BRuqman Crïcketrweuu/s S. TBaarda Trek ADM I N ISTRATI ES Sigarenmagazijn Amstelveenseweg 294 Telefoon 727842 poelt aLlen mee, het is voor a.f.e. reis! Tot al dit aangename werd in niet geringe mate bijgedragen door chauffeur Rens van een bekend schoonmaakbedrijf. Eigenaar en chauffeur zeggen wij van deze plaats alsnog dank voor de vlotte en onop vallende medewerking. Competitie. De Bond verkreeg van de weer goden nog steeds niet die medewer king, die benodigd zou zijn om alle elftallen reeds tot het einde van hun competities te brengen. Toch hopen wij, dat dit door volledige program ma's zo snel mogelijk bereikt zal kunnen worden. Junioren B 1 zullen, als U deze Schakel in handen gekregen hebt, in middels op donderdag 29 mei een' be slissende wedstrijd gespeeld hebben. Een gelijkspel zal ons reeds het kam pioenschap kunnen brengen. Wij hopen van harte, dat dit elftal, als enig jeugdelftal, het A.F.C.-Bestuur het kampioenschap zal kunnen aan bieden. Blauw Wit Jeugdtournooi. Daar het tweede kampioen werd (gefeliciteerd Heren) en het vierde een herstelperiode bereikt heeft (geluk kig), zal de A.F.C. in dit Pinkster- tournooi niet in de sterkste opstellin gen kunnen aantreden. Jammer, maar de redenen zijn verblijdend. Jammer is ook, dat de onderbrenging van de gasten van Blauw Wit dit jaar zoveel moeilijkheden heeft ge geven. Vergeleken bij voorgaande jaren konden wij nu slechts voor de helft van het „normale" aantal zor gen. Wij hopen, dat het Blauw Wit desondanks heeft mogen gelukken hiervoor oplossingen te vinden. De Welpen. Na enige onderbrekingen hopen wij de welpen-competitie thans in versneld tempo te kunnen voortzet ten. Het ligt in de bedoeling om de training voor de welpen ook in het eerste gedeelte van Juni op de Woensdagmiddagen van 2 tot 4 uur nog voort te zetten, zodat ook de wel pen wat het aantal wedstrijden be treft, zowel als ten aanzien van de training, niet ten achter gesteld wor den bij de overige jeugdspelers. Nu het goede weer komt, rekenen wij dan ook op een goede opkomst en enthousiaste deelname! H. v. TEUNENBROEK. Wanneer we dit schrijven, ligt de helft van de maand mei al weer ach ter ons. In deze korte periode waarin de cricketers al weer actief zijn, wer den door A.C.G. 1 twee wedstrijden gespeeld, waarvan de resultaten ze ker bevredigend genoemd mogen worden. Dat ook het resultaat van de voetbalwedstrijd A.F.C.A.C.C. voor ons bevredigend was, spreekt natuur lijk van zelf! De eerste wedstrijd gold een vriendschappelijke match tegen onze buren V.R.A. Het weer werkte vol ledig mee en in en om het veld was de King of Sports „on top". Bijzonder verheugend was wel onze batting prestatie. Een totaal van 191 runs was voor ons eerste na de „gouden jaren" een ongekende weelde ge weest. Jan Bregman en Hans Woud stra leverde met resp. 79 en 43 runs de beste bijdrage aan dit totaal. Ondanks het feit dat onze aanval liefst 3 bowlers mistte, kwam V.R.A. niet verder dan 128 runs. Van veel groter betekenis was de draw die op 11 mei tegen H.C.C. 2 werd behaald. Wederom een fraaie batting-prestatie. Tegen de „Grote Haagse" mag een totaal van 194 runs toch altijd nog wel als zeer verdien stelijk worden beschouwd, vooral als men bedenkt dat de eerste wickets reeds werden verloren toen er slechts 2 runs waren gescoord. Charles Bosch speelde een sublie me innings en werd met 65 topscorer. Ook Dick de Baare (45) en Jan Breg man (37) hadden er goed het oog in. De Hagenaren bleken echter geens zins van plan de overwinning zonder slag of stoot in Amstelveen te laten. Toen zij voor het verlies van slechts 1 wicket reeds 100 punten op het bord hadden, zat er dan ook een goede winstkans voor hun in; maar ziet, het verrassende element van cricket kwam plotseling ook een woordje meespreken. Enige wickets gingen vrij snel ver loren en het risico om voor de runs te gaan werd te groot. Bij de stand 140 voor 7 werd gestopt. Resultaat; een draw. De indeling van de 1 A.-klasse is: H.C.C. 1, H.C.C. 2, Hermes—D.V.S Rood Wit, V.O.C., V.R.A. en A.C.C. Hopelijk kunnen wij U volgende maand wederpm goed nieuws laten horen, maar dan ook iets omtrent on ze lagere elftallen. M. M. DE BRUIN. Dat voetbal een mooi spel kan zijn plus schone tijdpassering is evident en niet maar zo een kletsmaarraak-bewering. Men kan aan voetbal echter zich bepaald ook overeten Althans, naar goede amateur niet geldmaatstaf gemeten. En daarom gaat bij zonneschijn voor elke amateur de grendel (niet een Zwitserse) zwaar op de voetbaldeur. Voor óns geen Zweedse zweetjes ginds op 't Wereldbalfestijn. Wij willen fris en uitgerust op 't Arolfeest weer zijn. Wij zullen daar in Stockholm dus geen kostbaar kaartje kopen. Voor ons zwaait aan de zonnekant de zomersportdeur open. Wij willen in flanellen gaan of met een lefpet lopen. Natuur ontluikt zet wagenwijd de zomersportdeur open! En mocht het zijnhet kan niet zijn, dat ge niet cricket zijt, niet tot het spel van bal plus bat of knuppel zijt bereid, dan is er nog zo veel dat trekt in dit ons wijde land waar trekkers trekken, 't zij alleen of wel in clubverband. Maak eens een trektocht, want geen land zo om een voetreis vraagt als dit dat met zijn verten u tot aan den einder draagt. Geen land ook dat, afwisselend, zó 'n waterrijkdom biedt. Geen, waar men van het water z als hier, intens geniet. Maar of ge roeit of zeilt en gijpt of dat gjalleen maar drijft. Of zweefvliegt, tennist, hengelt, reest, of aan het strand verblijft: EINDE AUGUSTUS IS HET UIT, VERZADIGD IS DE TREK -. DE TREK, DE HONGER NAAR DE BAL WEER ZEER INTREK!-'t Is gek.... B. S. LE MARCHÉ MARATHONWEG 64 AMSTERDAM-Z. TEL. 713308 6

Schakels (clubbladen) | 1958 | | pagina 6