Oproep aan onze spelers Resultaten van de groene velden De Rijk 1 Houthandel en Timmerbedrijf BCGunstiGinQ van onze aöveRteeRöeRs, houöt öe schakel in stanö De slechte positie van het meren deel der seniorenelftallen van onze vereniging geeft velen onzer aanlei ding om naar wegen te zoeken ten einde deze posities te verbeteren en aldus tot consolidatie der stellingen te komen. In dit kader vond onlangs ten huize van ons erelid Jaap van Nek een bijeenkomst plaats, waar aan wezig waren onze voorzitter, de elf talcommissie en de zeven aanvoer ders. Zonder de illusie te hebben, dat slechts bijeenkomsten als deze kun nen bijdragen tot verwezenlijking van het gestelde doel gaan deze functionarissen toch wel zover met te beweren, dat deze bijeenkomsten de geest en het gevoel van samen verantwoordelijk zijn voor de gang van zaken versterken. De zeven aanvoerders hebben huize Van Nek verlaten met de we- WE kunnen ook deze maand niet met een glimlach op de lippen bij U binnenstappen. De zogenaamde sombere dagen waren niet van de lucht. Als U 't mij op de man af zou vragen dan geloof ik, dat mijn ant woord zou zijn, dat alleen de St. Nicolaasdag geslaagd mag worden genoemd. Slechts het vijfde senioren elftal en de junioren B. 3 laten prettige be richten horen. Beide elftallen zijn in de running. De vier K.N.V.B.-elftallen gaan niet best. De afstand tussen de plaats van het eerste en de onderste is ge lukkig weer iets vergroot, zodat de vrees voor degradatie, die ons, hoe is 't mogelijk, even bekroop, weer ter zijde kan worden geschoven. Het tweede elftal bevindt zich ook in de onderste helft van de ranglijst, tenschap, dat meegeleefd wordt met de prestaties der elftallen van hoog tot laag. Zij hebhen op het hart ge bonden gekregen, dat zij in eerste instantie dienen te zorgen voor een goede geest, en dientengevolge voor de zozeer gewenste verbetering. Een aantal maatregelen daartoe werd genomen. De aanvoerders zijn er echter van overtuigd, dat slechts de steun en de goede wil van hun spelers hen daarbij kunnen hel pen. Het mag derhalve niet meer voor komen, dat ook maar één elftal van A.F.C. onvolledig tussen de witte lij nen verschijnt. Weest met de volle aandacht bij A.F.C. en dus bij Uw elftal. Werkt enthousiast mee en toont aldus de wil een goed A.F.C.-er te zijn. Alle hens aan dek. Storm op Til. DE AANVOERDERS. maar ziet A.P.G.S. 2,met een wel zeer schamel puntentotaal ver achter zich. Voor het derde en vierde elftal, ja vooral voor het vierde ziet de toe komst er donker uit. Deze elftallen behaalden de afgelopen maand on derscheidenlijk 1 en 0 punten en, dat is te weinig om, bijvoorbeeld wat het vierde betreft, de rode lantaarn in andere handen te leggen. Misschien, dat uit de komende bij eenkomsten met de gehele A.F.C.- familie de inspiratie kan worden ge put om het moeras te verlaten. Wat de aanvoerders zelf ervan zeggen? Leest U maar. Zo tussen de vijfde en tiende dag van iedere maand herinnert een kaartje in mijn brievenbus van vriend Jan Steensma, me aan mijn plichten als weergever van simpele impressies van de lijn af gezien en gevoeld en betrekking hebbende op de „prestaties" van het le elftal. Ergens acht ik het fout, dat men zijn kopy voor een bepaalde datum moet insturen, terwijl de betreffende Schakel ruim een week daarna ver schijnt. Ofschoon de laatste Zondag ons zeer geschonden prestige ietwat herstelde, is het bepaald noodzake lijk dit stukje in mineur-toon te schrijven. Mochten wij echter Zondag van D.C.G. winnen, hetgeen U overi gens als XI deze Schakel leest, reeds weet, nou dan schijnt de zon weer volop voor A.F.C. en is het voor mij niet nodig U met een somber ge zicht deze regels te laten doorwor stelen. H.F.C. en Holland zou U dan gewoon overslaan. U heeft langs de lijn al genoeg geleden en TJ zou alleen het verslag van de wedstrijden van J.S.V. en D.C.G. met genoegen doorlezen. Maar ik ben van mening, dat intelligentere koppen dan de mijne (merci, Red.), de technische en organisatorische problemen en moge lijkheden bij het tot stand komen van een nieuwe editie van de Scha kel, voldoende bestudeerd hebben. Ik leg me er dus bij neer U een over zicht te geven van A.F.C.Holland, A.F.C.H.F.C.J.S.V.A.F.C., met de stille hoop, dat A.F.C.D.C.G. geen nieuwe teleurstelling is geweest en U, als goed A.F.C.-er, slechts ge zonde, sportieve vreugde heeft mo gen brengen. (Afgekeurd; geen te leurstelling. Red.) Enfin, terug naar A.F.C.Holland. Goed voetbalweer, een goede geest, een volledig elftal, een niet al te sterke tegenstander en een thuiswed strijd zijn normaliter voldoende ga ranties voor een overwinning onzer zijds. Zoals U weet, liep het anders. Een ongelukkige misgreep van Jip Vogel bezorgde, ons reeds voor de rust een 01 achterstand, die on danks een groot overwicht, door im productief voetbal, zonder een enkele reëele kans, niet genivelleerd werd. Twee verliespunten, waarop niemand gerekend had. Buiten bad-luck, ech ter ook stomme eigen schuld en on vermogen, hetgeen overigens het v. Ostadestraat 148-150, bij de Ferd. Bolstr. Telefoon 71.96.03 Het aangewezen adres voor: Vuren- Eiken- en Beukenhout Hard- en Zachtboard Triplex Eternit en Eternitboard Tegel- en Steentjesboard Al Uw hout eventueel ntachineklaar Vert. J.G. DE VRIES WETERINGSCHANS 59' - AMSTERDAM - TELEFOON 35041 3

Schakels (clubbladen) | 1956 | | pagina 3