On dit et datjes Officiële Toenemende spanning Nobelprijs Veteranenmededeling BequnstiQinq van onze aöveRteeRöeRS, houöt 6e schakel in stanö Al lijkt deze groep in de winter op het groene tapijt ingeslapen, daar buiten gaat het juist beter en ook het Veteranenbestuur beraadt zich weer op de komende lente. Nadat wij in 1952 het laatst gastheer waren van het Veteranen-tournooi, dat al 10 jaar plaatsvindt tussen Middelburg, H.B.S. Den Haag, V.O.C. Rotterdam, Kam pong Utrecht en U.D. Deventer en onszelf, zijn wij nu weer aan de beurt en dat brengt grote plichten met zich mede om een goed gastheer te zijn. Als data voor dit tournooi op onze velden zijn vastgesteld zaterdag 10 en zondag 11 mei, waarmede vast een ieder, die dit aangaat, wordt ver zocht rekening te willen houden. Na dere mededelingen volgen in februari of maart. HET VETERANENBESTUUR. Ja, Mijne Heren, toenemende span ning op alle fronten en wel 1°. het aantal beschikbare spelers voor onze ee.rste 4 K.N.V.B. elf tallen neemt toe en dat betekent, dat een ieder, die een zo hoog mogelijke plaats in de elftallen wil innemen, zich een beetje meer zal moeten inspannen, niet alleen gedurende de wedstrijden, doch ook voor de training. Het spor tieve resultaat is er des te eer voller om. Laat ook een ieder er van overtuigd zijn, dat de samen stelling zo objectief mogelijk ge beurt en de positie van de be treffende elftallen nauwkeurig in het oog wordt gehouden. En wie toch klachten heeft, ga naar zijn aanvoerder, leider of E.C. 2°. De spanning bij het tweede neemt toe, want N.F.C. 2 en J.O.S. 2 zijn allesbehalve uitgeschakeld voor de eerste plaats, integendeel, kijk maar naar de standjes. Men kan daaruit concluderen, dat de spanning naar zijn toppunt gaat. Met goede wil, goede vriend schap, een dosis extra energie naast de technische capaciteiten, die m.i. voor deze afdeling ruim schoots bij ons tweede aanwezig zijn, dan zal het zeker wel luk ken. De gehele club rekent hier op. 3°. Nog meer spanning, want er be staat een mededeling van ons Be stuur, dat het Seniores-elftal, dat met het hoogste gemiddelde ein digt een extra prijs krijgt en nu wil het toeval, dat momenteel de ze extra-strijd tussen 2e elftal en Zaterdagmiddag-elftal op zijn hoogtepunt is gekomen, althans dit punt nadert. Men moge dan ook nog weten, dat er een morele weddenschap bestaat tussen Cor Kerker, Chiel van Driel en volge lingen, enerzijds en Rein Akker man en medespelers plus leider anderzijds, wie het beste eindigt. Beide elftallen verzamelden op 18 en 19 januari weer 2 punten. Hoe die weddenschap t.z.t. door de ver liezende partij zal worden inge lost, ligt in de schoot der toe komst verborgen. v. N. Deze prijs, die jaarlijks wordt toe gekend, aan die A.F.C.-er, die zich in het afgelopen jaar of in een reeks van voorgaande jaren buitengewoon ver dienstelijk heeft gemaakt, werd dit jaar toegekend aan Cor Kerker, secre taris der E.C. Tijdens het jaardiner, op 18 januari j.l., overhandigde voorzitter Kappel- hoff de oorkonde en het geschenk. Cor, nogmaals gelukgewenst. J. T. S. Promotie. In een club als de onze zou men voor het vermelden der promoties, overgangen en diploma's der diverse leden in sommige maanden halve Schakels nodig hebben. Vermelding is dus niet mogelijk. Er zijn echter uit zonderingen. Het is dan ook met veel plezier, dat we kunnen berichten, dat Frits van der Hurk is gepromoveerd tot Mees ter in de Rechten. Het zou prettig zijn als Frits weer de lust en de tijd zou kunnen vinden om onze voetballende gelederen te ver sterken. Wij weten nog uit eigen er varing, dat dit inderdaad een verster king kan zijn. Frits, proficiat. Jeugdtraining. Met genoegen vernamen wij, dat Henne Boskamp en Rolf Leeser de jeugdtraining van de met vacantie gaande Heren Ben Bonkink en Ties Gerrits zullen overnemen. Ander Shirt. Paul Meijer (1 januari) en Henne Boskamp (8 januari) werden gekozen in een Westelijk amateurselftal. Paul speelde niet; de wedstrijd werd afge last. Henne speelde wel en redelijk. Een eer, dat de ogen der keuze heren op onze jongens rusten. Van verre. Robby Meijer zond ons ter gelegen heid van de jaarwisseling het volgen de telegram uit Kaapstad: „Wishing all my friends a prosperous New Year and every success for the season." Bedankt Rob en ook jou wordt door alle A.F.C.-ers veel voorspoed toege wenst. Aangetrouwde. Lotte Nesenberend werd deze maand, om een tamelijk ernstige reden opgenomen in één der Amsterdamse ziekenhuizen. Naar omstandigheden maakt ze het goed. Lotte, van harte beterschap en tot spoedig ziens. Haar Zoon. Björn Nesenberend wist op 20 janu ari j.l. zijn mede-finalist Wijnie Buc- kert te verslaan in het jeugd-tafel- tennis-tournooi. Jeugd-voorzitter Henk van Teunen- broek stelde de finalisten een fraai prijsje ter hand en wekte hen op ook op het groene veld tot de kampioenen te gaan behoren. Zandvoorts Nieuws. Olga en Luuk Nijdam werden ver blijd met de geboorte van een tweede zoon, Robert Willem. Jongens, van harte gefeliciteerd door de A.F.C.-ers. Deze wens is niet geheel van eigenbelang ontbloot, want wie weet hoe A.F.C. over een jaar of twintig om een goed backstel zit te springen. George Wijnand. George, die al weer zover is opge knapt, dat hij zijn Ria orders kan ge ven, heeft haar prompt een brief aan het Bestuur laten schrijven. Ria dankt daarin voor het hartelijke medeleven en brengt zijn groeten over. Vandaag of morgen zal George het ziekenhuis mogen verlaten, maar het zal toch nog wel even duren voor hij ons allen weer de hand kan schudden. George, intussen sterkte gewenst. Jeugdcommissie. Marcel de Granje, belangrijke me dewerker in deze commissie, moest onlangs even verstek laten gaan. Een medische ingreep deed hem voor een poosje zijn bivak in het ziekenhuis opslaan. Hij heeft de narigheid ook al weer achter de rug en wij hebben hem al weer in ons midden gezien. Feest. Cees de Lange en zijn gezelschap, waarvan o.a. deel uitmaken Johnny Kraaijkamp, Rijk de Gooyer en het Cocktailtrio (met de baardige zanger Tonny More) zullen op 1 maart a.s. voor ons optreden. Houdt deze avond vrij, want het Wordt gezellig in het Minerva-pavil- joen. Kaarten verkrijgbaar bij Otto v. d. Heul, Gerrit v. d. Veenstraat 118, Telefoon 714194. 15

Schakels (clubbladen) | 1958 | | pagina 15