Tccsi! Ons Festival poelt allen mee, het is voor a.f.c. Het Tweede. A.F.0.2 11 8 1 2 17 46—14 N.F.C. 2 10 7 1 2 15 30—13 J.O.S. 2 10 6 2 2 14 24—15 D.V.A.V. 2 10 5 2 3 12 25—19 Insullnde-Bal. We hebben hem weer niet meege bracht, deze fraaie bal. Na een dag amusant voetbal is de avond omgevlo gen. Dat bal konden we niet mee brengen. Ja, dank U, de eerste trein deed ons nog op tijd op het werk aan wezig zijn. Uitslagen A.F.C.—V.O.C. 2—0 H.B.S.—A.F.C. 5—0 Quick—A.F.C. 2—1 Twee punten derhalve en geen prijsje. Toch jammer, want Loesje Stallmann, die ook in Den Haag was (naar het Kraaiennieuws meldt) had de bal wel willen dragen. J. T. S. Zo omstreeks het einde van het jaar likken we ons de lippen. Wij, d.w.z. de A.F.C.-ers en hun vrouwen. We hebben zo weinig en vandaar, dat met vreugde wordt uitgezien naar de eerste manifestatie: de kienavond. En ja, ineens zomaar een klein be richtje in het weekbulletin: Kienen met A.F.C. De commissie, bestaande uit de heren Frits ten Hope, Karei Nesen- berend en Jan de Vries begonnen met, zonder slag of stoot, de prijs der kien- kaarten met 70% te verhogen. (Tot onze grote verbazing hebben wij hier over niemand iets horen zeggen.) De prijzentafel, fraai opgemaakt, deed ons het water door de mond lo pen. Overigens behoefden wij er geen enkele keer dicht bij te komen, deze avond. De commissie had zich verzekerd van de medewerking van de vaste kienmeesters Jan Snelleman (jarig), Jan Suurbeek en Hans Schooneveldt. Tijdens het gebeuren zelf meldde zich een vrijwilliger: Henne Boskamp. Het zal ons verheugen, wanneer de com missie kans ziet deze makker bij de vaste ploeg in te lijven. Hij deed het prima. De animo zat er, mede door een voortreffelijk door de heer Anema verzorgde een-pans-maaltijd, al direct in en de tweede voorzitter sprak echt geen onwaarheid toen hij om een uur of twaalf de commissie, namens de aanwezigen zeer hartelijk bedankte voor de organisatie van deze, door ongeveer 170 leden bijgewoonde avond. Oudejaarsavond. Op deze ongunstige avond (vrijdag) trotseerden toch nog ongeveer 100 mensen de gure wind en togen naar het aloude en onvolprezen clubhuis aan de ten dode opgeschreven Wan delweg. Spijt? Neen, duizendwerf neen. De Nieuwjaarswens vindt U elders. De tijd tussen het einde van dit als altijd unieke evenement en de twaalf slagen (voor het eerst en stijlvol door Anema gecreëerd) werd gekort met aangenaam gekout en er kon zowaar een dansje gemaakt worden. Cor van Peperzèel en Jan Steensma, af en toe afgelost door Hein Timmerman zorg den voor de muziek. De verjaardagsrede werd uitgespro ken door voorzitter Kappelhoff en onze nieuwsgierigheid betrof vooral de identiteit van de ontvangster van de „kus van het jaar". Voor de niet-ingewijde zij hier even uiteengezet, dat de vorige voorzitter, Nico Holtzappel, enkele jaren geleden begon met de „kus van het jaar", te geven aan de dame, die daarvoor naar zijn smaak het meest in aanmerking kwam. Er van uitgaande dat hij èn Kappelhoff èn alle toekomstige voor zitters terzake bona fide zijn en niet de mooiste, toevallige bezoekster uit kiezen, komt deze „kus" dus terecht op de wang van die dame, die hetzij zeer veel voor A.F.C. verricht of wel veel van A.F.C. te verduren heeft. De „kus van 1958" was voor Ans van Teunenbroek, de vrouw van onze drukbezette secretaris. Na de felicitatie zijn we nog even doorgegaan. Diner. Op 18 januari vierden we de ver jaardag van A.F.C. De drie-en-zestig- ste, mensen. Deze avond, non avond, was en is dan tevens het sluitstuk van ons eigen, niet-gesubsidiëerde A.F.C.-Festival. Henk Esser, voor het laatst tafel president, had alles weer tot in de puntjes verzorgd en leidde als van ouds. Het voorafje duurde tot half negen en direct na de welkomstspeech van de praeses kreeg Henk Kappelhoff het woord en behield het lang. In een gloedvolle rede, waarin hij de huidige stand van zaken glashelder uiteen zette, legde hij het zwaartepunt op onze verhuizing in 1962 en de samen bundeling van A.F.C., A.C.C. en A.B.C. Na de soep en de wijn kwamen de tongen enigszins los. Als eerste dankte Cor Kerker voor de hem intussen toe gekende onderscheiding. Daarna feli citeerden Willy Brusse, namens A.C.C.Chiel van Driel namens A.B.C. Dick Bessem en Jacques van Ooy. Toen moest Henk Kappelhoff afscheid nemen van Henk Esser, die zijn vijf entwintigste presidentschap zijn laat ste wilde doen zijn. De aanwezigen applaudisseerden lang en luid toen aan Henk een passend geschenk werd overhandigd, waarvoor hij zich ver meiend in herinneringen, dankte. De heer Eef Cornelissen, volgens Jacques van Ooy onze echte nestor, dankte voor de vriendelijke woorden aan zijn adres en na de eigenlijke slui ting hoorden we nog Chiel van Driel en Hubert Bi ède, die beiden, in geheel andere bewoordingen, de A.F.C.-ers opwekten tot actief medeleven. Om vier uur zijn we naar huis ge gaan na een sfeervolle avond. J. F. S. Op het A.F.C.-feest op 1 maart a.s. zullen een aantal fraaie prijzen worden verloot. Koopt nu reeds lootjes. Hank Pielage, die te bereiken is onder numero 793908, heeft een aantal vriendelijke meisjes om assistentie verzocht bij de verkoop. Lony, flnita, §erda, Cotje, Loesje, Hernia, Diny etc, etc. bedienen li gaarne. 16

Schakels (clubbladen) | 1958 | | pagina 16