RenauLt amax A.F.C. AL. L. Y. Voor een naar LANCIA dealer voor Noord-Holland AUTOMOBIELBEDRIJF poelt allen mee, het is voor a.f.c. TTet was goed in elkaar gezet: je kreeg een paar keurige formu lieren en dan had je maar al die wonderlijke en raadselachtige op drachten precies uit te voeren, alles op de klok en niet zwichten voor bij-de-neus-nemerijtjes De Regels van de Rally en de Routebeschrijving werden door de deelnemers verslonden. Het leek een oneindig diner dat gesavoureerd moest worden en waarvan je niet wist, wat er op tafel kwam. Wat zegt U van deze N.B.: „Einde weg is dat punt, waar men door het niet aanwezig zijn van een weg ver hinderd wordt rechtuit te rijden, en waar men rechts- en linksaf moet kunnen gaan, met dien verstande, dat de weg waarop men rijdt, niet boch tend mag overgaan in de weg, die men nadert. Dit heeft minstens een advocaat in kort geding gekost en dè,n vind ik de Rally niet eens zo duur De deelnemers startten om de mi nuut bij Gerrit Heyn vandaan. Onze kindertjes, die vroeger voor de ge zelligheid mee mochten, zijn nu ver woede Rally-kloppers. De oudste is een precisie-tijdnen krentenweger en de jongste is het nonchalante intel lect. Pa rijdt als een G.M. en ik kan rustig dutten, ik word alleen per abuis wakker als de mannen iets ver geten. Tja, je moet akelig precies doen, wat je gevraagd wordt en éérst na denken ook. B.v. „Hoeveel rode krui zen passeerde U hier?" Dat waren er 4, want er was er één, die een voor- en achterkant had. Maar oh wee, als de meningen verdeeld waren, dan rammelde de tent! Zoals bij die beroerde opdracht 20: „Door bebouwde kom." We cir kelden een paar maal voor gek rond in Sloten en als het aan mij gelegen had, waren we bij het Motel uitge komen. Maar Pa was geen koeke- bakker, hij dook de polder inen ziet, daar bleken we uit de „kom" te schieten Vraag 3: „Wat verkoopt C. Schel ling?" Dat was mijn afdeling, de mennen uitbulderen, dat ze moesten vraèiigenEn dan is het antwoord zo enig: „Ja, nou ja! C. Schelling??? Ja, das een héél eind verders. Hij verkoopt brandstoffen, maar z'n zoon, die „Dank U wel!" en rrrt kunnen we rustig een eind doorstuiven, hoeven niet bij elk huis te zoeken. Hetzelfde met „Gan Hasjalom". Da's vast een Patates Frites en IJsjes-tent, stelden we vast. We vroegen waar? Nog minstens 5 mi nuten rijden. Rangstoppen we later plotseling, daar achter de bo men lag „Gan Hasjalom" een vredig begraafplaatsje en rechts naast ons stond controle No. 2 te grijnzen, ver dekt opgesteld. Van een ijsje kwam uiteraard niets. H.H. Organisatoren reden ons di- vere keren met sadistisch genoegen voor de voeten, of stonden ons dom weg toe te grijnzen op een hoekje. Dan gingen we weer te vlug, dan te lang zaam en 2 controles vergisten zich met de tijd. Voor 't eerst, dat onze oudste Pa in bedwang had (wat tijd schema betrof dan!) Pa volgde ge dwee alle bevelen van Het Orakel op. Dat trottoirtje met Dr. Sabel was leuk; wanneer we niet gevraagd had- dan, waar die goeie man woonde, volgden we misschien nog het trot toirband Soms werden we echt een beetje bij de neus genomen en is dat dan niet leuk ook? „Totaal der getallen" en „Totaal der cijfers" is héél ver schillend, stelde onze accountant vast. Ik was er prompt ingetrapt. We reden ergens in het niets, toen kwam de vraag: „In welk gehucht rijdt U en wat is de toekomst hier van Prompt dreunde onze Histo ricus: „Het dorpje Rijk! Wordt met de grond gelijk gemaakt ten be hoeve van een vliegveld van Schip hol." Pa orgelde het raampje neer en vroeg bevestigend aan een serie overalls van 5 groottes: „Dit is het Dorpje Rijk, hè?" „Joa!" „En dat gaat wég, hè?" „Joa!" zei het koor; op hun ge zichten stond gratis te lezen: „Die vent is gék." Rijden maar! „Nou, U was öök vriendelijk!" registreert onze jongste," en als ik wat zeg, hoeft U heus niet aan anderen te vragen, of het wel zo is!" Dag Pa! Plotseling stond Ar- noldje Bos midden in de polder, met heel huiselijk z'n wekkertje op het dak van z'n wagen. „Ik had jullie nog niet verwacht!" en hij gaf ons de LL van „Rally" en nieuwe opdrachten. Kreun! We moesten inleveren: één kippeveer, één boterbloem, één paardebloem en één madeliefje, sa mengevat in zilverpapier! Zwijgend beslopen we mèt de Scheepstra's een zielig kippehok. Hoè weet ik niet, maar ze hebben elk een goor veertje te pakken gekregen. Of de kippen het overleefd hebben, weet ik niet Paniek in de tent: „We hebben een controle gemist, er mankeert een stempel, de „R" van „Rally"! Tjee, wat zou dat geweest zijn Rijden maar! We gaan niet terug! Nu ja, we kwamen goed binnen: met de juiste omweg naar het A.F.C.- terrein. We gingen ons laven; Pa in die mate, dat hij later niet meer wist, dat Gerard Hauber Voorzitter was geweest. Zelfs het verknoeide doel- schieten redde ons niet: we kregen de loodzware trofee weer mee naar huis. Foutloos gereden, alleen straf- punten voor tijd. En het gemiste stempel? Op onze kaart stond duidelijk: AFC ALLY! Nou, dat hoorde zo Bij een weg in de Haarlemmer meerpolder moesten we een brug met „HMP" zoeken. De brug wè,s er, al leen „HMP" was onvindbaar. Vriend Kingsbergen stond links van de weg te grijnzen, we grijnsden nog niet eens terug en reden döören vonden later inderdaad de „HMP". Gelukkig maar, want die argelo- zen, die met „Ha, die Kings!" op hem afstoomden, kregen braaf de „R" van Rally en tekenden daarmee zelf hun vonnis! Geloof mij, zo'n Rally is nép EEN AANGETROUWDE. Amsteldijk 52, A'dam tel. 791523 10

Schakels (clubbladen) | 1958 | | pagina 10