Renault 5 De Zotten MTIAX De Zilveren Ploeg Voor een naar Vraagt op de a.s. R.A.I. tentoonstelling op de Renault-stand naar AMAX LANCIA dealer voor Noord-Holland TT! X AUTOMOBIELBEDRIJF Bequnstiqinq van onze aöveRteeRöeRS, houöt öe schakel in stanö 5 de Rob Molenaar kansloos wist te passeren. Met deze stand ging de rust in. Na de rust met zon en wind tegen, kopte H. Vogelsang fraai in (21). K.V.V. II zette ons steeds meer onder druk en we moesten tenslotte voor een onverwacht schot zwichten, 22, en daar bleef het bij. Een goed ge speelde wedstrijd van de onzen, daar K.V.V. candidaat is voor de bovenste plaats. Wel naar Alkmaar geweest, maar een halve Victorie. Van A.F.C. IV—D.W.S. IV is weinig te vertellen; wij verloren kansloos met 5o. Eén van die wedstrijden waar we ons maar weer gedeeltelijk gaven. A.F.C. IVZeeburgia IV. Deze wed strijd heeft mij meer plezier gedaan. We verloren weliswaar, maar er is ge vochten van begin tot einde. Met storm mee kwamen we weer aan een 10 voorsprong, dank zij een doel punt van Hemmie Sinot. Als we door gedrukt hadden, zouden we met een grotere voorsprong de rust ingegaan zijn. Maar Zeeburgia presteerde het vlak na de rust, meteen het heft in handen te nemen en ons naar de zo veelste nederlaag te brengen. Ondergetekende hoopt U volgende keer beter nieuws te kunnen brengen. HENK HUISMAN. (Zie boven. Red). Indien er A.F.C.ers zijn geweest, die onze laatste wedstrijd tegen T.O.S.-Actief 2 op het hoofd- veld hebben gezien, ben ik overtuigd dat er bij zijn, die zich afvragen waar om verschillende spelers „maar" in het vijfde spelen Zijn deze dan nog niet „ontdekt" door onze ijverige E.C. van de K.N.V.B. elftallen?? Niets hoor. Want de meeste spelers zijn we gens „ouderdom" of iets dergelijks te ruggewezen uit de K.N.V.B.-elftallen. We hebben een zeer goede geest in ons elftal en zijn dan ook vastbesloten om te proberen het vijfde elftal terug te krijgen in de res. le klas. Ik begrijp natuurlijk best dat ge zien de „leeftijd" en „lichaamsom vang" Tjalling ook graag in het vijfde een kansje zou willen wagen. Maar ja, redacteur, vice-voorzitter, en dan die gewone jongens! Er moet natuurlijk verschil zijn! Maar dan ook geen rot opmerkingen alsdat het vijfde tegen valt, want dan noemen we het „kift". NIC. LELOUX. (de oude) (Een redacteur moet zorgen, dat zijn medewerkers inderdaad medewer ken. De één zal hij vleien; de ander scheldt hij eerst voor rotte vis; Red.) 10 8 1 1 17 42—15 10 7 2 1 16 36—16 10 6 2 2 14 33—16 8 5 1 2 11 26—12 Daar onze Tjalling het vijfde elftal reeds tweemaal een beetje vernede rend beschreven heeft, ben ik ver plicht te schrijven dat dit elftal zeer goed gaat en dan ook op de rang schikking, indien ik goed ben inge licht, op de 2de of 3de plaats staat, met maar twee punten achter no. 1 Dit elftal speelde deze periode maar één keer. We wonnen met 63 van N.A.O. en, behalve de leiding op onze ranglijst, behielden we daarmede de kop in de race om het hoogste ge middelde van de AF.C.-senioren. Verder gaat het dit elftal naar den vleeze. En dat kan ook niet anders met zo'n stel, dat het initiatief na,m tot een daverende éénpansma-altijd voor het kienen en, met het grootste aantal vertegenwoordigers op het Amsteldijk 52, A'dam tel. 791523 jaardiner. Het veteranenelftal wel licht uitgezonderd. Sneeuw en ijs zullen ons misschien voorlopig verhinderen grote presta ties op het groene veld te verrichten, maar we gaan binnenkort wel weer eten. De dames doen ook weer mee. Als er niet gevoetbald is zal ik U er haarfijn van verhalen. JAN TJALLING. Zaterdag 14 december j.l. zijn de le den van de Zilveren Ploeg voor het eerst bijeen geweest en wel in één der bovenzalen van „Schiller". Zoals U weet, maken diegenen deel ervan uit, die tenminste vijfentwintig jaren lid van A.F.C. zijn. Tijdens een ouderwetse „oudeheren- borrel" is aan de groep het Zilveren- ploeg-insigne uitgereikt. Max de Bruin de initiatiefnemer heeft op eenvoudige wijze de avond ge opend en zo werd het zonder officieel gedoe een avond van oude vrienden, die iets met elkaar gemeen hebben, n.l. de hang aan de club, waar zij hun Sturm- Und Drang-periode konden uit leven, hetzij op het veld, of met el kaar daarna. Het is een zeer genoeglijke avond geworden en het was een hartverwar mend gezicht, hoe die insignedragers de historie van de oude club deden herleven. De verhalen over de vele belevenissen waren schoon wellicht gepatineerd door de tijd en wat zwaar gekruid opgedist, vanaf de fantasie^ stoel en het leugenbankje, doch zij werden dankbaar geconsumeerd door de welwillende toehoorders. Natuurlijk zijn er velen, die van wege hun clubfunctie of vanwege an dere prestaties voor de vereniging, zich bij dit gezelschap thuis zouden gevoelen en wier aanwezigheid op prijs zou zijn gesteld, doch het aantal lidmaatschapsjaren moet nu eenmaal gesteld worden. Doch de kans komt voor hen ook. Maaltijd. Plus minus 80 gegadigden zijn aan geschreven, waarvan de helft aanwe zig was. Tegen half negen zijn we nagenoeg allen aan tafel gegaan en ook deze geïmproviseerde maaltijd werd een feestelijk samenzijn. Het is wel zeer droevig, dat de eer ste daad naar buiten van deze ploeg is geweest, het hechten van een krans aan de baar van één harer enthou siaste leden, onze beste Lou Woudstra. Lou, die zoveel voor A.F.C. heeft betekend, die door zijn vooraanstaan de functie in de club, zo intens en intern veel wist, zullen wij als kenner van ons verleden zeer missen. Als een goed vriend zal hij steeds in ons aller herinnering blijven voort leven. AREND.

Schakels (clubbladen) | 1958 | | pagina 5