BRuqman Mixed Pickles S. JBaarda Si igarenmagasijn Amstelveenseweg 294 Telefoon 727842 ADM I N ISTRATI ES poelt allen mee, het is voor a.f.c. (vervolg) - hebben het daarom óók niet gedaan. Zij deden het onbewust uit „Qeltungstrieb", uit er-eens-even-willen- uit-zijn. Dat is helemaal niet verwerpelijk of slecht. Als we maar eerlijk kunnen zien, dat dei sportwereld geestelijk evenwicht heeft kunnen brengen voor vele mannen, die anders geen kans zouden hebben gehad zich „af te reageren". En dat we maar niet te veel moeten praten over offers. Blij. En waarmede was Gerard Hauber nu het meest gelukkig, die onvergetelijke afscheidsavond in Americain Ik denk wel, dat Gerard Hauber buitengewoon ingenomen was met de zeer grote belangstelling van de zijde van A.F.C. Gerard Hauber is enige jaren voorzitter van A.F.C. geweest en het moeten niet zijn gelukkigste bestuursjaren zijn geweest Een club als A.F.C. is ontzaglijk moeilijk te leiden en wie niet van jongs af in een dergelijke club heeft meegelopen ziet van de buitenkant alleen het aantrekkelijke en het gezellige van dergelijke clubs, maar weet niets van de eigengereidheid, het geroddel en de kliekjesgeest in dit soort ver enigingen. Gerard Hauber werd in een zeer moeilijke periode voorzitter en heeft het ook vaak moeilijk gehad. Maar de waardering voor hetgeen Gerard heeft gedaan was toch zo groot, dat vrijwel het gehele bestuur, aanvoerder Bouwens met enige spelers, verschillende ere-leden, leden van verdienste en andere voor aanstaande A.F.C.-ers het een voorrecht vonden die avond aanwezig te zijn en hun oud-voorzitter te laten merken welk een grote plaats hij in hun hart inneemt. Tenslotte nog dit: Marius Koolhaas, de ijverige voorzitter van het huldigingscomité heeft mij toevertrouwd, dat hij zelden in zijn leven zo gelachen heeft als de dag, dat hij met Miep Hauber in de stad cadeaux ging uitzoeken. En wie de geestige Miep Hauber kent, kan zich wel enigszins voorstellen, hoe het gesprek tussen Miep en Marius verlopen moet zijn Kentering. Er schijnt een kentering te komen ten gunste van de amateurclubs. Zoals te verwachten was, werd de semi-prof-soep niet zo heet op tafel gebracht als ze werd gekookt. Dat tachtig Nederlandse verenigin gen werkelijk semi prof zouden kunnen zijn was van begin af een belachelijke gedachte. Stel U voor, dat er in dit kleine landje 900 jongelui gevonden zouden kunnen worden, wier geschop tegen een bal een finan ciële erkenning zou moeten vinden. Het is gewoon om je te begillen! Het eind van het liedje zal dan ook wel zijn, dat er een kleine selecte groep overblijft, die men dan ook maar zo spoedig mogelijk volledig prof moet maken. Er is erg gesputterd tegen het interview van Kees Rijvers, maar in wezen had Kees Rijvers gelijk: wie overdag zich wil wijden aan een maatschappelijke functie en daarin vooruit wil komen, kan niet drie avonden per week een zware training volgen en de weekends onmogelijk lange reizen moeten maken om zware wedstrijden te maken. Daar lijdt natuurlijk de baan onder en daar lijdt natuurlijk de voetballerij onder. Het is dus te hopen, dat de onhandig voorbereide en onhandig uitgevoerde revolutie in de K.N.V.B. ons tenslotte zal brengen een twaalf of vijftien clubs waarvan de eerste elftallen volledig prof zijn en die ons dan het genot kunnen schenken van voetbal, dat in de perfectie wordt gespeeld. Prof-voetbal kan prachtig zijn: nooit zal ik vergeten de wedstrijd EngelandHongarije in Londen; als executanten tot een dergelijk niveau kunnen stijgen als bij EngelandHongarije werd gedemonstreerd, wat is het spel dan mooi, wat is het dan de moeite waard om het in de perfectie te spelen en wat is het dan de moeite waard om deze exe cutanten uitstekend te betalen, zoals men tenslotte in elk beroep de uitblinkers uitstekend betaalt. Maar het water-en-melk semi professionalisme in de vaderlandse voetballerij mag hiermede niet worden vergeleken. Men heeft daar de illusie gehad, dat, omdat men de spelers ging betalen, de voetballerij beter zou worden. Maar deze redenering gaat allerminst op en bij het publiek en een gedeelte van de pers begint het gezonde verstand terug te keren. De waardering voor het frisse sportblije amateurvoetbal begint dan ook weer toe te nemen. Het wil toch wel iets zeggen, dat de amateurclub Quick Nijmegen, die momenteel een uitzonderlijk goed eerste elftal in het veld schijnt te brengen, een paar weken geleden bij een thuiswed strijd 3.000 bezoekers registreerde en stadgenoot semi prof N.E.C. 900. Dat op die manier heel wat semi prof clubs in moeilijkheden komen, behoeft geen betoog. Hebt U gelezen van Longa? Die is nu zo ver, dat ze bij een nederlaag de spelers geen cent betalen en bij een overwinning een tientje. Ik wil niet hatelijk worden, maar in de amateurtijd waren de meeste eerste elftalspelers in het zuiden er beter aan toe J. W. MARATHONWEG 64 AMSTERDAM-Z. TEL. 71 3308 14

Schakels (clubbladen) | 1958 | | pagina 14