On dit et datjes Onze kinderen Le Voisson Kouge Paviljoen .DIEPZEE"-BAR A Bequnstiqinq van onze aöveRteéRöeRS, houöt öe schakel in stanö C.O.V.S. 25 jaar. /~|p Zaterdag 27 April vierde de bovengenoemde organisatie van voetbalscheidsrechters haar vijf en twintig jarig bestaan. Vanzelfspre kend gaf de oudste Amsterdamse voetbalvereniging acte de présence. En dat gaarne omdat de verhouding tussen A.F.C. en de scheidsrechters bijzonder goed is. Het zou kunnen zijn, dat de echt genoten der scheidsrechters wel eens klachten hebben. Van hieruit zij ter geruststelling medegedeeld, dat bij A.F.C. de wedstrijd nu eenmaal niet altijd te kwart voor vier eindigt. Scheidsrechters, nog vele jaren. St. Brieuc. Daar hadden we warempel zo maar internationaal voetbal op ons terrein. Ons eerste elftal speelde tegen Saint Brieuc, een club uitko mende in de ere-divisie der Franse amateurs, zeer verdienstelijk, met een 22 gelijkspel als resultaat. De Briociens konden niet alleen redelijk goed en vooral snel voetbal len, maar tijdens het nakaarten bleek, dat een drietal gasten goed (konden zingen. Bekende en onbe kende liedjes werden ten gehore ge bracht en vooral het verspaanste lied over de familie uit Burgos werd zeer gewaardeerd. De A.F.C.-ers konden hiertegen over minder stellen, dan op het groene veld. Ook Letje moest zich zelfs na een uitnodigend spreekkoor der Fransen, bepalen tot een duide lijk „rien du tout". Nico Holtzappel beantwoordde uit naam van A.F.C. de rede van de voorzitter der gasten. Intussen bleek, dat er een kleine kans bestaat om bijvoorbeeld volgend jaar in Mei een tegenbezoek te bren gen, maar daarover meer bij het be gin van het aanstaande seizoen. Anoniem. Tijdens de weken, welke vooraf gingen aan de wedstijden tegen O.V.V.O., H.F.C. en J.S.V. werd (trainer Disselkoen een paar maal per brief goede raad verstrekt. Dit is goed en Dick weet van deze raad een gepast gebruik te maken. Maar waarom werden deze brieven niet ondertekend Het is toch, althans naar onze smaak, veel beter om aan te geven van welke zijde het medeleven komt. Dit zal de argumenten zelfs vaak meer kracht bijzetten. A.R.O.L. 1957. De uitnodiging tot het deelnemen aan het 35ste A.R.O.L.-tournooi werd door alle deelnemers van vorig jaar aanvaard. Op Zondag 25 Augustus zullen we dus de elftallen van Robur et Velocitas (winnares 1957), H.B.S., Zeeburgia, Frisia, Quick (Den Haag), D.W.V., H.F.C. en A.F.C. zien aan treden. J. F. S, Het voetbalseizoen, dit jaar weer tamelijk uitgegroeid door de slechte weersomstandigheden is weer zo zoetjesaan verleden en de zomer sporten komen aan bod. De honkballende dochter A.B.C. is reeds begonnen en zowaar, althans voor zover het het eerste negental betreft met redelijk succes. De eerste wedstrijd tegen O.V.V.O. werd ge wonnen maar de tweede tegen Scho ten ging verloren. Ook in deze laatste wedstrijd zat meer, doch de jongens konden niet profiteren van een zekere verwarring in de gelederen der tegenpartij. Het is vooral dit seizoen zaak om op de tellen te passen, want met in gang van het seizoen 1958 vindt een nogal ingrijpende wijziging in de competitie-indeling plaats. Er zal dan ingesteld worden een hoofdklasse, bestaande uit acht ver enigingen. Aan het einde van dit seizoen zullen de nummere één tot en met vier overgaan naar de hoofd klasse. De nummers vijf tot en met zeven en de kampioenen van de overgangsklasse worden ingedeeld in de eerste klasse en de nummers acht van de eerste klassen en de nummers twee tot en met zeven van de over gangsklasse vormen de nieuwe over gangsklassen. Er is dus èn voor het eerste è-n voor het tweede negental werk aan de winkel. Cricket. Intussen zijn de seizoensvoorbe reidingen in A.C.C. ook achter de rug. De algemene vergadering heeft geen ingrijpende wijzigingen ge bracht. Het moet echter spijtig ge noemd worden, dat Wim Staats de tijd niet meer kan vinden om de „Pitch", het A.C.C.-weekblad, te redigeren met alles wat daaraan vastzit. De redactie wordt nu waar genomen door Lou Woudstra en Harry Prent. Wij mochten onlangs gewag ma ken van het feit, dat Dick de Baare voor zijn bijzondere verdiensten in A.C.C.-verband de „Jan Prent-prijs" werd toegekend. Wederom wensen wij Dick geluk. Tijdens de onlangs ge houden N.C.B.-vergadering werd hij benoemd tot bestuurslid van de Nederlandse Cricketbond. Wat de toekomst voor A.C.C. in het vat heeft, vermag niemand nu reeds aan te geven. Dat het een zwaar seizoen zal worden staat vast, gezien o.a. de versterkingen, welke enkele concurrerende elftallen hebben ondergaan. Vooral de beide elftallen van de „Grote Haagse" zouden zeer sterk moeten zijn. Hoe het zij, men spele het spel zoals het gespeeld moet worden, dan gaan de cricketers een zeer plezie rige zomer tegemoet. Zij zelf, wij bedoelen dan in het bijzonder de deelnemers aan de tour naar Engeland, stellen zich er veel van voor. Dit bewijst het telegram, dat naar Eastcote werd gezonden n.a.v. het bericht, dat het buffet al daar vergroot is: „our sincere con gratulations with bar-extension. Looking forward seeing it before long." J. T. S. 9

Schakels (clubbladen) | 1957 | | pagina 9