bijzonderheden zullen worden medegedeeld. Het financieele gedeelte is door garantie van een minimum aandeel in de recette, door de spelersbijdragen en door toezeggingen van enkele le den BIJNA geregeld! Doch er is nog een tekort van ongeveer 500. (vervolg pag. 2, 3e kol.)

Schakels (clubbladen) | 1958 | | pagina 1