9 Marshall Uit het veteranenkamp 33 Dames- en Herenschoenen Bequnstiqinq van onze aöveRteeRöeRS, houötöe schakel in stanö K.N.V.B.-POOL. Ook de K.N.V.B.-Pool is een bron van inkomsten voor A.F.C. Pool daarom, althans voorzover het U is toegestaan, mee. Ook hier vallen prijzen van ongeveer 30.000. Voorwaar geen kattedrek. Pool mee. Raadpleeg het wekelijkse bulletin voor de wijze waarop. Ons elftal wist het in ons gezel lige Paastournooi tot de tweede plaats te brengen, door behoorlijk partij te geven. Toch wordt er een behoorlijke voorhoede gemist, dit is erg jammer, want de verdediging met onze kra nige keeper Henk Teiwes wist aardig stand te houden. Maar wat kunnen wij er aan doen, als men jongens, die eigenlijk nog Junior zijn bij de Senioren mee laten spelen, zodat wij er de dupe van worden. Straks bij het Blauw-Wit tournooi moeten de jongens, die in de com petitie hun uiterste best hebben ge daan, het veld ruimen, en weer plaats maken voor de z.g. Senioren. Waarom moet dit nu? Wij kunnen zo'n goed elftal vormen met een paar goede voorhoede spelers, o.a. Vrees wijk. Toch heerst er in ons elftal een goede teamgeest, en onder de bijzon dere sympathieke leiding van de heer Teiwes zullen we ons uiterste best blijven doen. J. DE BOER. (Naschrift redactie: Een elftalcommissie heeft tot taak de sterkst mogelijke elftallen op te stellen met als uiteindelijk doel het bereiken van het hoogst bereikbare i.e. voor het eerste elftal de eerste klasse. Tevens zal zij gaarne de in genomen posities trachten te hand haven. Degradatie van bijvoorbeeld het vierde elftal dient derhalve zo mogelijk voorkomen.) A.F.C. ging tegen Blauw-Wit met een in de aanval waarbij tal van schoten over en naast het doel gingen en er werd een aantal corners ge nomen, doch alle zonder succes. Na ongeveer een kwartier spelen werd er een aanval opgezet en weer belandde de bal naast het doel. De back trapte de bal uit naar de linkshalf en deze schoof de bal naar de linksbinnen (dit was precies op de rand van het strafschopgebied) hij zag een gaatje en hij loste een schot, dat net onder de lat door in het doel belandde. (10.) En zo bleef het tot de rust. Na de rust ging het beter, maar na ongeveer vijf mi nuten spelen dacht men toch dat alles verloren was. Blauw-Wit nam de aftrap, er werd nog even geknoeid met het leder, en met een hard schot ging de bal toen naar voren, deze kwam bij de links buiten, die even dribbelde en een schot loste, dat net langs de paal het doel in vloog. (20.) A.F.C. nam de aftrap, de bal kwam bij Paul Koudijs die tegen de onder kant van de lat schoot, waarbij de bal in het doel viel. 21. Hierna maakte Hans Schaap met een prachtige doorloopbal er 22 van. Blauw-Wit nam de aftrap, de bal werd door mij opgevangen en door geschoten naar Roel Ridderikhof, die wat ruw werd aangevallen zodat Blauw-Wit een vrije schop tegen zich kreeg. Roel nam hem zelf en schoot r/e waren weer enftele malen in de baan, de oude jongens, maar... met slechte resultaten, want van de Ajax-oude-garde werd verloren met 61 en van de Quick (Den Haag) dito met 42. Het feit, dat niet be schikbaar waren Dick Disselkoen, Gerrie Stallmann, Adé Kleyn, Willy Neseker en deels ook niet Chris Ge luk, Ties Gerrits en Harry Scheep stra, is uit de aard der zaak hieraan niet vreemd. Deze zwakke opkomst tegen Ajax deed daar zelfs de vraag rijzen of wij wel bereid waren tegen vetera nen van een semi-prof club te spe len, doch wij moeten hier ten stellig ste betuigen, dat het gehele vetera- nen-gedoe zover afstaat van het se- mi-profwezen, dat wij gerust kun nen verklaren dat wij gaarne tegen al onze oude bevriende clubs, vetera nen-wedstrijden spelen, al zijn zij amateurs of semi-profs in de hogere regionen. Een andere kwestie is of een aantal onzer spelers niet teveel ontzag heeft voor Ajax en daarom vertek laat gaan. Een feit is, dat willen wij tegen onze rood-witte vrienden met een schijn van succes spelen, wij dan steeds onze sterkste formatie moeten brengen. Dat komt onze tegenpartij ook toe. Overigens alle eer en dank voor de als altijd prettige ontvangst in het Ajax- Stadion, waar een klein gezelschap een aantal uren alleraangenaamst doorbracht. Een prettig contact werd opgeno men met Quick (Den Haag) en een gemoedelijke wedstrijd was het ge volg. Ook hier bleek, dat wij toch wel een beetje sterker moeten op komen om goed partij te leveren. De wedstrijd werd gevolgd door een vele uren lang verblijf in ons clubhuis, waarbij tot ons aller ver rassing Quick met 'n prima pianist- de bal hoog voor, die door een mooie kopbal van Benny Slaap in het doel belandde. Het werd nog 33 omdat Blauw- Wit nog een penalty kreeg. RAYMOND VAN WAESBERGE. MEDEDELING VOOR B 3. De redactie ontving van de on langs naar Reuver (bij Venlo) ver huisde ex-captain van junioren B 3 het volgende berichtje: „Aan de jongens van B 3, Ik wil jullie nog bedanken voor dat mooie voetbalboek, dat ik van jullie gekregen heb. Ik ben er erg blij mee." Dick van der Bijl woont nu in de Parklaan 50 te Reuver. Wie schrijft hem eens? J. T. S. artist te voorschijn kwam en er een extra goede stemming in bracht, zelfs zodanig dat onze pianist-artist Cor van Peperzeel in de baan d.w.z. ook achter de piano moest om onze tegenstanders op dit gebied ook tegenstand te bieden. De feest vreugde werd nog verhoogd toen Quick's aanvoerder Lieshout 2 fles sen „heilig nat" met een pittig speechje aan ons aanbood, een geste, die bij ons amateurs wel in zeer goede aarde viel. Wij zullen Lieshout, Ernst Werner (ons oud lid en Bestuurslid) en hun trawanten gaarne een vol gend keer in het Haagje ontmoeten, waarbij wij inmiddels hopen dat Quick I de degradatie zal ontlopen uit de Amateurs le klasse. (Inmiddels gelukt. Red.). v. N. Speciaal adres voor NIC. LELOUX ZEILSTRAAT 46 TEL. 715356 SCHELDESTRAAT 8 TEL. 713870

Schakels (clubbladen) | 1957 | | pagina 5