7 De Veteranen HET „APOLLO-PAVILJOEN" Wat iedere A.F.C.-er behoort te weten: Ook voor besloten diners, lunches of partijen poett Alten mee, het is voor A.f.c. uur goed VQetbal in de tweede helft, tot een 42 overwinning te brengen. Er werd echt voor gevochten, en wanneer U zich dit niet kunt vooi- stellenoch, komt U eens kij ken. We zitten lekker in de running. Uit de laatste 5 wedstrijden9 punten. Moet er nu toch een A.F.C.- elftal kampneen, maar niet te voorbarig zijn hè? R. Vorige maand besloot ik mijn bijdra ge aan het Novembernummer met op uiterst sobere wijze de resultaten van het zevende.te openbaren. De verrich tingen in die verslagperiode waren er dan ook wel naar om de publiciteit ten deze zeer bescheiden te houden. De vele tekortkomingen onzerzijds (voor een opsomming daarvan moge ik U verwijzen naar genoemde No- vember-editie) waren voor onze te genstanders in de betreffende twee wedstrijden een gerede aanleiding om een zgn. „schuttersfeestje" te organiseren, waar ze met welbeha gen aan terug zullen denken. Door ons werd hierover ook na gedacht, zij het met gemengde ge voelens. Er werd niet van gedachten gewisseld op een inderhaast belegde vergadering, er werd ook geen actie comité in het leven geroepen, neen, niets van dat alles. Men dacht al leen na, ieder voor zich. En wij be dachten hoe prettig het zou zijn als over niet al te lange tijd in A.F.C.- milieu's het zevende elftal onder werp van gesprek zou gaan worden. „Heeft het zevende wéér gewonnen? Geweldig! Hoeveel punten hebben ze nog nodig om kampioen te wor den? Ja, lezer, het moet even gezegd, U leest goed. U kunt echt merken, dat ik iets te vertellen heb. Dat ge denk van ons allen in het zevende was helemaal niet zo gek, want wat gebeurde er op 18 November 1956 om ongeveer tien minuten voor twee des middags Op dat tijdstip dan verliet het zevende elftal zijn plekje dierbare grond, het derde veld, moe gestreden, maar dolgelukkig, met een 30 overwinning. Kunt U zich nog herinneren wat U deed op 2 December 1956 tussen 14.00 en 16.00 uur? Stel deze vraag op Uw beurt nu eens aan een speler van het zevende. Als hij zijn ontroering meester kan blijven zal hij U met trots vertellen, dat in die twee uren zijn elftal een 30 overwinning wist te behalen op het 4e elftal van Trainen Is Win nen. Moegestreden, maar wederom dolgelukkig. Het lijkt mij ook wel op zijn plaats om langs deze weg de Elftal Com missie dank te zeggen voor hun me dewerking (hoeft niet hoor, niets te danken), want het is toch ook door hun wijs beleid, dat het zevende elf tal nu twee overtuigende overwin ningen behaalde op zeker niet zulke zwakke tegenstanders. Gewonnen wedstrijden stemmen uiteraard meestal tot voldoening, maar dat niet alleen is de reden van mijn verheugenis, die de lezers door deze regelen gewaar zijn geworden. Sprak ik in de November-uitgave van ons vakblad over „elftallen met goede persen en pennen", het is met grote blijdschap, dat ik over het ze vende elftal thans kan schrijven als „het elftal met de goede geest". En mocht U van mening zijn, dat ik een beetje de spot heb gedreven met de belevenissen van het zevende en dat de lichte toets te veel door mij werd aangeslagen, dan heeft U gelijk. Maar nu is het dan ook afgelopen met de scherts en ik ben zeer ern stig als ik dit artikel besluit met U er op te wijzen, dat de vastberaden heid en de wil om te winnen van het zevende» elftal in zijn huidige for matie opmerkelijk zijn, terwijl het bepaald prettig is te ervaren, welk een hechte band de spelers bindt. Het is in A.F.C. dus blijkbaar toch mogelijk, dat een elftal in het veld werkelijk een eenheid is. WILLEM. ER is de laatste maand door de veteranen niet gevoetbald. Wij zijn zo gelukkig het seizoen zelf te kunnen sluiten. Dat is half Novem ber geschied. Faterdag a.s. 15 Dec. zullen wij ondi r zekere drang doch met pleizier nog een keer in Tiet veld komen, omdat Charles Lungen die weer eens uit Rhodesia is over gekomen te kennen heeft gege ven gaarne een wedstrijd onder oud- A.F.C.'ers te spelen. Dat kan niet geweigerd worden. Gaat dat dus zien, entrée vrij, vermakelijkheidsbelasting boven aan „de Witte" af te dragen. (Afgekeurd, helaas. Red.) Ondanks dat er niet is gevoetbald, zijn de Veteranen veel bij elkaar ge weest. Zij hebben enige weken gele den wedstrijd geklaverjast en wel op uitnodiging en tegen „de Club van Tien". „De Club van Tien" wordt gevormd door sportmensen, die vroeger zeer op de voorgrond zijn getreden en nu nog gaarne er over praten. Zij ko men wekelijks bij elkaar en zij heb ben de originele gewoonte op hun avonden tegen Blookertijd invi- té's te ontvangen. Na onze wedstrijd hebben reeds enige paren van onze Klaverjassers het genoegen gehad 's Maandags bij „Boer" hun gastvrij heid te ondervinden. Men was wer kelijk heel erg gastvrij, geheel naar onze trant. „De Club van Tien" kwam met rugnummers binnen en door deze uit dossing wisten wij meteen met wie wij te doen hadden, 't hinderde niet wie er zou winnen. Dat was voor mij, die een serieus klaverjasser wil zijn, maar dat niet lukt, een grote geruststelling. De Club van Tien won en hun voorzitter bood de win naars een eeuwigdurende wisselbe ker aan, hetgeen een goede gedachte was. Siem dankte als leider dezer A.F.C.-ploeg voor de prettige ont vangst en het sympathieke initiatief. Harry „Vier" was mijn medespeler. Hij had vele redenen mij te vergui zen, hij bleef mild en begreep mijn falen, als ik door mijn enthousiasme uit mijn concentratie gleed. Tot op heden telt A.F.C. gelukkig nog leden die mijn dwalingen mense lijk weten te verwerken, ook al kost hun dat geld. Zelf blijf ik smeken om de bekende gouden handjes en cle pinkstiertjes op de achterhand, om met Ben te spreken. AREND. ©e weg naar APOLLOLAAN 2 TEL. 712410

Schakels (clubbladen) | 1956 | | pagina 6