On dit et datjes H.P. van de Bergh Sr. *j" VI gaat toch ook vanavond kienen? BequnstiGinq van onze aöveRteeRöeRS, houöt öe schakel in stanö A.F.C. heeft een trouwe vriend en supporter verloren. De Heer Van de Bergh, vader van onze spelers Henk en Bob is na een korte ziekte van ons heengegaan. De A.F.C.-ers kenden hem en hij kende de A.F.C.-ers, omdat hij dicht bij ons stond. Hij nam intensief deel aan het clubleven. Zagen wij hem niet op zijn bromfietsje zelfs in Hoorn komen om het eerste elftal aan te moedigen. En hoeveel vreugde bereid de hem een overwinning van A.F.C. En hoe kon hij dan van zijn vreugde getuigen. Zijn heengaan betekent voor zijn achtergebleven gezin een groot verlies. Mevrouw Van de Bergh en haar zoons zullen zich ge sterkt weten door het medeleven van A.F.C. Onze vereniging wenst hen kracht. Afscheid. DEZE maand hebben wij afscheid genomen van Roek van Halm, die is geëmigreerd naar de Verenig de Staten. Voor A.F.C. is dit een verlies. Roek was een bruikbare voetballer en ont popte zich als een behoorlijk aan voerder van het zesde elftal. Ook de rol, die Roek in A.B.C. speelde was tamelijk voornaam. Roek, die ons beloofde, van zich te laten horen vanuit het trefpunt van Nederlanders, Grand Rapids, wensen wij veel succes. Jos Klumper. Jos Klumper, die ons land en A.F.C. zo'n jaar of zeven geleden verliet, zendt ons vanuit Australië de hartelijke groeten. Het gaa t hem goed en in de voetballerij speelt hij ook nog steeds een rol. Onlangs werd hij tot erelid van zjjn vereni ging benoemd. Dit zal allen, die hem kennen niet bevreemden. Ook in A.F.C. was hij zowel op het groene veld als achter de groene tafel een enthousiaste werker. En dat hij A.F.C. nog niet is vergeten blijkt wel uit zijn belofte onze club binnenkort met een geldelijke bijdrage te verblij den. Jos, vast bedankt, en hartelijk gegroet. Cerberus. Onze heer Van der Velden Erd- brink, die elke Zondag op het terrein is en nooit een wedstrijd ziet (mis schien mist hij daar niets aan) doet voor onze club zeer goed werk. Niet alleen echter voor onze club, in het algemeen maar ook voor de leden en hun kinderen in het bijzon der. Vaak komt het voor, dat een of andere peuter hem naar buiten wil passeren met de opmerking: „Ik ga op het ruiterpad spelen". De Heer Van der Velden pleegt deze knapen dan te wijzen op de gevaren, welke hen op de Wandelweg bedreigen. De meeste ouders zijn hiervoor dank baar. Onlangs echter kwam zo'n knaapje terug, vergezeld van zijn verontwaar digde pa. „Als mijn zoontje op de Wandelweg wil spelen, dan kunt U hem daarvan niet afhouden." De pa zag de billijkheid van des Heren Van der Veldens argumenten niet in en zoontje ging op de Wandelweg spe len. „Feestneus", zei het nog in het voorbij gaan. Sint Nicolaas. Op zijn weg van het verre Zuiden naar de Amsterdamse City heeft de ze heilige man ook het A.F.C.-terrein nog met een bezoek vereerd. Om juist te zijn op 29 November, des avonds te half tien, even na de maaltijd, die na de training werd ge noten (voor eigen geld overigens) betrad hij, luide toegezongen ons clubhuis. Gezien het onverwachte van dit be zoek hadden hij en Piet geen ge schenken bij zich. Toch was hij goed op de hoogte met de fouten en kwa liteiten van de spelers en commissie leden. Aan vermaningen en goede raad was geen gebrek. Het was jam mer, dat Nico Kalsbeek en Rein Ak kerman niet aanwezig konden zijn; dan hadden zij ook eens kunnen ho ren, hoe men in Spanje over ze denkt. Kakie's Droom. Kakie is een goede voetballer en een goede schrijver. Ook met de dob belstenen, zowel met de gewone als met de pokerstenen kan hij goed overweg. Van de laatste spelen droomt hij wel eens. Naar, geloof ik. Onlangs bij een spelletje uitkleed poker, toen het er dus nogal op aankwam, kon hij niet boven 5x8 gooien. Tel kens en telkens weer geprobeerd en steeds maar 5x8. Of hij uiteindelijk in zijn Jansen en Tilanus kwam te zitten weet ik niet. Voordat het zo ver was droomde hij allang weer wat anders. Adje van Dijk. Deze keer, om de schade enigszins in te halen, twee verhalen van Adje van de Gold Coast. „Rimboe" is een voetbalstory, waarvan de plaatsing dus geen commentaar behoeft. Het andere verhaal heeft zo op 't eerste gezicht niets met A.F.C. te maken en zou misschien eerder passen in „De Windmolens", het vakblad voor de groothandel in meel en aanver wante artikelen. Ik meende er toch een plaatsje voor te moeten inruimen. Vele onzer le den begeven zich wellicht later in de meelhandel, omdat er nou eenmaal altijd brood zal worden gegeten. Be kijk dit verhaaltje dan in de trant van „Brieven van een koopman aan zijn zoon". Beste Wensen. Allen, die plegen mee te werken aan het totstandkomen van de Scha kel wensen U prettige dagen en een voorspoedig 1957. J. T. S. Aanvang 8 uur in het clubhuis 11

Schakels (clubbladen) | 1956 | | pagina 11