3 De Zattten Indrukken bij het tweede De Veteranen BequnstiQinQ m onze aöveRteeRöeRS, houöt öe ;hakel in stanö Een slechte maand ligt achter ons. Eén gespeelde wedstrijd, die met 42 verloren ging. S.D.W. 2 stond reeds na 10 mi nuten met 10 voor door een fout je in onze achterhoede. Hoewel we in de rust nog met 21 leidden door doelpunten van Agsteribbe en Ohm verloren we deze wedstrijd met 42 omdat onze achterhoede enige fou ten maakte. Van onze friendly game tegen de Zatten, die heus zo zat niet zijn als hun naam doet vermoeden, zal ik U één en ander vertellen. Dat wij zouden winnen stond uiteraard vast daarvoor kenden wij de mentaliteit van onze Zaterdag middag spelers te goed. Dat het slechts 20 zou worden had de trouwste zatte supporter niet dur ven hopen, ook Puskas Hannema niet. Van onze doelpunten stond Van Driel perplex; er werd n.l. twee maal van ca. 1 m. afstand enorm hard ingekogeld, Sinot en de Cap tain waren hieraan schuldig. Respect dwong het voetbal van de backs Kerker en Steensma af, ter wijl Van Driel best bij ons kan ko men keepen. Eén vraag nog: wie was dat gemeen spelende dikke kereltje in die zatte voorhoede? Die kunnen wij n.l. ook gebruiken als stormram. Dit was het dan. Tot volgend jaar. D. OHM. De Zatten hebben niet gevoet bald, maar wel gegeten. Op een Zaterdag hebben we ons met onze dames op het clubhuis verzameld. Na een gezellige borrel zijn we naar ons home voor die avond vertrokken en daar is in ge paste stijl feestgevierd. Onze trouwste supporter, de Heer Jungerius heeft met zijn echtgenote de avond meegemaakt en kan weer wat gemakkelijker zijn tochten naar onze, meestal enigszins veraf gele gen strijdtonelen ondernémen. Van het Bestuur was officieel niemand aanwezig, maar twee spio niers hadden zich ingedrongen. Zij hebben kunnen constateren, dat de Zatten (geestelijk) in een bijzonder goede conditie zijn. In hun rapport aan h§t hoogste A.F.C.-college zal zeker staan vermeld, dat het ernstig rekening moet houden met een kampioenschap van dit elftal. Op welke wijze meergenoemd college dit wil doen? Tja. O ja, we hebben nog tegen het derde (enigs verzwakt) gevoetbald en verloren. De cijfers zijn voor een zichzelf respecterend K.N.V.B.-elf tal veel te laag (20). En als U dan nog zou weten hoe deze doelpunten tot stand zijn gekomen. Maar ik weet het zelf niet meer. Duco schrijft wel, dat het harde lellen waren, maar ik geloof, dat het van die halve missertjes zijn geweest. Enfin, wij sluiten ons bij de goe de stemming in de club aan en gaan vast wat juichen. JAN TJALLING. EHders schrijft de aanvoerder van het tweede, Rein Akkerman, wel het een en ander (een goed aan voerder heeft altijd iets over zijn elftal te zeggen), vandaar dat ik mij beperk tot een paar losse op merkingen. Laat ik dan beginnen met te ver klaren, dat het een hard gelag was Pim Bakker en Paul Meyer weer aan het eerste te verliezen (zeer juist overigens) en Gerrit ter Horst naar Nieuw-Zeeland te zien ver trekken. Maar een pluspunt is zeer zeker, dat onze ex-spil van het eer ste, Wessel van der Wiel, zich (tot mijn grote verrassing) heeft ont popt als een zeer bruikbare mid denvoor in het tweede, een man die weet wat hij wil en behagen schept in het maken van goals, zonder te egoïstisch te zijn. Wij zijn op het goede pad, nl. No. 1 op de ranglijst met ons lot volkomen in eigen hand. H.H. Spe lers van het tweede: de eretaak voor jullie moet zijn de le plaats te behouden en te promoveren (als dank en herinnering t.z.t. misschien een feest (je) in de stijl zoals in mijn tijd een 2e elftal kampioen werd!) Eigenlijk ben ik over de voor hoede best tevreden en ook over de halflinie, maar achter dient het nog beter te kloppen; daar schuilen momenteel onze grootste risico's, met alle waardering voor de ener gie en ambitie van de betreffende spelers. En als ik het nu toch over de opstellingen heb, mag ik er dan op wijzen dat op 1 januari a.s. drie zeer bruikbare spelers ter beschik king komen (misschien vier) voor onze hogere elftallen en dus de onderlinge concurrentie hevig zal toenemen. Mag ik reeds nu een be roep doen op alle spelers van 1 tot en met 4. Toon, dat jullie wilt mede werken aan het grote doel om alle K.N.V.B.-elftallen weer eervolle plaatsen te doen innemen, ook die genen, die een elftal lager worden geplaatst. Dat is ons eens gelukt en dat moet nu ook ons streven zijn. Losse indrukken: 1°. heb ik mij er bijzonder in ver heugd dat Rolf Leeser weer een actieve rol in ons tweede ver vult; een tikje minder schou derbewegingen, een tikje min- der het spel tot jezelf trekken en A.F.C. en jij zullen nog veel vreugde ondervinden; 2°. de zeer vlotte en juiste wijze waarop Duco Ohm „grensrech- terde" bij het tweede tegen K.B.V. 2, gaf het doorslagge vende bewijs dat een grens rechter, die actief en bij is, een grote rol kan spelen en dat zijn functie niet gering te schatten is. Een ieder die „vlagt" bij één onzer elftallen, kan het zich voor gezegd houden; 3°. ondergetekende „vlagde" gedu rende de tweede helft tegen Allen Weerbaar 2, doch blijk baar minder succesvol, want een reprimande van de scheids rechter was zijn loon; 4°. hartelijk dank aan Joop Zim- mermann (tegenwoordig is onze ex-keeper van het eerste elftal woonachtig in Bussum en keept in A.W. 1, waarin ook de zoon van Sijmen Wit speelt. Joop is aanvoerder en voert mentale methodes in, a la A.F.C.) voor zijn attentie om A.F.C. op een administratieve fout te wijzen; dat scheelde het tweede twee extra-verliespunten 5°. last but not least een verheu gend verschijnsel: toenemende belangstelling voor ons tweede van Bestuur, leden ende dames. Als alles goed gaat mogen wij dat aan het einde van het seizoen niet vergeten. v. N. 1~|E veteranen moeten het voortaan doen zonder de twee mentors en nestors Jaap van Nek en Arie Waayer en derhalve de Schakel ook nog zonder haar trouwe veteranen- scribent „Arend", mij meer aan het hart gebakken als mein guter Freund Heinrich. Uiteraard zijn de veteranen wel meer trouwe steunpilaren kwijt ge raakt en hebben zij dat overleefd, hetgeen echter, als beschikt kan worden over een levenskunstenaar als Arie en een motorisch iemand als Jaap, een klein kunstje geacht mag worden. De Grote Kunst ligt in het op kweken van dergelijke typen. Door naarstig opvoeden, op tijd ongepaste en zelfs gepaste critiek, door een bemoedigend duwtje naar boven of een dreun op het hoofd hebben wij, veteranen, Arie en Jaap in het veteranenbestel weten te maken tot de unieke figuren, die zij tenslotte waren in het grote we mogen wel zeggen landelijke verband van veteranen. Dat wij daartoe in staat zijn geweest geeft ons de moed een dergelijke taak 3

Schakels (clubbladen) | 1957 | | pagina 3