Cltta Af ieuivenhuizen De Jeugd 13 3 Bequnstiqinq van onze aöveRteeRÖeRS, houöt öe schakel in stanö AFGEKEURDE velden, het te rugtrekken van Sloterdijk uit de competitie en niet spelen, omdat men vrij was, hebben tot gevolg ge had, dat Junioren Al tot een geredu ceerd programma van één competi tie- en één vriendschappelijke wed strijd kwam. In de competitiewed strijd tegen Zeeburgia werd in een snelle en goed gespeelde wedstrijd, van het iets doortastender Zeeburgia met slechts 32 verloren. In de vriendschappelijke wedstrijd tegen de Spartaan, werd met enige invallers een verdienstelijke 31 overwinning behaald. Junioren A 2 heeft in de afgelopen weken de reeks nederlagen niet kun nen stuiten. In twee wedstrijden, n.l. die tegen Schellingwoude en R.C.A., werden evenveel nederlagen geleden, respectievelijk met 60, en 72. In de wedstrijd tegen R.C.A. wist men het aanvankelijk bij te benen, maar in de tweede helft kwam het over wicht van R.C.A. tot uitdrukking in verscheidene doelpunten. Onze te gendoelpunten werden beide verkre gen door goed doorzetten. Om tot betere resultaten te komen, moeten enige jongens van dit elftal, die lichamelijk heus niet onderdoen voor die der tegenpartij, meer doorzet tingsvermogen aan de dag leggen. Indien je gepasseerd bent niet blij ven kijken hoe je tegenstander de bal zal spelen, maar je onmiddellijk her stellen. Als men in de volgende wed strijden met nog meer enthousiasme gaat spelen en de tegenstander geen vrij spel gunt, dan moet het toch eens lukken. Zullen we het eens proberen In de twee wedstrijden die Junio ren B 1 gespeeld heeft, werd van Vo- lewijckers verloren en tegen D.W.V. gelijk gespeeld. Het ene puntje, be haald op D.W.V. werd als het ware 0j.it het vuur gesleept. Dit was goed werk jongens. Jun. B 2 speelde drie wedstrijden maar wist geen punten te verove ren. Ook ditmaal kunnen we van B 3 prima resultaten melden. Tegen T.D.W. 2, K.B.V. 3 en S.C.A. 3 (onvolledig) werd met res pectievelijk 40, 80 en 140 ge wonnen. Ongeslagen staat dit elftal aan de kop. 6 gespeeld, 12 punten, 46 voor en 3 tegen. Junioren B 4 kwam slechts een maal in het veld met als resultaat een 51 nederlaag tegen T.I.W. 3. De Welpen. De slechte toestand van onze ter reinen zal het voorlopig wel niet mo gelijk maken de wedstrijden tussen onze welpen te hervatten; dat zal wel Maart of April van het volgend jaar worden. Hoe jammer dit ook is, er is niets aan te doen. Voorlopig gaan we eerst kienen en kerstva- cantie houden en daarna misschien schaatsenrijden, als de vorst dit mo gelijk maakt. Hieronder volgt de stand van onze 7 welpen-elftallen: gesp. gew. gel. verl. P- Apen 3 2 1 0 5 Leeuwen 3 2 0 1 4 Tijgers 2 1 1 0 3 Stieren 2 1 0 1 2 Beren 3 1 0 2 2 Ossen 3 1 0 2 2 Vossen 2 0 0 2 0 Jeugdkienmiddag Op Zaterdag 15 December werd weer de jaarlijkse jeugdkienmiddag gehouden, ditmaal vereerd met een bezoek van de Kerstman. Een 150 juniores en welpen streden zeer luid ruchtig om de vele prijzen. Hoewel niet iedere jongen met een A.F.C.- shirt, een voetbalbroekje, A.F.C.- kousen, scheenbeschermers, een boek of een kerstkrans naar huis kon gaan, slaagde de Jeugdcommissie er toch in zoveel prijzen beschikbaar te stellen, dat elke jongen iets won, ook al was het maar een paar voetbal veters, een zakkammetje of een an der klein prijsje. Langs deze weg wil onze commis sie dank brengen aan alle ouders en aan al die „oudere" A.F.C.-ers die ons in de gelegenheid stelden dit jaarlijkse evenement voor onze jeugd te organiseren. Tot slot wenst de Jeugdcommissie alle jeugdleden Prettige Kerstdagen en een Voorspoedig 1957. P. VAAL Het hierboven reeds gememoreer de goede werk van de Junioren B 3 gaf mij aanleiding de aanvoerder van deze knapen, Dick van der Bijl, eens te vragen, wat hij ervan denkt. Van dit elftal valt zo te zien voor al de andere teams wat op te steken. Ga je gang, Dick. Ja, wat zal ik zeggen. We hebben nu al zes wedstrijden gespeeld en zes ook gewonnen. Ik vind dit een mooie prestatie, want als je nagaat: A.F.C.—Swift 12—0 A.F.C.KBV 8—0 T.D.W.—A.F.C. 0—4; S.C.A.— A.F.C. 0—14. Dit zijn fantastische cijfers, zodat we nu een hoog doelgemiddelde heb ben met maar drie punten tegen. Toen wij tegen Blauw Wit moesten spelen kreeg ik het een beetje be nauwd, maar dat is nogal gunstig afgelopen. Dit hebben we vooral aan de voorhoede te danken zoals: Roel, Jaap en Slaap. Ik hoop maar dat dit zo doorgaat. DICK v. d. BIJL. stopwatches voor sport en techniek Gouden en stalen polshorloges Klokken installaties Signaal- en buitenklokken Kalverstraat 206 Leidsestraat 83 Grond- en glansver! Boot- en Autolakken Overtoom 523, tel. 84780 Een vertrouwd adres

Schakels (clubbladen) | 1956 | | pagina 7