Het tu/eede kampioen! In H oe warm het was poelt allen mee, het is voor a.f.e. Op 18 mei behaalde ons tweede elf tal het kampioenschap van zijn afdeling door de beslissingswedstrijd tegen N.F.C. 2 gespeeld op het ter rein van B.K.A.V.I.C. met 30 te winnen. Zo, daar staat dan in een enkel zin netje samengevat het resultaat van de inspanning van een seizoen. De inspanning van een aantal spelers en hun leiders. En nog zijn ze er niet. De kroon op het werk dient nog te wor den gezet. Nog twee wedstrijden, be slissingswedstrijden, moeten worden gespeeld en eerst dan mag de klep geheel van de ketel. Maar goed, deze twee wedstrijden worden een volgen de keer behandeld; we houden ons nu aan dit Kampioenschap. Het tweede zou geen echt A.F.C.- elftal zijn geweest als alles van een leien dakje was gegaan. Men begon tenminste maar vast met een neder laag. Op eigen veld nog wel was een 32 nederlaag het resultaat van de wedstrijd tegen K.B.V. 2. Dat K.B.V. was toch kennelijk een lastige tegen stander, want hoewel het in de on derste regionen eindigde, stond het ons tweede in de returnmatch toch maar een benauwde 43 overwin ning toe. De tweede wedstrijd van het sei zoen bracht ook nog niet het vereiste herstel. Tegen J.O.S. 2, dat, naar later zou blijken, èèn van onze con currenten was, kon men het niet ver der brengen dan 11. Maar toen barstte het geweld los. Laat ik het lijstje nog even afdruk ken: De Germaan 2A.F.C. 2 06 Swift 2A.F.C. 2 26 A.F.C. 2—T.I.W. 2 10—0 Toen kwam de tweede en laatste nederlaag van het seizoen. Op 3 no vember 1957 versloeg onze latere ri vaal N.F.C. 2 ons. Wederom waren de cijfers 32. De nederlaag was mis schien niet geheel verdiend,.maar de twee winstpunten bleven toch in Nieuwer-Amstel. Verder met ons lijstje: A.F.C. 2—A.P.G.S. 2 1—0 K.B.V. 2—A.F.C. 2 3—4 A.F.C. 2—D.V.A.V. 2 2—1 A.F.C. 2—Swift 2 7—0 A.W. 2—A.F.C. 2 1—5 T.I.W. 2—A.F.C. 2 01 A.P.G.S. 2—A.F.C. 2 0—3 A.F.C. 2A.W. 2 2—1 J.O.S. 2—A.F.C. 2 0—1 A.F.C. 2—N.F.C. 2 2—2 Nu, op 26 april stonden we 1 punt voor op N.F.C. 2. We behoefden dus de laatste twee wedstrijden maar te winnen om ons kampioen te mogen noemen. Wisselvallig Jaap van Nek, de leider van dit elftal, heeft het al in èèn zijner op- pep-peeches gezegd „Dat tweede doet mij zo nu en dan denken aan mijn jongste dochter; intellect genoeg en toch zo nu en dan een slecht rap port; dan worden de duimschroeven weer eens aangezet en het gaat weer. Het tweede elftal is net zo; het speelt goede tot zeer goede wedstrij den b.v. tegen J.O.S. uit en tegen het Amsterdamse Amateur elftal (11), maar faalt weer tegen b.v. A.W. 2 (een benauwde zege) en tegen Ger maan 2 een slechte 11." En dus stonden we weer gelijk met N.F.C. 2, dat een kleine overwinning (10) op, alweer K.B.V. 2, behaalde. Een der spelers zette met betrekking tot de wedstrijd tegen De Germaan het volgende gedicht op papier: De trotse roem der kampioenen, Zonk met de harten in de schoenen, Toen bleek dat oeroude Germanen Zo hard waren als eens Spartanen De spelers hadden in elkaar wel trek en waren niet te houden Ze wierpen op hun naam een vlek Helaas, 't was geen Oude! Men liep voortdurend op elkaar Te schelden, en met veel misbaar Droeg ieder zo z'n steentje bij Tot wat men (schertsend) noemt: rugby. De rejeree bleef op zijn post Slechts met één doel voor ogen: De spelers, koste wat 't kost, Niet ziel te laten togen. Hij sprak al zijn talenten aan Op redenaarsgebied, Maar wat met woorden nog gedaan Als men geen bal meer ziet? Men schreeuwde brandmen schreeuwde moord, Zoals dat bij zo'n wedstrijd hoort En dreigde straks van kant te maken Wie ook nog maar een been zou raken. Een kijker die zich kalm gedroeg) Gaf lachend commentaar: ,,'t Is blijkbaar nóg niet warm genoeg, Ze zijn pas half gaar!" WIBO De laatste loodjes De laatste wedstrijd tegen D.V.A.V. 2 werd met 41 gewonnen. N.F.C. versloeg A.P.G.S. met 70 en dus eindigden we gelijk. Het hier afgebeelde team bracht de voorgeschreven beslissingswedstrijd tot een goed einde, mede dank zij de opoffering van trainer Van Dam, die zijn vrije avond zijn vrije avond liet en het tweede en vierde elftal nog eens extra onder handen nam. staand v.I.n.r.: Chris de Looper, Wes- sel v. d. Wiel, trainer Van Dam, Bob Wildeboer, Henk Teiwes, Lody Jo- link, Joop Link, Eddy Blöte, Freddy van Soomeren, Harry Smit, leider Jaap Van Nek, voorzitter Kappelhoff, gehurkt v.I.n.r.: Arthur Reddering, Rolf Leeser, Tom Nooy, Duco Ohm en aanvoerder Rein Akkerman. Behalve de hier afgebeelde spelers droegen o.a. Bram Arnoldus, Pim Bakker, Bob v. d. Bergh, Paul den Dekker, Pierre Eskes en Paul Meyer hun steen bij tot het behalen van dit Kampioenschap. Het einde van dit artikeltje moge zijn het slot van de reeds eerder aan gehaalde speech van Jaap van Nek: „Mannen: ik ken slechts èèn goed advies voor jullie voor deze laatste (beslissings)wedstrijd: tanden op el kaar, monden dicht, prettig en goed voetballen (dat kunnen jullie), elkaar steunen waar mogelijk door een be moedigend woord, elkaar niet afval len, bedenken dat een wedstrijd 90 minuten duurt en veel vergt (dus fit het veld in). Dan is er geen „missing link" en kan A.F.C. 2 weer een mooie bladzijde aan de geschiedenis toever trouwen." J. T. S. 2

Schakels (clubbladen) | 1958 | | pagina 2