Nog meer resultaten van de groene velden 1 BeQunstiGino van onze aöveRteeRöeRS, houöt öe schakel in stanö In deze tiende Schakel van het sei zoen (de voorlaatste derhalve) uit komende op 30 mei 1958 is het Uw redacteur nog niet mogelijk de balans van het seizoen op te maken. De zomersporten hebben reeds de hun toekomende plaatsen opgeëist, ondanks het slechte weer. Onze A.B.C. en A.C.C. hebben al een aan tal wedstrijden achter de rug en A.P.C. zit, zoals reeds gezegd nog tot over de oren in het competitie-voet bal. Inmiddels heeft het eerste elftal zijn wedstrijden gespeeld. De sedert het vorige verslag nog gespeelde wed strijden eindigden beide in een 41 nederlaag. Zowel H.F.C. als Hercules waren in deze wedstrijden sterker dan wij. Het derde heeft alle slagen moe ten opvangen, die wegblijvende en af schrijvende spelers de elftallen kun nen toebrengen. Het tweede en het vierde elftal dienden en dienen zo sterk mogelijk tussen de witte lijnen te verschijnen. Vandaar ,dat captain Chris Schroder ons geen beste gelui den kan doen horen. Mocht het gelukken met het twee de elftal het gestelde doel te berei ken, dan komt het derde volgend jaar weer onder de schijnwerpers. Het vierde staat op het moment, dat dit geschreven wordt niet onder aan. De beide laatste wedstrijden zijn in de onder Henk Huisman's verslag afgedrukte ranglijst opgenomen. Het vijfde elftal is definitief uit geschakeld. De beslissende wedstrijd tegen S.D.W. werd met 51 verloren en toen is de boog geknapt. Tegen Taba, waarvan eerder in de competi tie met 60 werd gewonnen, werd nu ook een nederlaag geleden en dat deed (Vervolg Van de brug) verleden jaar, een opmerkelijk succes was. De vierde wedstrijd tegen Duis burg, die van veel minder spelgehalte was, ging verdiend met 21 verlo ren. 2de Pinksterdag moest met een verzwakt elftal gespeeld worden om de 7de en 8ste plaats, welke strijd met 52 verloren ging. Tot onze vreugde was Coen Colijn weer present bij het jeugdtoernooi van Blauw-Wit en bij D.E.M. 2 A.F.C. 2 in Beverwijk. Van harte proficiat Coen met je herstel van je zware ziekte. Ten slotte gaan onze allerbeste wensen uit naar Mevrouw van Nek. Wij denken veel aan je To en wen sen je van ganser harte spoedige algehele beterschap. Voor de reis van het Amsterdams amateur elftal naar Dusseldorf zul len waarschijnlijk vier of vijf A.F.C.- ers worden uitgenodigd. Ook dit is een bewijs dat onze club weer begint mee te tellen. Veel succes jongens! Houdt de kleuren van Amsterdam èn van A.F.C. hoog! G. H. H. KAPPELHOFF. Zaterdagelftal Tweede Vijfde Eerste Derde Zevende Zesde Vierde de bovenste plaats tot een andere wens voor het volgende seizoen be horen. Van het zesde en zevende is afwis selend nieuws te melden. Er wordt gewonnen met cijfers, die er niet om liegen; de nederlagen konden wel wat kleiner en dan zien we weer de dub- belblanke uitslag resulteren. En ons derde paradepaardje. (Der de omdat ik de junioren B 1, die van daag misschien ook wel kampioen zijn het tweede zou willen noemen). De Zatten lieten na die ongelukkige 1_0 nederlaag geen steek meer val len en hebben, alweer vandaag, èèn verliespunt minder dan De Twee On nozele Schapen. Gemiddelden Allereerst dan de stand tot en met 18 mei: v.m. 1.67 (1.501 1.63 (1.64) 1.39 (1.46) 1.14 (1.25) 1.05 (1.27) 0.92 (1.—) 0.79 (0.70) 0.68 (0.46) Als de voortekenen niet bedriegen en de Zatten werkelijk ernst maken met hun voornemen om kampioen te worden dan hebben zij ook automa tisch de race naar het hoogste ge middelde gewonnen. Ongetwijfeld zal er gauw een ge legenheid zijn, waarbij een en ander naar behoren kan worden beloond. En nu de captains. Onze beide laatste wedstrijden gin gen met nogal duidelijke cijfers ver loren. Zowel H.F.C., dat toen nog een theoretisch kansje had, als Hercules hadden er meer zin in dan wij. Telkens als er zo laat in het seizoen nog gespeeld moet worden, gaat bij ons de fut er een beetje uit. Het voetbal zelf schonk dus niet zo veel plezier. Wel echter het „na afloop". H.F.C. en Hercules onthaal den ons op vorstelijke wijze en alle aanwezige A.F.C.-ers zien terug op enkele genoeglijke uurtjes. Tijdens het dansje in Heemstede waren we getuige van de huldiging van Hein Winter captain van H.F.C.), t.g.v. zijn 250-ste wedstrijd in H.F.C. I. Het spreekt vanzelf, dat wij de woorden van onze voorzitter, die Hein ook nog even in het zonne tje zette, van harte onderstrepen. En nu gaan we ons verkwikken aan de zomer en misschien aan de zon. Veel plezier, gij lezers en tot het vol gende seizoen. JAN C. A.F.C. 3 heeft het weer een beetje laten liggen. Met 1 punt uit 4 wed strijden ging het dan ook niet zo best, maar ja wij mopperen niet en hebben het graag voor ons Tweede en Vierde over, hopelijk vergeet men dan ook niet, dat wij op deze manier ook ons steentje hebben bijgedragen. Tegen Swift ging het voor de rust goed en was 11 ook de juiste ver houding. Kuggeleyn was de maker van de A.F.C.-goal met een enorm hard schot. Na de rust liet de ach terhoede het lelijk liggen en kon de voorhoede het niet bijhouden, zo werd het 15 voor de Olympiapleinbewo- ners. Van T.O.G. 2 kan ik U geen verslag geven. De uitslag was 23 voor T.O.G. 2. Tegen Neerlandia, dat nog steeds vecht om van de onderste plaats weg te komen, haalden we een gelijk spel letje uit het vuur (33). De hele wedstrijd kwamen wij achter te staan 01, 11 door André Postmaa, die een bal zo mooi trok dat deze bij de 2e paal in het doel belandde. Rust. 12. 22 door Igor Shvetzof die een bal van Postmaa in volle ren oppikte en doelpuntte. 23, 33 weer door André (deze dag wel erg produc tief). We begonnen deze wedstrijd met 9 man en hadden 6 invallers o.a. Igor, Beuke, die een extra pluim ver dient, daar hij eerst met Junioren B 1 had gespeeld en op 14-jarige leef tijd helemaal niet uit de toon viel en onze bijna 45-jarige veteraan Bram de Jong die een Tenniswedstrijd een Tennniswedstrijd liet en ons kwam helpen. Bravo Jongens. De laatste van de 4 wedstrijden was tegen de Kampioen van onze Afde ling, Spartaan 3. Dit was een prettige wedstrijd. Wij verloren hetzij iets geflatteerd met 30. Wij willen dan ook niet nalaten De Spartaan te feliciteren en hen succes te wensen in de a.s. promotiewedstrij den. CHRIS SCHRODER. Hjelaas kan ik deze keer geen goede berichten brengen van ons 4e elftal. Het niet volledig opkomen heeft hier een hoop mee te maken. Op 20 april j.l. behaalden we een overwinning (hopelijk niet de laat ste) en wel tegen W.F.C., dat met een 40 nederlaag genoegen moest ne men. Met wind tegen presteerden wij het om met 10 de rust in te gaan. De goal ontstond door goed doorzet ten van Wil v. d. Smagt. Na de rust, met wind mee dus, bleven de resulta ten c.a. 30 minuten uit. Toen pas pas seerde Duco Ohm met een strak schot de doelman van W.F.C. 4 voor de 2e maal. Hierna kwamen we los, de weerstand van W.F.C. was gebro ken. Wederom wist Willy v. d. Smagt uit een goede voorzet van Hemmy Sinot te scoren. 30. Even voor tijd zette Duco zich wederom achter de bal 4—0. Tegen een zeer energiek elftal van IJ-boys waren we niet opgewassen. Ach we waren nergens tegen opge- 3

Schakels (clubbladen) | 1958 | | pagina 3