Vrije tijd On dit et datjes Kegelen Auto-ra))i| Bequnstiqino van onze aöveRteeRÓeRS, houót öe schakel m stanö Een ieder mens schijnt onderhevig te zijn aan een vorm van vrije- tijd-besteding. Zo'n stukkie „eigen doen", dat in een of andere gestalte bekoorlijkheden schept, waarbij som migen vriendelijk zeggen: „ach, laat me nou maar" (de zachtmoedigen), en anderen: „bemoei je toch met je eigen zaken" (de donderstenen). Enigen, die een zoveelste zintuig heb ben, het zgn. lyrisch-aanhangsel, zul len zich in het proza storten (Hoe lekkertjes cultureel), en in weer an dere herkennen wij de ware Pepijn- tjes (is er nog iets in de tuin?) En dan zijn er de sportieven. Zij die zich in weerwil van een stroef klimaat uitleven op een sport veld. Het liefst dit zouden doen met ontbloot bovenlijf, maar zich terwille van de onderkenning, zacht kleurrijk kleden. Tot deze sportieven behoren wij. Althans wij trachten in „onze" vrije tijd te voetballen (de AVB-ertjes) of voetballen zonder meer (in alle eerbied: de K.N.V.B.- ertjes). Mijn persoonlijke liefhebberij sproot nog verder voort en „ontaardde" in het passen op twee van die gekleurde kudden. Misschien was dit de pure drift tot avontuur; het kan ook zijn gebeurd uit artistieke overwegingen. Er kunnen zich immers o zo gemak kelijk tonelen afspelen die op warm zuidelijke inslag zijn afgestemd. Het komt ook voor dat je het prae- dicaat „artiest" krijgt toegemeten. U ziet dus dat er ook in de voetballerij „studie-reizen" kunnen worden ge schapen, met betreffende beoorde lingscommissies (wat een zalige ge dachte. Eindelijk weer een object voor een commissie). Is het niet voor de kunstenaar ten vrede wil, dan maar voor de kunstemaker. Ze zijn er ge noeg. En als men mij vraagt wat mij er toe gebracht heeft te gaan fluiten ik weet het niet. Nooit(!) doe je het goed; soms voel je je meer een dompteur dan een officieel (let U even op: officieel!) persoon. En toch houd ik vol. R. M. Op 7 juni gaat A.C.C. weer kegelen. Verleden jaar is dit festijn zo'n enorm succes geweest, weet U nog? Opgeven bij Dick Disselkoen, Tel. 730616 of Teun Wiggemansen, Tel. 86432. Ook en vooral dames kunnen meedoen. Excuus. Allereerst onze excuses voor het één week te laat verschijnen van Uw lijfblad. Wij meenden echter de be slissingswedstrijd van het Tweede als vers nieuws te moeten opdienen. Erik de Waal. Wij vernamen, dat deze Erik, mid denvoor van Hercules, tegen A.F.C. zijn laatste wedstrijd speelde i.v.m. zijn vertrek naar Japan. Hij vierde dit afscheid waardig door van de vier goals er drie te scoren. Wij wensen deze schrik van de Westelijke doel- verdedigers veel succes toe in zijn loopbaan en feliciteren tegelijkertijd genoemde Westelijke doelverdedigers. Ziekenboeg. Tot onze grote schrik vernamen we, dat onze vriend Sieg Kinsbergen weer enige tijd rust zal moeten nemen. Wellicht is het hem onlangs overko men ongeval toch niet geheel onge merkt aan hem voorbijgegaan. Van harte beterschap. Loek Woudstra is inmiddels her steld en gaat reeds weer „voor hele dagen" beginnen. Loesje de Jong maakt het ook weer goed en zal onze velden binnenkort weer bezoeken. En dan ons zorgenkind van de laat ste maanden, Coen Colijn. Ook hij is aan de beterende hand. De laatste be richten luiden gunstig: hij mag weer op straat en leeft intens mee met de verrichtingen der elftallen. Het herstel van de Heer Van Klin ken Sr. zal zeker nog enige maanden vragen. Maar enfin, hij kan dan weer zijn oude plaatsje op de nieuwe, tochtvrije overdekte tribune innemen. Frits. Frits ten Hoope, die zich op het laatst nog als een volleerd entertainer ontpopte, is vertrokken. Wij gaan van hem horen, zoals we dat ook deden van Adje van Dijk, die inmiddels weer „in town" is. Frits, die we van harte succes toewensen bij zijn streven om „Het zwarte werelddeel" vol te stop pen met locomotieven, tractoren en auto's, liet het volgende adres achter c.o. Messrs Van Eeghen Maclain (E.A.) Ltd. Tanga, East Africa. Sjakie. Jacques Kohier gaat langzaam vooruit en kan zijn lessen goed vol gen. (Zullen wij afspreken hem weer geregeld een prentbriefkaart te zen den? De captains der elftallen kun nen door hem de resultaten der elf tallen te zenden wonderen doen). Onlangs kregen wij inzage in een correspondentie tussen Sjakie en Lis Hartel, de bekende Scandinavische amazone, die in haar kinderjaren aan polio leed. Mejuffrouw Hartel zond een bemoedigende brief, die onze kleine vriend zeker een hart onder de riem vermag te steken. Erelid Charles Lungen. Het Bestuur zond Charles onlangs t.g.v. diens vijftigste verjaardag een gelukwens en in een bijzonder harte lijke brief dankte Charles daarvoor. Hij wenst alle elftallen en vooral het tweede veel succes en hoopt zelf nog eens een veteranenwedstrijdje te kun nen spelen. Nu dat kan, ijs en weder dienende, wel eens geregeld worden, lijkt ons. Felicitaties. De Heer Hartsuiker herdacht dezer dagen het feit, dat hij 25 jaar gele den zijn intrede deed in het Bestuur van D.W.V. Het spreekt vanzelf, dat A.F.C. op de ter gelegenheid van dit heugelijke feit gehouden receptie niet ontbrak. Wij wensen de Heer Hart suiker, die nu voorzitter van D.W.V. is en ook zijn sporen in het Bonds- werk aan het verdienen is ook vanaf hier geluk. Ook felicitaties voor het Roosen- daalse „Alliance", dat zijn veertig jarig bestaan vierde. Het eerste elftal kwam met een bijzonder welkom ge schenk aandragen het kampioen schap van de Zuidelijke eerste klasse. Gezamenlijke resultaten. Sinds de vorige vermelding werden door onze 8 senioren-elftallen 30 wedstrijden gespeeld. Resultaten gesp. gew. gel. verl. pnt. v.t. 30 14 4 12 32 69—72 Het totaal sedert het begin der competitie is derhalve: gesp. gew. gel. verl. pnt. v.t. 134 67 20 47 154 347-294 Algemeen gemiddelde 1.15. J. T. S. Arnold Bos, Hank Pielage en Gerard van Poorten hebben deze keer de jaarlijkse auto-rally in elkaar gezet. 31 mei a.s. wordt deze, vijfde puzzelrit gereden. De start vindt plaats in het Olympisch Stadion tussen 1 2 en 2 uur. Als U zich nog niet hebt opgegeven kunt U daar toch nog wel terecht. 7

Schakels (clubbladen) | 1958 | | pagina 7