Mixed Pickles Autoverhuur en Rijschool ^0 Qlobs1' Gedurende de wintermaanden 20% korting over het vaste huurbedrag. VerzekeringAll Risk Per weekdag Zon- of feestdag 1 week 14 dagen poelt allen mee, het is vooc a.p.c. (vervolg) De oudjes. Als het seizoen ten einde gaat, dan bestuderen wij altijd de competitiestanden in de Sportkroniek. In die simpele cijfers ligt de wereld van vreugde en leed verborgen, die de voetballerij haar adepten over een heel jaar bereid heeft. Alle pech, alle mazzel, alle mistrappen, alle kansen voor open goal, alle scheidsrechtelijke vergissingen het ligt dan tenslotte voor U in een paar getallen: gespeeld zoveel, gewonnen zoveel, gelijk zoveel verloren zoveel, aantal winstpunten zoveel. Dan gaat ons hart altijd uit naar de oude pioniers van het Nederlandse voetbal, die zich trachten te handhaven in de zo zeer gewijzigde omstandigheden. Wel, de oudjes hebben het over het algemeen goed gedaan. Bijzonder verheugd zijn wij over de prestaties van Her cules, welks eerste elftal zeer hoge ogen gooit. En dat bij het 75-jarig bestaan van de aloude Utrechtse club. Precies vijf jaar geleden is Hercules namelijk op de zuurst denkbare manier uit de tweede klas geknikkerd. Aan de vooravond van de feestelijkheden bij dit jubileum moest de beslissende wedstrijd gespeeld worden en tien minuten voor tijd trapte de aanvoerder van Hercules, die tevens voorzitter was radicaal over de bal heen en daardoor kon de tegenpartij het beslissende doelpunt maken. Het zal je maar gebeuren als aanvoerder en voorzitter! De club van onze oude vriend Tinus Koeslag, de Zwolse Z.A.C. is kampioen geworden in de tweede klas en Be Quick Zutfen (Peet Schepens grijnst nog, als hij terugdenkt aan wat A.F.C. in het begin van de twintigste eeuw in Zutfen heeft uitgespookt) kon ook de kampioensvlag hijsen. In Den Haag heett D.V.V. de strijd met V.U.C. lang vol gehouden, maar moest tenslotte met de tweede plaats genoegen nemen. Prettig is ook de come back van Hilversums oudste club Victoria, die afgezakt was naar de afdeling, maar nu kampioen werd en haar rentrée maakt in de grote bond. Daarentegen waren er ook zwakke broeders bij de oudjes. Wij zelf hebben veel te lang moeten knijpen en H.B.S. wist eerst in de laatste wedstijd van de competitie het puntje te behalen, dat haar redde van van degradatie. De oude Houtrustclub m de derde klasse Wij moeten er niet aan denken. Dan zal het vooral de ouderen in de vereniging leed doen, dat onze grote tegenstander uit de eerste bloeiperiode, het Delftse Concordia, afgezakt is naar de Haagse afdeling. Gelukkig maar, dat Jan Thomee dat niet meer heeft behoeven te beleven. De rel. Ook onzerzijds enkele woorden over de rel inzake HollandBelgië. Moge wij als puur amateur beginnen met het professionalisme in bescherming te nemen? Sommige bladen hebben geschreven, dat je nu kunt zien, waartoe beroepsspel leidt. Maar als men de zaak objectief bekijkt, dan is de enige kerel m die hele onverkwikkelijke affaire de semi-prof Piet van der Kuil van Ajax. Als hij het veld wel verlaten had en Dillen had tegen het ook vermoeide Belgische elftal nu eens wel het winnende doelpunt gescoord, dan zou dat voor Piet van der Kuil een financieel niet onbelangrijk voordeel betekend hebben. Hij heeft dit bewust ge weigerd, daarmee bewijzende dat profs correcter kunnen zijn dan amateurs. Daarentegen hebben de amateurs Pellikaan en Holboom hun nek gebroken. t Hier wordt weer eens bewezen, hoe gevaarlijk het is van de voetballerij een soort afgod te maken. Alles heett men opgeofferd om tot een overwinning te komen en toen dat niet op sportieve wijze kon, probeerde men het op onsportieve wijze. En waarom? Vrees voor het eigen baantje; vrees dat bij een verliezend elftal de elftalcommissie naar huis gestuurd zou worden. Wat bleef er dan over van het plezierige leventje, dat sommige amateuristische leiders in de voetbalwereld vinden? Geen lunches meer, geen diners, geen buiten landse reizen, geen interlandplaatsen voor familieleden en vriendjes. Het hele klatergoud zou dan uit hun domme, eenzijdige leventje zijn. Een slechte beurt voor wie daarbij betrokken waren en voor wie dit met halfhartige en weinig zeggende communiqué's nog hebben trachten te verdoezelen. J. W. Verhuur en administratie: Sarphatipark 19 Amsterdam-Z. Telefoon 793491 Luxe verhuur van Volkswagen de Luxe - Opel TARIEF Volkswagen de Luxe '55 en '56 j Opel 55 en 56 Weekeinde Zaterdaa 13 uur tot vv eeKeinue Maandagmorgen uur f 10.—en f 0.06 p. km. f 13.—en f 0.07 p. km. 12.50,, „0.06,, 15.-,, „0.07,, 19.- „„0.06 22.— „„0.07 70.- 0.06 85.- 0.07 135.- „0.06,, 165.- „0.07,, Autorijschool met gediplomeerde instructeurs K. N. A. C. 8

Schakels (clubbladen) | 1957 | | pagina 8