Van de brug IRHnHBi No. 6 ©it is de Schakeldie komt binden, ©e oude club aan d'oude vrinden. 36e Jaargang Redacteur: J.Tj. Steensma, 2e v.d. Helststraat 50. Amsterdam, telefoon 718567 Administrateur: O.J. v.d. Heul. Gerrit v.d. Veenstraat 118, tel. 714194 TypografieDrukkerij Joh. Nleijer Zoon, Kanaalstraat 132, Telefoon 80/ 10, Amsterdam-W. Januari 1958 Lou Woudstra f Op 28 december 1957 trof onze club en haar bestuur een zware slag door het plotseling verscheiden van onze penningmees ter Lou Woudstra. Nóg is het moei lijk ons te realise ren dat deze vitale figuur, voor wie geen werk of moeite teveel en voor zijn beide clubs, A.F.C. en A.C.C., geen opoffering te groot was, voor goed van ons is heengegaan. Lou was een alom aanwezige figuur, wiens vriendelijkheid, objectiviteit en rustige, weloverwogen adviezen wij node zullen missen. Ons diep medege voel gaat uit naar Miep Woudstra en haar zoons. Mogen zij troost putten uit de wetenschap, dat Lou een zeer geziene figuur was, wiens nagedach tenis wij in hoge ere zullen houden. Ons hart is vol van dankbaarheid voor het vele dat Lou voor A.F.C. heeft ge daan. Hij ruste in vrede. 'De competitie. Het eerste elftal sloot het jaar slecht af door een nederlaag tegen Schoten. Tegen Baarn uit, (altijd een lastige wedstrijd, maar zo denkt Baarn er vermoedelijk ook over) werd een op zichzelf verdienstelijk gelijk spel behaald, maar om kampioen te worden zal vooral de voorhoede toch heel wat beter voor de dag moeten komen. Nu waren wij die dag onge lukkig, dus wij wachten maar af wat 1958 ons verder brengen zal. Het tweede gaat door op de goede weg der overwinningen, waaronder zelfs eclatante. Jongens, blijft zo aan pakken, iedere wedstrijd weer de tan den op elkaar, nooit versagen en het nooit te gemakkelijk opvatten, dan zie ik het verdere verloop van deze competitie met vertrouwen tegemoet. Het derde, gesterkt door het voor beeld van het tweede, blijft ook zeer goede resultaten behalen en is nog lang niet kansloos. Indien alle krach ten worden ingespannen, is ook dit elftal een ernstige gegadigde voor de eerste plaats. Door de goede resultaten van de eerste drie elftallen, dreigt de aan dacht voor het vierde wat te verslap pen. Ons zorgenkind heeft de kans om degradatie te ontlopen echter nog vol ledig in eigen hand. Vooruit jongens, toont wat je waard bent en vecht voor het behoud van je elftal voor de K.N.V.B. De nieuwjaarswens. Tengevolge van Lou's overlijden vond onze nieuwjaarsreceptie uiter aard geen doorgang. Nu kwamen op 17 januari, de A.F.C.-oudejaarsavond, Thomasvaer en Pieternel de nieuwe schepping van Jaap Cohen voor het voetlicht brengen. Het werd wederom een enorm succes, waarvoor we auteur, artisten en Cor Peperzeel als pianist, dank en hulde brengen. Jan Snelle- man was bereid in te vallen voor Wil lem v. d. Marei en hij deed het op een wijze, die het beste doet verwachten voor zijn toekomstige carrière. En wat te zeggen van Tonny Cohen? Alleen maar dat ze een schat van een Pieternel is en blijft. Het jaardiner met vijfenvijftig deelnemers vormde het eerste hoogtepunt van het nieuwe A.F.C.-jaar. Mogen er nog vele vol gen! De avond en de gehele sfeer van onze club werd misschien het beste getypeerd door een der deelnemers van de laatste jaren die op mijn vraag hoe hij de avond vond, antwoordde: „geweldig, ik heb alleen maar spijt dat ik niet dertig jaar eerder lid van A.F.C. ben geworden." Ons 63ste levensjaar. Werpen we een blik terug, dan kun nen we constateren dat het 63ste levensjaar van de A.F.C. moeilijk be gon. Met inspanning van alle krach ten mocht het tenslotte gelukken alle elftallen voor degradatie te behoeden. Voor mijn gevoel werd eind 1956 een dieptepunt bereikt, waarna geleidelijk verbetering viel te bespeuren. En zie, dat het anders kan bewijst het nieuwe seizoen. Er is een andere geest in spelers en functionarissen gevaren, er komt weer zelfvertrouwen en daar door wordt het weer een genoegen iets voor onze mooie club te doen. En nu, bij het begin van ons 64ste levensjaar, moeten wij ons bewust zijn, dat het een eer is lid te zijn van A.F.C. en dat het een voorrecht is haar te mo gen dienen. Mag ik deze woorden als devies aangeven voor het jaar dat komen gaat? (vervolg pag. 4, le kol.) TZ,

Schakels (clubbladen) | 1958 | | pagina 1