S. Baarda 4 5 Drukkerij Joh. Meijer Zoon ACCOUNTANCY BeQunstiQinQ van onze AöveRteepöeRS, houdt de schakel in stand voor tijd wist de tegenpartij de ba lans in evenwicht te brengen. De week daarop was de eerste ben- zineloze Zondag. Ondanks deze han dicap zag het zwart van de mensen op de Kruislaan en moest de politie gealarmeerd worden voor verster king, om de toeloop in goede banen te leiden. Wat was de reden hiervan zult U zeggen. Gezien de vorst van de vorige dagen en de regen van die Zondag waren de velden in Amster dam afgekeurd, behalve dat van O.V.V.O., waarop het 3e moest spe len, zodat het voetbalminded publiek in drommen naar het O.V.V.O.-veld trok om; te zien hoe amateurs, onder bar slechte weersomstandigheden, moesten spelen. Toen wij ons in het midden van het veld, dat ondertus sen omzoomd was door een duizend koppige menigte, voorstelden, waren wij met 9 man. Enige spelers had den niet de moeite genomen om te informeren hoe de stand van zaken was. Inmiddels waren 2 leden van de elftal-commissie, gewapend met een knots van een paraplu, haastig aan het telefoneren gegaan. Toen de wedstrijd een aanvang nam kregen wij het verheugende be richt, dat versterking onderweg was, Door de gladheid van het veld was het moeilijk om op de been te blij ver). De gekste capriolen werden ge maakt, zodat het publiek zich blauw lachte. (Dat dachten wij tenminste, doch later bleek dat dit door de kou kwam). Vlak voor rust, toen de stand reeds 41 in ons nadeel wg.s, kwam de aangekondigde ver sterking in de vorm van de aan voerder van het vierde en een fami lielid van mij, die spontaan gehoor hadden gegeven aan de oproep, waarvoor ik hen hartelijk dank zeg. Na de rust werd het al gauw 51, doch wij wisten tot 53 op te ha len, zodat alles nog mogelijk was. Ondertussen waren wij door de aan houdende regen en de koude wind tot op ons been koud geworden. On ze keeper had hier wel de meeste last van, want op een gegeven mo ment stond hij als een standbeeld onder de lat, zodat wij veronderstel den, dat hij een diepvriesproduct was geworden. O.V.V.O. had hierna geen moeite om de eindstand op 83 te brengen. Ik heb mij afgevraagd waarom een scheidsrechter onder dergelijke mi serabele omstandigheden een wed strijd in de reserve derde klasse laat doorgaan en dan ook nog toelaat, dat op zo'n glad veld zo fel mag worden- aangevallen. Over de twee laatste wedstrijden resp. tegen R.K.A.V.I.C. 3 en W.M.S. 2 kan ik kort zijn. Tegen eerstge noemde verloren wij, door beter spel van de tegenpartij met 24 en te gen W.M.S. 2 dolven wij het on derspit met 02. In deze ontmoeting wist onze doelverdediger twee straf schoppen te stoppen. Het eerste gedeelte van de com petitie is afgewerkt en gezien de behaalde resultaten staan wij er niet zo rooskleurig voor. Daarom jon gens, komt zoveel mogelijk Donder dagsavonds trainen, opdat wij aan het eind van het seizoen nog een eervolle plaats op de ranglijst zullen innemen. KOKO. Het spijt me, hier sta ik, wederom met lege handen. Uw vierde kwam drie keer in het veld en verloor drie maal. Misschien kan het U troosten, dat de uitslagen niet zo ontzettend zijn als in het begin der competitie, goed, maar verloren hebben we. Van J.V.V. 2 met 62, van De Meteoor 2 met 10 en van Yboys 2 met 31. U voelt wel dat van de wedstrij den zelf weinig meer te vertellen valt, dan: „We waren zwakker" en „Als Pietje nou eerder afgegeven had, danenzovoort. Dat wil ik dus niet doen. Ik zou veel liever de oorzaak van een en ander onder de loupe willen nemen. Deze oorzaak ligt naar mijn smaak in de. geringe belangstelling voor de training. Sinds kort is echter de mogelijk heid geschapen om op Donderdag te trainen. Naar men mij toefluisterde schikt deze avond de meesten onzer beter, zodat wij in den vervolge in betere conditie op het veld kunnen verschijnen. De achterstand op de een na laat ste bedraagt 3 punten en we hebben 14 wedstrijden voor de boeg. Alles is dus nog niet verloren. JAN TJALLING. Uit de twee wedstrijden die Uw vijfde de afgelopen maand speelde, werden vier winstpunten gescoord. De eerste wedstrijd ging thuis te gen N.E.A. 2. Konden de bezoekers een „echt" elftal in het veld bren gen, bij A.F.C. kon het dit praedicaat nauwelijks verdienen. Het militair apparaat had diverse mensen ver hinderd, zodat we te elfder ure een A.F.C.-gedoetje moesten stichten, dat partij kon geven. Ik vond het alleen wel een beetje triest een beroep te hebben moeten doen op Bram de Jong en Henny Weverink (resp. 44 en 45 jaar!) die juist hun wedstrijd bij het zesde had den beëindigd) omdat er op het A.F.C.-veld geen andere „enthou siaste" figuren aanwezig waren. Het komt mij voor, dat vele jongeren, die zo graag hun trots tonen, aan deze „veteranen" nog wel eens een voorbeeld konden nemen. Enfin, de wedstrijd wonnen we met 43. Met voetbal had het ove rigens heel weinig te maken, want na rust stonden we met tien man in ons strafschopgebied te „panie ken" teneinde onze voorsprong te verdedigen, hetgeen lukte dank zij een wel zeer sportieve geste van een der N.E.A.-mensen. Bij de stand, die later eindstand bleek te worden, trapte een van ons de bal uit de goal. De scheidsrechter gaf doel punt, doch een der N.E.A.-spelers stapte spontaan naar de referee toe, en zei dat hij er beslist beter voor stond dan hij, maar dat „het ding" de doellijn beslist niet had gepas seerd. Kijk, zo'n gebaar vind ik bij een 51 voorsprong gemakkelijk op te brengen, maar wanneer het ver liezen of gelijkspelen gaat betreffen, is het van een onbeschrijfelijk spor tief begrip. Dat kleine clubje uit Ouderkerk mag trots zijn op zo'n speler in hun midden. En, a proposzou zo iets alleen bij amateurs voorkomen? De tweede wedstrijd tegen Ahrends 2 thuis, wisten we na een gelijke stand bij rust, 11, door een half MARATHONWEG 64 AMSTERDAM-Z. TEL. 713308 Kanaalstraat 132, Amsterdam-W. Telefoon 807 1 0 Uw adres voor beter drukwerk 5

Schakels (clubbladen) | 1956 | | pagina 5