S. 13aarda Valreep Voorzitter IC N.V/.B. Spelpeilverbetering fld Jdstra Drukkerij Joh. Meijer Zoon ACCOUNTANCY poelt allen mee, het is voor a.f.c. Nog even in een enkel woord het laatste nieuws. Het „eerste" elftal won in een vriendschappelijke wed strijd met 51 van Hercules. Het optreden van enige spelers van het tweede gaf hoop voör de toekomst. Het derde elftal bood V.V.A. 3 de helpende hand door bij uitoefenen van de sportieve plicht Rapiditas 2 een gelijk spel af te dwingen en net vierde won met 41 van E.V.C. 2. De stand van dit elftal is nu: Zeeburgia 4 13 uit 19 A.F.C. 4 12 uit 18 V.V.A. 4 12 uit 19 J. T. S. In „Sportief" van 9 Mei heeft Meerum Terwogt in zijn rubriek ge reageerd op hetgeen Jo Wijnand in de vorige Schakel schreef ten aan zien van de wenselijkheid als opvol ger van Hans Hopster een voorzitter van de K.N.V.B. te benoemen voor wie dit een „full time job" zou moe ten zijn. Hij schrijft hierin o.m.: „Inderdaad: daar moet het heen in de toekomst. En niet alleen de bondspresident, maar de bestuurde- ren, althans enigen van hen moeten bezoldigd worden, wat dan natuurlijk inhoudt, dat het geen nulliteiten zijn, maar geschoolde krachten. Wie nog verder kijkt gelijk Ir. Neuerburg, toen nog voorzitter van H.V.V. in een interview in Elsevier verklaarde komt tot de betaling van clubbe stuurderen ook. Daar zal het heen moeten. Daar helpt geen lieve moe deren aan. De K.N.V.B. heeft met de ommezwaai A gezegd; hij zal ook de rest van het alfabet moeten af werken. Het semi-profspel zal, na een knoeiperiode, tot volledig prof- spel worden, zodat geen sigaren winkels, proeflokalen (met of zonder vergunning), eetserviezen en slaap kamerameublementen meer nodig zijn." Aanhakende op de door Rolf Leeser in zijn artikel gedane suggesties is het wellicht van belang deze affaire even in de algemene belangstelling aan te bevelen. De verbetering van het spelpeil ligt, inderdaad met enige inspanning, binnen het bereik van de amateur clubs. Men zou in theorie zelfs staande kunnen houden, dat de ama teurs dit doel gemakkelijker kunnen bereiken dan de semi-profs. De financiële consequenties voor een degraderende amateursvereniging zijn niet zo groot, dat de spelers hun toevlucht moeten zoeken in afbraak voetbal. Opbouwend voetbal kan overal en altijd gespeeld worden en zal het op den duur ook altijd moeten winnen Wat A.F.C. betreft zij opgemerkt, dat de goede voorbereiding het moet doen. De eerste klap is een daalder waard. Aanhakend op „wat werd gehoopt of gevreesd Het „Alles of niets voor Aafcee" is geweest, 't Werd ALLES nou, alles? We benne weer binne! We mogen in 't oude milieu herbeginnen. Dit was een conditio Sine qua non. Wegzakken naar lager eenvoudig niet kon. Gewoon een gevecht om het naakte bestaan. En nu? BOVENAAN (alfabetisch) we staan! Ach ware het zo dat we durfden te schrijven: 't Zal komend seizoen ook IN FEITE zo blijven. Edoch, laat ons toch maar eens filosoferen: Waarom zou Aafcee niet een keer promoveren? De Grote Verhuizing spatieert dit verlangen. U hebt toch de sportcir- culaire ontvangen? Dus ingevuld ook en schielijk verzonden! Is immers het heil van de club aan verbonden. Een club zo heel anders dan andere clubs. Ze hebben er maling soms aan heel de bubs. Waar kunnen ze elders zo kostelijk vitten? En zijn ze niet groots! In de NOOD!! als de BRITTEN. Die F en die C (heus: nomen est omen) zijn vast niet voor niets in de clubnaam gekomen. H'owever, to do or to die geldtin nood. In tijden van pais vecht geen Rooinek zich dood. Doch Rooibaaitjes weet: Ook voetbal is STRIJD! En al hebt ge dan ook nu nog even de tijd, toch vragen we thans reeds: Wat gaat ge straks doen? HOE gaat ge het doen in het komendseizoen? Een club die met cricket zo heel veel bereikt, die honkballend nimmer voor tegenstand wijkt, hoort j uist in het spel waar 't nog steeds van moet komen, naar 'n hoogte te stijgen waar we nu nog van dromen B. S. LE MARCHé. Koninginnedag 1957 Kanaalstraat 132, Amsterdam-W. Teleioon 807 1 0 Uw adres voor beter drukwerk MARATHONWEG 64 AMSTERDAM-Z. TEL. 713308 10

Schakels (clubbladen) | 1957 | | pagina 10