MS Jft. „TAITON" 2 3 poeli allen mee, het is voor a.f.c. Reserveert tijdig Uw/ tafel voor het Kerstdiner CHINEES RESTAURANT meest negatieve van deze wedstrijd te noemen is. A.F.C.H.F.C. was anders, of schoon de verliespunten hetzelfde bleven en de doelpunten verhouding bepaald pijnlijker was, speelde een belangrijk persoon een te grote rol aan de zijde van onze traditionele tegenstander, n.l. Vrouwe Fortuna. Het lukte hen nu door ons begin- offensief ongeschonden heen te ko men en daarna vrij spoedig op bij zonder fortuinlijke wijze 4 doelpun ten te maken. Met het woordje „als" en een beetje minder pech aan onze kant waren wij de rust met 00 ingegaan. Na de rust wonnen wij met 10, maar zelfs amateurs beslissen zo'n wedstrijd in twee helften mèt keepersfouten, scheidsrechterblun ders, vermeende handsgevallen enz. Resultaat 41 voor H.F.C. Foetsie weer twee punten. Ja en toen werd het oppassen. Naar boven op de ranglijst kijken hadden we reeds af geleerd, maar nu werden we opeens gevaarlijk dichtbij geconfronteerd met de helaas nog maar weinige clubs onder ons, o.a. J.S.V. Voor alle zekerheid had ons bijzon der actieve bestuur (hulde) gezorgd voor een bus (met ontheffings-ver- gunning), zodat aan de stemming en goede geest alles gedaan was. Enfin, zoals TJ intussen reeds weet, was het resultaat ditmaal evenredig aan de beloning die het bestuur en commis sie verdient, voor het vele werk en de opofferingen die deze mensen zich voor het wel en wee van de elftallen getroosten. Henk v. d. Bergh schoot tweemaal bijzonder fraai al het dauw uit het Jutfase net en speelde een belangrijke rol in de goal, die door Cees Bouwens subliem afgewerkt werd. In ons doel stond een jonge knaap als een oude rot te keepen. Enorm zelfverzekerd, rustig en be heerst, gaf vooral Henk Teiwes ons elftal een belangrijke ruggesteun. Een ander positief punt vormde het spel van onze voorhoede, die dit sei zoen nog niet zó goed combineerde. Alle doelpunten waren daardoor schitterende „voetbal-goals", zonder enig geluk. Onze nieuwe trainer Dick Disselkoen (good luck) vierde zo doende zijn eerste triomf. Een ge zellige Indische maaltijd vormde het toepasselijke besluit van een succes volle en prettige Zondag, waarbij Cees Bouwens zich ontpopte als een kundig moppentapper en Dick Dis selkoen een treffende vergelijking vond voor het slechte J.S.V.-veld en Sophia Loren, welke laatste we als dessert na het eten in City zagen; .heel laconiek zei Dick: „Ach, ze zijn beide nogal hobbelig". Nou, en Dick kan het weten. R. L. De lang verwachte overwinning van het tweede is er dan eindelijk. Met een 51 nederlaag werden de ordebewaarders van Mokum naar de kleedkamers gestuurd. Na een men tale injectie van onze voorzitter wer den wij om 11 uur in de morgen de nog bedauwde wei ingestuurd met de opdracht A.P.G.S. II aan onze zege kar te binden. In den beginne'leek dat er helemaal niet op, want al gauw stonden wij door een penalty met 10 achter. Gelukkig kwam ons ant woord hierop zeer snel en wel door toedoen van Ton Nooy. 11. Nadat onze voorhoede enkele opgelegde kansen had gemist, kon Daan Per- ton in een moeilijke positie met drie agenten op de hielen de tweede er in drukken. Na de rust was het met de tegenstand van A.P.G.S. gedaan en ging voor de heren Perton, Nooy en Blöte het scoren ietwat gemakkelijker, waar door de stand snel kon worden op gevoerd tot 5—1. Door vorst en de natuurlijk daar op volgende regen ging (S.D.W.- thuis niet door. Tegen Zeeburgia uit zouden wij vol ledig uitkomen, doch enkele onver wachte verhinderingen deden deze hoop in rook opgaan. De treurigste reden was wel die van Bob van den Bergh, die ik langs deze weg mede namens het hele elftal sterkte toe wens om over het verlies van zijn vader heen te komen. Wat de wedstrijd betreft, deze ver liep niet zoals wij hadden gehoopt. In de eerste helft hadden wij nog kans de 10 achterstand in te lo pen, doch paal en lat kwamen Zee burgia steeds te hulp. De tweede helft was inderdaad voor de Zeebur- gianen, doch ondanks dat maakten wij toch nog gelijk door Jan Diemer na goed voorbereidend werk van Ed dy Blöte. Onze vreugde was echter van korte duur want vlak daarop werd het door twee snel achter elkaar gescoorde doelpunten 31 voor Zeeburgia. Jammer. Na de nederlaag van vorige Zon dag moest er thuis gewonnen worden van K.B.V., maar het mocht niet zijn. Wij verloren met 21. Een héél slechte wedstrijd deze keer, waarin geen bal goed werd geplaatst en spel inzicht totaal zoek was. Wanneer er in het vervolg beter wordt aangepakt en de training weer eens als van ouds trouw wordt bezocht dan geloof ik zeker, dat de resultaten beter zullen worden en wij met meer genoegen op onze wedstrijden kunnen terugzien. H. W. B. Deze keer kan ik U niet veel goeds voorschotelen over de resultaten van Uw derde; 1 punt uit 4 wedstrijden is nu niet bepaald fraai te noemen. In de ontmoeting tegen Z.S.G.O. III werd dit ene puntje binnengehaald. Deze wedstrijd heeft aan het beken de zijden draadje gehangen, daar de scheidsrechter het tweede veld af keurde ondanks de ideale weersom standigheden. De commissaris van materiaal werd met spoed van huis gehaald en deze gaf spontaan zijn toestemming om op het hoofdveld te spelen. Wij startten met vlotte combina ties en na ongeveer 10 minuten spe len openden wij de score. Vlak daar op kon het tweede doelpunt worden aangetekend. Toen wij de kleedka mer opzochten om de thee te nut tigen had Z.S.G.O. met een fraaie kopbal de stand op 21 weten te brengen. Na de rust wogen de par tijen tegen elkaar op. Ondanks en kele kansen slaagden wij er niet in te doelpunten; ook niet uit een toe gekende strafschop. Enkele minuten VIJZELSTRAAT 72 TELEFOON 63681 Uitzending van diners zonder prijsverhoging 4

Schakels (clubbladen) | 1956 | | pagina 4