Van de brug H! No. 5 Dit is de Schakeldie komt binden, De oude club aan d' oude vrinden. Redacteur: J.Tj. Steensma, 2e v.d. Helststraat 50. Amsterdam, telefoon 718567 Administrateur: O. J. v.d. Heul. Gerrit v.d. Veenstraat 118. tel. 714194 TypografieDrukkerij Joh. Meijer Zoon.Kanaalstraat 132, Telefoon 80710, Amsterdam-W. 35e Jaargang December 1956 Alle hens aan dek! TET is voor de zoveelste maal weer eenszover in onze club! De resultaten van de meeste elftal len zijn miserabel en voor het vierde dreigt ernstig de gradatiegevaar. Ofschoon de competities nog niet voor de helft zijn afgewerkt, moet nu reeds de alarmklok worden geluid. Ik vraag mij af of het dan altijd zó moet zijn in de A.F.C., dat wij met moeite het hoofd boven water kunnen houden. Zelf ben ik lid sinds 1920 en met uitzondering van en kele -te korte perioden van op bloei hebben wij in die zesendertig jaren dikwijls moeten ploeteren om aan degradatie te ontkomen. Maar óók dient te worden gezegd, dat als de nood het hoogst was de beste prestaties werden geleverd, zodat vele malen het gevaar kon worden afgewend. Het is vermoedelijk geen toeval, dat wij direct na 1945 een periode van opbloei beleefden. Er was toen nog niet veel andere afleiding, men concentreerde zich op voetbal, het publiek kwam in grote getale. Maar naarmate het normale leven zich be gon te herstellen, daalde de animo bij spelers en publiek. Dat juist een club als de onze daaronder zwaar te lijden had behoeft geen verwondering te wekken. De periode van opbloei maakte plaats voor een neergang, sterk geaccentueerd door de invoe ring van het beroepsvoetbal. Het wordt tijd dat wij met vereende krachten deze teruggang een halt toeroepen. Dat kunnen alleen de spe lers bewerkstelligen. Mij bepalende tot de eerste vier elftallen, is bij de training alleen de opkomst van de eerste elftallers bevredigend. Te veel spelers van 2, 3 en 4 laten verstek gaan. Wij beschikken nu op Woensdag avond in het Olympisch Stadion over een prima oefenveld. Om daar van zoveel mogelijk profijt te trek ken, is deze oefenavond thans voor de hoogste vier elftallen opengesteld. De geest in onze elftallen is goed, maar dikwijls valt mij op, dat de te genpartij beter aanpakt, enthousias ter en feller speelt. Jongens, hanteer voortaan dezelfde wapens! Alleen door ontplooiing van een maximum aan energie kunnen suc cessen worden behaald In de Schakel van Maart 1931 hebt U ook alle Schakels compleet zoals ons ere-lid Jaap van Nek, die voor het wel en wee onzer vereni ging een niet aflatende, warme be langstelling blijft tonen komt het volgende gedicht voor van een andere grote' A.F.C.-er, ons ere-lid Dick Bes- sem. Het is zozeer van toepassing op de huidige situatie, dat ik het hieronder laat volgen: Zes en dertig lange jaren Dobbert zij reeds op de wilde baren Der zeer gevaarlijke voetbalzee, Met meestal wind. tegen en soms wel eens mee. Maar zij hield zee, trots alle gevaren Trots tegenspoed, wist zij de koers te bewaren En voerde haar vlag ongerept met zich mee Over de zeer gevaarlijke voetbalzee. Het A.F.C.-scheepje is thans echter in nood Zware golven bebeuken de boot. Alles en alles schijnt saam te kuipen De alarmkreet klinke: pompen of verzuipen! Hoort gij hem ook, en zijt ge bewust Der grote verantwoording, welke op U rust? Gij zult toch zeker ook pompen uit alle macht? En daarmede niet wachtenomdat een ander wacht? En gij, bestuurderen, uw taak is zwaar, Soms haast ontilbaar, maar Hoe schoon zou uw loon zijn, als het u mocht lukken Vereend, het dreigend monster te onderdrukken!

Schakels (clubbladen) | 1956 | | pagina 1