c Van de H' 1895 1957 (Dit is de Schakel, die komt binden, (De oude club aan d' oude vrinden. Redacteur: J.Tj. Steensma, 2e v.d. Helststraat 50, Amsterdam, telefoon 718567 Administrateur: O. J. v.d. Heul, Gerrit v.d. Veenstraat 118, tel. 714194 Typografie Drukkerij Joh. Meijer Zoon. Kanaalstraat 132. Telefoon 80710, AmsterdamAV. 35e Jaargang Mei 1957 No. 10 fet voetbalsei- - zoen spoedt ten einde. Ons eerste elftal sloot de competitie af met een overwinning op Holland en wis selde daardoor nog juist van plaats met die club. Door drie overwinnin gen in successie, eindigde het eerste als nummer vier van onderen. Een erg matig seizoen, met als winst punt de goede geest, die thans in het elftal huist, die goede stemming kwam nog eens extra tot uiting in een genoeglijk samenzijn en een ge zellig etentje in huize Nesvadba na de wedstrijd tegen Holland. De laatste wedstijden van het tweede en derde zijn voor ons niet meer van veel belang, zodat -nu de spanning over het eerste geweken is alle aandacht zich concentreert op de strijd van ons vierde om aan degradatie te ontsnappen. Werden enige weken geleden hoopvplle resul taten geboekt, de laatste weken is het weer mis en moesten enkele zware nederlagen worden geïncas seerd. Er zijn in deze afdeling nog diverse degradatiecandidaten, w.o. Zeeburgia 4, D.W.V. 4, V.V.A. 4 en het spreekt vanzelf dat ook deze ver enigingen zo nodig versterkingen kunnen aanbrengen. Dat dit gebeurt ook, bewijzen de resultaten van de laatste weken. Nu is ons vierde nog enige wedstrijden achter op enkele mede-gegadigden voor de laatste plaats en ons elftal heeft de kans nog volledig in eigen hand. Kom he ren, als iedereen zorgt Zondags ge heel fit te zijn en met de vaste wil om te winnen in het veld komt, dan moet het gelukken het vierde voor de K.N.V.B. te behouden. Op alle leden, die niet zelf behoeven te spe len, doe ik een beroep om ons vierde te komen aanmoedigen in hun moei lijke strijd. De adspiranten B 3 doen een goede gooi naar het kampioenschap, doch zijn helaas gehandicapt door blessu res van enige goede spelertjes. Het is een lust deze jonge knapen bezig te zien. Gaat U eens naar ze kijken op Zondagmorgen! (zg spelen toch meestal vroeger dan het vierde). De K.C. van de K.N.V.B. Over deze kwestie is reeds zoveel té veel geschreven, dat wij er aan voorbij zouden gaan, ware het niet dat de veel omstreden invallers bepaling wederom op het tapijt komt. Waarom overigens de betrokken K.C.-leden niet terstond hebben be dankt na het bekend worden van hun onjuiste handelwijze,* is mij een raadsel. Verder ben ik het allerminst eens met de ophemeling van Van der Kuil in een deel van de op sensatie beluste pers. Dat v. d. K. weigerde zich te laten vervangen, siert hem, maar door het gebeurde aan de grote klok te hangen heeft hij de goede naam van de Nederlandse sportwereld geschaad. Hij had direct na afloop van de wedstijd de voor- izitter van de K.N.V.B. In kennis moeten stellen van het gebeurde en het aan de Heer Hopster moeten overlaten de nodige maatregelen te nemen, waarbij v. d. K. zich het recht had kunnen voorbehouden de kwestie openbaar te maken, indien die maat regelen mochten uitblijven. En nu zal er wel weer gedokterd worden aan de invallersbepalingen, zonder dat een bevredigende oplos sing wordt gevonden. M.i. zou het beter zijn om, zoals b.v. reeds bij basketball en American Football geschiedt, bij internationale ontmoetingen e.a. belangrijke wed strijden, 14 of 15 spelers aan te wij zen. Vervanging van geblesseerden of van spelers, die niet voldoen mag dan vrij geschieden, b.v. tot een kwartier of een halfuur voor het einde. Voor de keeper zou kunnen wor den bepaald, dat hrj gedurende de gehele wedstrijd vervangen mag worden. Tenslotte gaat het bij landenwed- strijden niet om een bepaald elftal, maar om de elf beste spelers, die een land binnen de lijnen kan brengen. En dan mag ook wel eens rekening worden gehouden met het publiek, dat steeds hogere toegangsprijzen moet neertellen voor dikwijls matig spel, maar dat dan toch ook wel mag verlangen dat het beste elftal èn een compleet elftal op het groene veld verschijnt. HENK KAPPELHOFF.

Schakels (clubbladen) | 1957 | | pagina 1