Resultaten van de groene velden 3 - poelt allen mee, het is voor a.f.e. In december schreef ik, dat we er zelden in december zo mooi voor stonden en dat geldt eveneens voor januari, alhoewel het eerste elftal verzuimde te profiteren van een paar misstappen van Baarn. Ons elftal behaalde slechts twee van de zes punten en als we daarbij dan in aanmerking nemen, dat we momenteel vijf punten op de leiders achterstaan, dan blijkt ons, dat deze vier verliespunten wel zeer belangrijk zijn. Het tweede gaat stug door met het behalen van overwinningen en voert de rij aan, zij het met evenveel ver liespunten als N.F.C., welk elftal wij nog moeten ontvangen. Het derde heeft ook een paar punt jes laten liggen, maar heeft toch nog een kleine kampioenskans. Het vierde staat geheid onderaan, maar kan nog gered worden; Zaan dijk 3 dient nog tweemaal bestreden te worden. Van de Afdelingselftallen springen het vijfde en de Zatten in onze aan dacht. Het vijfde staat relatief twee punten op de leider achter en de Zat ten bevinden zich aan de top. H.S.M. heeft hier evenveel verliespunten. Gemiddelden. Deze worden hierna commentaar loos afgedrukt; Jaap van Nek doet elders in dit nummer het zijne om de spanning op te voeren. De tussen haakjes geplaatste cijfers geven de stand van de vorige maand aan. Zaterdagelftal Het tweede Het derde Het vijfde Het eerste Het zevende Het zesde Het vierde 1.57 1.55 1.50 1.38 1.14 1 0.50 0.20 (1.50) (1.44) (129) (1.29) (1.27) (0.60) (0.60) (0.29) (vervolg Van de brug) De tribune. De vooruitzichten zijn heel wat gunstiger, maar nog is de definitieve goedkeuring van gemeentewege niet verkregen. Ik moet derhalve nog om enig geduld verzoeken. Zoals U zult weten, is thans geen Rijksgoedkeu ring meer nodig voor bouwwerken be neden 100.000.—, zodat deze gevaar lijke ijsberg gesmolten is. De ziekenboeg. Gelukkig goede berichten. George Wijnand is op weg naar volledige beterschap. Marcel de Granje is al bijna hersteld van een operatie. Lotte Nesenberend werd ernstig ziek, doch is gelukkig ook al weer aan de bete rende hand. Een spoedig algeheel herstel voor al onze zieken! HENK KAPPELHOFF. Gedurende de afgelopen periode speelden onze senioren 18 wedstrijden met als resultaat: gesp. gew. gel. verl. pnt. v.t. 18 10 3 5 23 51—32 Het totaal sedert het begin van het seizoen is dus: gesp. gew. gel. verl. pnt. v.t. 75 36 13 26 85 217—164 Algemeen gemiddelde 1.13 8 2 18 28—12 8 2 2 18 43—22 6 1 3 13 30—29 5 2 5 12 38—27 A.F.C. 3 T.O.G. 2 O.V.V.O. 3 Van de tien te behalen punten heb ben wij er negen binnengehaald. Door deze successen bezetten wij nu de tweede plaats achter De Spartaan 3. Wij staan momenteel gelijk, maar wij hebben twee wedstrijden meer ge speeld. Wij wachten dus maar op een misstap en zullen ze aan het eind van deze maand op hun veld proberen te verrassen. Nu de vijf verslagen: Van W.M.S. 2 werd met 41 ge wonnen. W.M.S. kan niet goed ver liezen; de wedstrijd was zeer onaan genaam. Nog even de doelpunten en hun fabrikanten vermelden. Debutant Paul Den Dekker gaf ons de leiding met een fraai doelpunt na een dribble van de middenlijn. Daan Perton en Hemmie Sinot maakten er 30 van. Na de rust scoorde W.M.S. tegen, maar Daan trof andermaal de roos. Op de vierde bietenakker speelden wij, samen met Vrouwe Fortuna tegen Zeeburgia. Aan doelpunten werd niet gedacht, alle kansen werden om zeep gebracht, niet alleen door de gasthe ren, maar ook door ons. Nadat Zee burgia een strafschop miste namen wij de leiding, dank zij Den Dekker. Perton was weer eens goed voor een doelpunt 20. Na een tegenpunt kre gen wij het nog even heel lastig, maar de achterhoede hield het hoofd koel. De zondag daarop kwam Zeebur gia ons bezoeken. Zij namen het ini tiatief en kwamen met 01 voor te staan. Uit een penalty scoorde onze midvoor de gelijkmaker. Rust 11. Na de rust nam Zeeburgia weer een voorsprong, die pas vijf minuten voor het einde ingehaald werd met een doelpunt uit een vrije trap op de 16- meterlijn. De skipper deed andermaal zijn plicht. Wie ons tegen O.V.V.O. zag spelen gaf ons geen enkele kans. Toch sleep ten we er beide punten weg. Sinot en Reddering gebruikten twee kansen en Jip liet zich slechts één maal verras sen. Vermelden moet ik het spel van Arnoldus en Huisman, die voor het eerst sinds oktober een wedstrijd won (raadt U maar waar hij in speelt). Tegen Z.S.G.O. bleef onze enige re serve weg, die nog niet wist dat hij zou meespelen. Wij begonnen en Cor Kerker ging naar A.F.C. bellen. Toen hij terug kwam stonden we al met 20 voor. Voor de rust werd de stand nog opgevoerd tot 40. Toen kwam de hulp van Karei Brand, die het veld betrad als een vorst, zich bij de scheidsrechter meldde, en direkt daar na met ons naar de kleedkamer ging, rust. Na de thee werd het 60, alvo rens Z.S.G.O. twee maal tegen scoor de. Onze doelpunten kwamen van Vreeswijk, onze Fries Mulder, die ook nog Nederlands spreekt en va,n onder getekende, die vier maal de roos trof. De nu komende weken zullen we het hard te verduren krijgen. Ik denk aan R.K.A.V.I.C. en De Spartaan. We mogen geen puntje verspelen. Nog dit voor onze halfspelers, gooi onze aan vallen over de vleugels, niet door het midden, daar loopt alles vast. In ons team zullen we Jurriaans en Den Dekker moeten missen. Succes George en beterschap Paul. Nog dit bericht voor Mevrouw Boo gaard: dat stukje over Uw man moet U als een grapje beschouwen. Uw man is werkelijk de netste A.F.C.-er die er op het ogenblik voetbalt. Gelooft U mij (velen niet Dit was dan weer het verslag van het „derde", voor U opgetekend door D. OHM. Zaandijk 3 9 1 3 5 5 6 27 D.C.G. 3 10 1 3 6 5 2032 A.F.C. 4 10 - 2 8 2 1038 Als invaller-aanvoerder van ons vierde elftal heb ik nog niet veel ple zier beleefd. Diverse wedstrijden wer den door ons verloren na aanvankelijk voor te hebben gestaan. Volgens mij ligt dit hieraan, dat wij niet de juiste wedstrijdmentaliteit hebben. De eerste helft gaat meestal wel (want in de meeste gevallen staan wij dan voor of gelijk). Maar zodra de tegenpartij scoort, is het met ons weer gedaan. Laten we afspreken, dat we ons nu eens zullen geven, van begin tot einde. Want we hebben toch zeker geen elftal dat onderaan behoort te De wedstrijd K.V.V. II—A.F.C. IV is tot de historie gaan behoren, want wij dachten, wil je winnen, dan moet je eerst naar Alkmaar; daar begint de Victorie. Daar wij 's morgens om 10 uur moesten aantreden in Krommenie stapten we ongezien in de trein naar Alkmaar (maar dit was een snel trein). Dus van Alkmaar weer terug naar Krommenie, waar wij plus minus 10.30 uur aantraden, op een zwaar ter rein. Wij presteerden het via een mooi doelpunt van Willy v. d. Smagt, de leiding te nemen. Onze vreugde duurde maar kort, daar wij voor vermeend buitenspel ble ven staan, en de tegenpartij door speelde en de overigens goed keepen- 4

Schakels (clubbladen) | 1958 | | pagina 4