Robin Hood De Globe" f 1.1". G.-kinderen Autoverhuur en Rijschool Gedurende de wintermaanden 20° 0 korting over het vaste huurbedrag. VerzekeringAll Risk Per weekdag Zon- of feestdag 1 week 14 dagen poelt allen mee, het is voor a.f.c. Er is geen televisie in Accra. De radio-programma's zijn slecht en de bioscopen draaien meestal films uit de ijstijd. Toch heb ik zo nu en dan first-class entertainment. Vanmorgen had ik weer eens zo'n gratis show. Zoals je wellicht weet, handelen we veel met Mammies (Groothandelskoopvrouwen)Welnu, vanmorgen dan had ik afgehandeld met zo'n Mammie en daar komt me een Europees aangeklede neger het kantoor in stappen (schrijden is eigenlijk het woord). Hij zag er werkelijk keurig uit; modern bruin streepjes-overhemd, khaki shorts, bruine sportkousen en glimmend bruine schoenen. Een prachtig gouden polshorloge werd in opvallende positie gehouden en ik zei dus maar, dat hij een enorm mooi klokje om had en vervolgens goede morgen. Overigens vroeg ik me af wat deze knul nou weer kwam doen; je maakt soms de idiootste dingen mee als je op de zaak zit. „De Mammie, die hier zojuist was, is mrj real sister" Fijn, dacht ik „A real sister", vervolgde hij op ern stige toon, „we are from the same father and mother -hoe bestaat het, vroeg ik mezelf af „You see, truly a real sister" Nou is er geen twijfel meer mogelijk vond ik en gaf toe ,,Yes, I see, she is a genuine sister of yours". Hij keek me aan met de blik van een veldheer, die zojuist de beslis sende slag gewonnen heeft: „Ah, you see, she is my real sister and I am a flourseller". Nou doen we niks in meel, maar het was toch wel aardig te weten, dat er nog volle broers van echte zusters bestaan, die in het meel zit- Ach, erger U niet te veel aan de kinderen, Ze kunnen ons inderdaad wel eens hinderen En lopen ons dan wel heel vaak voor de voet Met Cola met rietjes en drop om hun snoet. Maar ze dragen al vroeg, het rood en het zwart Niet alleen om de schouders maar ook in hun hart. Ze spelen na jaren in Een of in Twee En trappen dan lustig hun balletje mee. Ze lopen nu al met een voetbal te knallen, En laten pardoes in de modder zich vallen. Ze zitten van onder tot boven in 't slijk, En voelen zich toch nog de koning te rijk. Ik zie ze zo graag, die kleine schavuitjes, In hun zwarte broekje en roodzwarte truitjes. Dus mensen, neem toch maar de kinderen mee, De last.... maar de hoop van Good old A.F.C. VRIENDIN. ten; ik knikte dan ook appreciërend en zei: „Koy, koy". „Yes I am a real flourseller". Ik haastte mij om te ver klaren, dat ik er geen seconde aan twijfelde of hij was een echte, ja, rasechte meelverkoper. Hij knikte goedkeurend en met de air van iemand, die weet dat hij nog een dodelijke troef achter de hand heeft, begon hij langzaam en waar dig de knoopjes van zijn dure over hemd los te maken. Tenslotte het leek eeuwen te duren - waren alle knoopjes los, doch daar hij er voor zorgdroeg, dat het hemd dicht bleef, zag ik nog niets, hoewel ik nu begreep, dat on der het streepjeshemd een groot ge heim schuil moest gaan. Intussen stond hij beheerst glimlachend voor me; als een strip-tease artist, welke het hoogtepunt van zijn nummer is genaderd; het overhemd gereed om z'n grote troef uit te spelen. „I am a real flourseller" sprak hij nu plechtig en met die uiterste be hoedzaamheid, waarmee wij slechts monumenten onthullen, gingen de beide voorpanden van het overhemd zijwaarts. Een wit onderhemd was thans zichtbaar, gemaakt van een meelzak en met een groot rond, in rood en blauw uitgevoerd, handelsmerk pre cies in het centrum van zijn trotse borst: „ROBIN HOOD FOR BETTER BREAD", las ik duidelijk. Geroerd schudde ik Robin Hood de hand. „Sorry", zei ik, „you are the best flourseller I have ever seen", maar we doen niets in meel. Het moet een slag voor hem ge weest zijn dit te ervaren. Niettemin bleef hij waardig glimlachen tot het laatste knoopje weer gesloten was, dan groette hij minzaam en verliet met verende tred het kantoor. AD JE. 91 Verhuur en administratie: Sarphatipark 19 Amsterdam-Z. Telefoon 793491 Luxe verhuur van Volkswagen de Luxe - Opel TARIEF Volkswagen de Luxe '55 en '56 Opel '55 en '56 Wop-kpinde Zaterdag 13 uur tot VV eeKeinUe Maandagmorgen 8 uur f 10.— en f 0.06 p. km. 12.50,, „0.06,, 19.- 0.06 70.— 0.06 135.- „0.06,, f 13.— en f 0.06 p. km. 15.— „„0.06 22.- 0.06 85.— 0.06 165.- „0.06 Autorijschool met gediplomeerde instructeurs K. N. A. C. 12

Schakels (clubbladen) | 1956 | | pagina 12