-SCHAKEL Van de brug A F. C. Mei 1958 No. 10 ©it is de Schakel, die komt binden, ©e oude club aan d'oude vrinden. 36e Jaargang Redacteur: J.Tj. Steensma, 2e v.d. Helststraat 50, Amsterdam, telefoon 718567 Administrateur: O. J. v.d. Heul. Hobbemakade 115 3. Amsterdam-Z. tel. 714194 Typografie: Drukkerij Joh. Meijer Zoon. Kanaalstraat 132. Telefoon 80710, AmsterdamW. Wij schrijven reeds eind Mei en nog steeds re geert koning voet bal. Veel te lang, althans voor ama teurs, die 's zomers iets anders willen doen dan achter het bruine monster aanhollen. Het wordt tijd dat er paal en perk wordt gesteld aan deze heerschappij, opdat de zomersporten in de korte tijd die hun geschonken wordt niet al te veel in het gedrang komen. Ons eerste is uitgespeeld en bezet de vierde plaats na een seizoen waarin rustig aan de opbouw van het elftal kon worden gewerkt, omdat het degradatiespook dat in vorige jaren zo dikwijls z'n nare kop om de hoek van de deur stak, dit jaar wel inzag dat bij een A.P.C. in op bloei voor hem geen eer te behalen zou zijn! Voor dit jaar zijn we te vreden en over het volgend seizoen zullen we het nu nog niet hebben. Het tweede heeft zijn belofte in gelost en het kampioenschap is be haald. Hulde aan Rein Akkerman en zijn mannen voor hun eendrachtig volhouden en een eresaluut aan evergreen Jaap van Nek, die zijn oude tweede elftal, ditmaal als lei der, aan wiens gedegen oordeel ieder zich gaarne onderwierp, wederom naar het kampioenschap heeft ge voerd. En dat werd wel tijd, zoals U zult zien uit het lijstje van kam pioenschappen door het 2de elftal behaald, door mij opgediept uit het goeden boek van A.F.C.: seizoen 1906/'07 kampioen 3de klasse B seizoen 1909/T0 kampioen Reserve 2de klasse B seizoen 1912/T3 kampioen Reserve 1ste klasse seizoen 1925/'26 kampioen Reserve 3de klasse A seizoen 1926/'27 kampioen Reserve 2de klasse A Twee-en-dertig jaar geleden werd dus voor het laatst een kampioen schap behaald en er is thans wel reden om trots te zijn over het be haalde resultaat. Na de beslissings wedstrijd tegen N.F.C., die royaal met 30 gewonnen werd, na uit stekend spel onzerzijds, was het feest in het clubhuis. Ik heb daarna drie dagen lang geen stem meer gehad, maar dat heb ik er graag nog eens voor over, als de promotie naar de reserve 2de klasse mocht worden bewerkstelligd! Zondag j.l. werd na een uiterst enerverende wedstrijd, waarin verschillende onzer spelers beneden hun kunnen speelden, met moeite een 44 gelijk spel behaald. Maar het tweede kan beter, zondag j.l. moest met twee invallers worden aangetreden, waardoor de balans wellicht wat verstoord werd, doch a.s. zondag hopen wij op oorlogs sterkte te kunnen uitkomen. Jongens van het tweede: het kan en het moet! Het is van vitaal belang voor A.F.C. dat ons tweede promo veert. Dus de tanden op elkaar. Een elftal dat met 11 gelijk speelt tegen het Amsterdams amateurelftal is toch zeker rijp voor promotie! Voor de aanvang van de wedstrijd van zondagmiddag j.l. bood D.E.M. ons bloemen aan; een sympathieke geste, die door ons ten zeerste werd geapprecieerd. Het was een sportieve strijd, onder uitstekende leiding. Op alle A:F.C.'ers, groot en klein, doe ik een beroep a.s. zondag aan wezig te zijn op ons veld om onze jongens aan te moedigen. Vierhon derd mensen verwacht ik minstens! Mocht het gelukken, dat eveneens ons zaterdagmiddagelftal en junioren B 1 kampioen worden, dan zal A.F.C. dit seizoen drie kampioenen tellen. Iets wat in jaren niet is voorgeko men. Good luck, jongens. Het vierde elftal vecht nog steeds met mannenmoed om de degradatie te ontlopen. Uit de laatste drie wed strijden werden vijf punten behaald, waarvan vier op de mede-candidaten voor de laatste plaats Z.S.G.O. 2 en Zaandijk 3. De competitie is in deze afdeling wel zeer onregelmatig ver lopen o.m. door de vele afkeuringen van het Zaandijk-terrein. Zaandijk 3 heeft thans nog enkele wedstrijden te spelen, hetgeen indien de tegenstan der geen interesse meer heeft voor de bovenste of de onderste plaats, een ongemotiveerd voordeel betekent voor de Zaanse club. Het Pinkster-toernooi van Blauw wit was weer een evenement van de eerste orde voor onze jongeren. Van de vier wedstrijden speelden zij er drie gelijk t.w. tweemaal 00 en eenmaal 11 (tegen West Bromwich Albion), hetgeen voor onze jongens, die beter voor de dag kwamen dan (vervolg pag. 3, le kol.)

Schakels (clubbladen) | 1958 | | pagina 1