Renault amax WL de Qvaafi Hoekschop in de rimboe Dank Collecte wild en gevogelte Hongaarse vluchtelingen Voor een naar Amsteldijk 52 pemult B öeAlec A.3 ko-pjtn. feestdagen bij poelt allen mee, het is voor a.f.c. HET veld van Konongo was niet groot. Toch waren de voetbal- minnende inwoners van het dorpje er blij mee. Wekenlang hadden ze gezamenlijk de hoge alang-alang opgeruimd en tenslotte was er een redelijk voetbalveld ontstaan, aan een lengtezijde begrensd door de iets ho ger gelegen weg en aan de drie ove rige zijden door de dichte rimboe. Vanaf de weg, welke voor deze ge legenheid als tribune dienst deed, volgden de Konongolezen met span ning de verrichtingen van hun dorps genoten in de openingswedstrijd tegen Abuakwa. Ze deden het niet slecht, de jon gens van Konongo, en de stand was 22 met nog tien minuten te spelen. Vooral hun rechtsbuiten, Ofie Do- doo, bleek een voortdurend gevaar voor de Abuakwa verdediging; met snelle rennen bracht hij telkens de bal naar voren. Maar het gevaarlijkst waren wel de corners van Ofie. Voor rust had hij er een vijftal mogen ne men. Genoten hadden ze, de talrijke toeschouwers. Ofie, hun Ofie, had de bal zorgvuldig op de bodem neerge vleid, vervolgens een wig in het pu bliek gedreven en was tenslotte met een aanloop van twintig meter van de andere kant van de weg komen stormen om de bal keihard in de doel- mond van Abuakwa te jagen. Twee doelpunten had dit opgeleverd en het mocht een wonder heten, dat dit slechts bij twee gebleven was. Zo goed waren de corners van Ofie. Het was dus te begrijpen, dat men diep betreurde, dat Ofie na de rust nog geen hoekschop had kunnen ne men; maar het kon nog, de wedstrijd was nog niet beëindigd. De hoek schop kwam. Een der Abuakwa backs loste een moeilijke situatie op door de bal over de doellijn te trappen. Héél Konongo verkeerde in juich stemming. Eindelijk dan een corner voor Ofie. Dé corner! Zoals gewoonlijk nam Ofie ruim de tijd om de bal in droompositie te plaatsen. De spanning steeg. En toen hij in de rimboe verdween om zijn welbekende aanloop te nemen was het gejuich mijlen in de omtrek te horen. Na enige minuten namen de toejuichingen langzaam af; ten slotte hing er een doodse stilte over het terrein. Nu moest Ofie toch ko men. Maar Ofie kwam niet meer. Toen men ging kijken, ving men nog juist een glimp op van een grote konings tijger, die zich bliksemsnel met z'n prooi uit de voeten maakte Er zit een aardige moraal in dit overigens nogal trieste verhaal: Cor ners zijn altijd gevaarlijk! AD. NU wij enige weken getrouwd zijn en wij de degelijkheid van de ontvangen geschenken in de praktijk hebben kunnen toetsen, danken wij de vele A.F.C.'ers, die deze dag voor ons tot een onvergetelijke hebben ge maakt. De vriendschap en belang stelling welke wij op het Stadhuis en tijdens de receptie hebben mogen on dervinden, hebben ons gesterkt in ons vertrouwen, dat de huwelijkse staat wel te dragen moet zijn, zeker m'et zoveel steun van voetbalvrien den en vriendinnen. Speciale dank aan de spelers van Junioren B1. Wij verzekeren jullie, dat niet alleen de koekebakker, doch ook wij de kwaliteit van de taart uit stekend vonden. KINNIE EN HENK VAN TEUNENBROEK. De tijdens de wedstrijd A.F.C.— Holland, ten bate van de Hongaarse vluchtelingen gehouden collecte heeft de som van 756.opgebracht. Gezien het aantal bezoekers, dat onze wedstrijden pleegt te bezoeken, moet dit bedrag een gemiddelde be tekenen van ruim twee gulden per persoon. Dank en hulde aan A.F.C.'ers en bezoekers. Tel. 791523 niet alleen voor de kienavond, maar ook voor de a s. hun Minervalaan 1 5, tel. 790405 Het adres, waar het altijd prima is. 8

Schakels (clubbladen) | 1956 | | pagina 8